Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 93

  • 22 635
  • 754
  •   2
Отговори
# 735
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 772
В. Пловдив,Борис Стойлов за АГ. Не съм ходила

Селена,но още не съм била там имам час! Там има различни мнения

Последна редакция: ср, 25 окт 2023, 18:52 от nasito8988

# 736
  • Мнения: 112
В. Пловдив,Борис Стойлов за АГ. Не съм ходила
Селена,но още не съм била там имам час! Там има различни мнения
Като АГ в момента посещавам др. Д. Краевска и съм доста доволна като отношение. Дали е нужно и посещение при хематолог или насоките и терапия от АГ са достатъчни.

# 737
  • София
  • Мнения: 7 525
В допълнение - пусни изследване на витамините Б9 и Б12 и хомоцистеин, при ниски стойности на витамините трябва да наваксаш нивата преди следващо забременяване. Приемат се само бионалични или метилирани форми на Б9 и Б12. При ниски нива на витамините, освен проблеми в развитието на бебето, може да се повиши хомоцистеин, който е рисков фактор за сърдечно съдови инциденти. Потърси темата за тромбофилия и прочети първата й страница.

Здравейте дами след случката с мисед аборта (кухо яйце) преди месец и половина си пуснах изследвания за тробофилия, исках да се допитам и до вашето мнение.
Благодаря Simple Smile

# 738
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 772
В. Пловдив,Борис Стойлов за АГ. Не съм ходила
Селена,но още не съм била там имам час! Там има различни мнения
Като АГ в момента посещавам др. Д. Краевска и съм доста доволна като отношение. Дали е нужно и посещение при хематолог или насоките и терапия от АГ са достатъчни.
задължително хематолог, може онлайн.

# 739
  • Мнения: 112
В допълнение - пусни изследване на витамините Б9 и Б12 и хомоцистеин, при ниски стойности на витамините трябва да наваксаш нивата преди следващо забременяване. Приемат се само бионалични или метилирани форми на Б9 и Б12. При ниски нива на витамините, освен проблеми в развитието на бебето, може да се повиши хомоцистеин, който е рисков фактор за сърдечно съдови инциденти. Потърси темата за тромбофилия и прочети първата й страница.

Здравейте дами след случката с мисед аборта (кухо яйце) преди месец и половина си пуснах изследвания за тробофилия, исках да се допитам и до вашето мнение.
Благодаря Simple Smile
Преди тези иследвания си бях пуснала за б12, Д и TSH

# 740
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 734
Б12 е хубаво да се държи над 300 по време на бременност, а вит Д е на долна граница в тези единици, което може да влияе на качеството на яйцеклетките. ТСХ се измерва задължително с фТ4 и фТ3.

# 741
  • София
  • Мнения: 7 525
При мен Б12 беше 600 преди забременяване, а после падна на 200, въпреки че приемах ежедневно по 1000мкг. Така че бих препоръчала да се задържи около горна граница преди забременяване.

# 742
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 734
Между 300 и 500pmol препоръчват хематолозите, заради потенциалните онкогенетични свойства (б12 е прекурсор на днк обновлението и при наличие на ракови клетки ги подхранва). Та, ако не се следи от лекар дозата преди бременност - с едно на ум Simple Smile

Дели, ти с близначките ти е било тегаво, даже защо само 1000мкг са назначили? Аз взимах почти цяла бременност с едно бебе 1000мкг, за да държа над 300 нивото, даже 5-7 месец ми увеличиха на 2000мкг да взимам. Но на 50-60 дни следях изследванията как са.

# 743
  • София
  • Мнения: 7 525
Е, аз като го видях че падна, си го вдигнах на 2000мкг, но не вярвах че толкова бързо ще го издърпат 🤣

# 744
  • Мнения: 248
Леле, като чета и започвам да се притеснявам при мен защо е толкова високо Б12 без добавки - последно беше 885 в края на септември, преди това около 600-700.
Фолиева ми е в нормите, аз така или иначе приемам допълнително.

# 745
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 734
А, не, ние сме с мутации в усвояването и ниските нива са типични. Има хора, които лесно усвояват Б групата и без добавки държат нива около 800-1000 и това не е проблем.

# 746
  • Мнения: 122
При мен започнаха да излизат изследванията и съм с положително igm за рубеола Astonished
NK клетките също са ми високи.
Чакам витамини, щитовидни и тромбофилията.

# 747
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 734
НК ще са завишени разбира се при активна вирусна инфекция (игм това показва). Опъпчила ли си се? Имала ли си контакт с болен от шарка?

# 748
  • Мнения: 122
Пъпки не са ми излизали. За контакт конкретно с болен не знам, имам контакт с много хора. Преди 2-3 седмици бях болна с лека температура и общо неразположение - малко кашлица, малко хрема. Подути ми бяха лимфните възли  зад ушите, но като отминаха симптомите и те спаднаха. Това беше точно като разбрах, че съм бременна. Седмица по-късно се случи каквото се случи. По принцип имам ваксина за рубеола и може и да не се е проявила с всичките си симптоми, ако съм се заразила.

# 749
  • Мнения: 1 548
Аз имам хомизигот за Б витамини, но много добре усвоявам Б12 с метил.

Идвам и с ъпдейт, че видяхме сърчице, и от утре започва моят филм с проклетата 6-та седмица. Weary

Общи условия

Активация на акаунт