Мамо,ти не се сърди, а поредното ритниче от малкото АПРИЛче приеми

  • 14 165
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 990
Мацки-за количките-има и кош, но понеже все по-рядко се търси, та не го и предлагат вече.Иначе има-води се зимен кош и може да се слага на повечето комбинирани модели.Аз личнно не смятам за нужно да го имаме, обяснявах и преди-1-во, много модели си имат пълно хоризонтално положение/ а и като застелем количката с пелена-съвсем гладичко си става/2-със зимен кош натежава доста/ самият кош струва около 200 лв отгоре/3-кошът се ползва няколко месеца, после омалява, бебето започва да седи-за пролетно бебе е безсмислено да се взима.
По повод списъкът на Мама Е-това за стерилизатор за биберони е хитро-като съм гледала как майките облизват бибероните, паднали от устата на бебето-ужасТ CrazyНо тук не съм виждала такава глезотийка, а и имам опит-поливам с водичка бибата и готово....На мен лично от нейният списък най-ненужни са ми-термометрите/ за бебето съм ползвала семеен термометър, какъвто има във всяка къща, за водата-никога не съм ползвала, а в стаята имам един развален според мен, защото винаги показва едно и също Crazy/, люлката...Но на прима виста-ок е списъкът....
Слинг-носила съм на приятелка детето в такова нещо-не ми беше по-удобно , отколкото на времето с кенгурото с дъщеря ми-но това си е мое усещане някак-болшинството са много доволни, да не кажа, че отрицателно мнение не съ чула или прочела за слинга до сега.Но не смятам да ползвам и сега, просто явно не е за мен.
Теволере-внимавай с Чиполино Пуки-много е лека и готина НО_няма кош за багаж/ съвсем малък и почти недостъпен под кръстосаните железа от долу/ и е с две дръжки-помисли си хубаво...
Стерилизатор-аз ползвах с каката до към 5 месец, като разреждах на финала.Млакото е мазно доста, да знаете.Кърмата нямам идея-понеже две какпки съм имала само, но АМ е мазничко , някак не е само да изплакнеш шишето.Но е улеснение жестоко, спор няма.Слагаш, пускаш и е готово, а с вода все се парех.
За водата-интересното е, че аз съм давала, но пък дъщеря ми не пиеше.Правех, предлагах, но тя една година близо не е близнала...пиеше вече сок,, бях я захранила и пак рядко да пие вода...Така че-аз самата смятам да вървя по утъпкани от мен пътеки, пък детето само ще си покаже какво и как-аз съм на този принцип.

# 241
  • Мнения: 205
За Cangaroo, специално питах за този кош за новородено. По принцип на повечето модели с изкл. на Комфорт се маха частта, където седи бебето, за да можеш да си го носиш с нея и става и за кола. На нейно място можеш да си купиш допълнително кош за новородено и така да става за вичко. Даже модела Daisy имаше копче, което като го натиснеш количката падаше на земята и ставаше като столче (не знам дали добре обясних Embarassed). Към 15 февруари се очакват и новите модели. Модела Даяна ще бъде с два коша - единия - летен, с напълно хоризонтално положение, който става и за кола и другия - за новородено. Цената обаче не знам каква ще е.
Притеснява ме обаче това, че ми се виждат малко тежки. Аз досега не съм бутала много колички, може комбинираните всички да са такива. но пък как се мъкне такава количка не знам newsm78

# 242
  • Мнения: 9 990
Да, с олекотена конструкция е  модел Виктория.Той е един от най-леките в момента на пазара.Останалите са по-тежки, а с допълнителният кош стават ужас просто.Поне по моите критерии де...

# 243
  • Мнения: 105
пенелопа а колко килограма е Виктория, че на сайта им не пише?

# 244
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте, момичета!
Виждам, че обсъждате моделите на Кенгуру - на мен също ми допадат доста.Ако сестра ми не ми даде тяхната количка най-вероятно ще си купим такава.Но точно на определен модел не съм се спряла.
За пазаруването за беба - тези дни ще си вземем и новото матраче за леглото.Смятам тя да спи в кошарката на малкия, а и той от известно време вече се подготвя, че ще става батко и спи на "голямо" легло.
Относно кърменето и даването на вода - смятам да давам и вода и чайче, както с малкия.Той пиеше повече чай от този комбинирания с копър, анасон и лайка.Вода по-малко обичаше да си пийва.
Но всяко дете си е различно, така че ще видим как ще е с беба.Тя най-добре ще си покаже какво иска и как й е най-добре.
За стерилизирането - дстерилизирах май че докъм 6 месец редовно, след това до осмия веднъж седмично и после само миех.Шишетата с кърма се цапат също така, както и тези с адаптирано мляко, така че и мамите решили да кърмят ще трябва да стерилизират.
И сега извън темата с деца да ви питам - при вас как е времето?Тук духа страхотен вятър и е много неприятно.Направо не знам как ще взема довечера малкия от яслата.Ужасно неприятно е .
Прегръщам ви всички.Пазете се и болните бързо да се оправят!
До скоро!

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте!  Hug
Вчера бях на преглед и да се похваля - бебка е добре. Докторът каза - още е момиче.  Joy
Притесни ме малко фактът, че засега плацентата не се била вдигнала достатъчно и, ако не се вдигнела до 1 месец, по-добре било да раждам секцио. Сигурно ще се допитам и до друг гинеколог, но пишете, ако на някоя от вас са и казали нещо подобно.
Пазете се от грипа, а на болните - бързо оздравявяне!  bouquet

# 246
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте момичета,
Гледах и аз количките на Casual play.Невероятни са.Разбрах,че цената е около 800-900лв,но бих била благодарна ако някой даде по-детайлна информация

# 247
  • Мнения: 9 990
пенелопа а колко килограма е Виктория, че на сайта им не пише?

Около 10. Не пиша никъде, така е, но я мерихме с момичето, от който магазин ще си я взема аз.Чакам само цветове / може и нови да има февруари/Другите модели са по-тежки.При все, че е сголеми гуми, голям кош-пак ще натежи-не си мисли, че няма.Аз с лятна количка 6 кила и пазар и дете-пак ми се виждаше тежко по едно време.Но е маневрена.- както споменах са малко гумите, както и голямото място, което заема в багажник на кола, но аз тези минуси ги приемам, защото не ме бъркат.Та-помисли и ти върху това.+ за мен е-до някъде гумите-по-големи са от на лятна и ако догодина има зима-ще е ок/ ако няма , ще сме се минали hahaha/Удобен кош/ според моите разбирания/ и покривало за крачетата/ то върши работа ако на пролет е още студено, а следващата зима-особено много/Ако е с други гуми може да е още по-лека, незнам...факт е, че е много търсен модел, явно има защо, пък мен малко ме грее, че половин София ще е с такава количка, важното е да ни е удобно, нали? Hug

# 248
Здравейте и от мен, най-накрая успях да открия темата  Embarassed!  И аз ако всичко е наред ще раждам през април - 17. Засега докторът каза, че е момче, но аз някакси имам чувството, че ще е момиче. НО това няма значение.  Жалко, че докато открия темата пропуснах срещата във Варна, но се  надявам другия път да успея. 

# 249
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравей Teri  Simple Smile и аз имах същото чувство с първия си син, може би защото подсъзнателно исках да е момиченце... каквото дойде по живо по здраво да е само Simple Smile  Praynig

# 250
  • Мнения: 1 419
Бръмби, и моя корем не седи на едно място, така че си имаш конкуренция  Joy. А ти вземи се провери де - може и две да имаш  Laughing
За количката, имам предвид Cangaroo, да  Peace

Аз пък съм малко ядосана и то пак заради количката  #Cussing out. Преди Нова Година ходихме в Mothercare както знаете и чакахме да ни се обадят за любимата ми триколка като я получат. Е, т.к. доста време мина, реших да проверя - оказа се, че я получили и я продали  #2gunfire. Като момичетата уверили тая жена, с която говорих, че се били обадили на "госпожата". Хиляда пъти й повторих, че никой не ми се е обаждал... Следващата доставка е март  Sick. Та пак сме в изходна позиция, щото й казах, че дори не съм искала да я купувам, а само да видя дали ще е удобна - и пак започна отначало да ми обяснява... Просто нямам думи  Rolling Eyes

...това за стерилизатор за биберони е хитро-като съм гледала как майките облизват бибероните, паднали от устата на бебето-ужасТ Crazy...
.
Мен също тази мисъл ме ужасява  Laughing.
Я и аз да ви питам - тия шишета не се ли мият преди стерилизирането все пак?  newsm78

Слинг,
ето темичка с линкове

# 251
  • Мнения: 11 028
Как сте днес, априлчета?  Simple Smile
Синоптиците познаха, че времето ще се разваля Sad Тук духа вятър и вече вали дъжд.

Aya, много  Hug  Hug за линка със слингове!!!

За шишетата - мият се, как иначе  bowuu

Бързо оздравяване на болните!!!

# 252
  • Мнения: 1 925

Аз също си направих списъка и почвам от февруари с пазаруването и с у-щето за бременни.
Peace

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 19:11 от Stra4iatela

# 253
  • Мнения: 1 419
Страчи, тя е в Щатите, та не вярвам да ни е от полза сумата  Mr. Green

Момичета, вече виждам цифрата '3' в лентичката си и ми е едно такова много трепетно  Heart Eyes

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Здравейте и от нас Simple Smile
Вчера говорих с Алабина - всички имате много специални поздрави   bouquet
Тя за съжаление още не се чувстава готова психически да отвори форума  Sad
Иначе беше значително по-ведра, старае се да се занимава с приятни неща, които да я отвличат от мрачните мисли.

Относно коремчетата... ами моето май не е пораснало повече, или е незначително. Но за сметка на това тежи. Станала съм съвсем тромава. Така ме болят отново кокалите на таза .... контракциите въпреки магнезия не спират,  но стига съм се оплаквала, важното е, че бебчо е добре Simple Smile и броя на седмиците в тикерчето расте ... и е много приятно

Общи условия

Активация на акаунт