Мамо,ти не се сърди, а поредното ритниче от малкото АПРИЛче приеми

  • 14 131
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 56
Минавам само да кажа"лека нощ" на все още будните коремчета!!! Simple Smile
....и добре дошли на новите априлски мами Hug,ставаме все по голям отбор!!БРАВО!!!

П.П.

# 46
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте,момичета,
Искам първо да се допитам до вас,преди да почна да звъня на лекаря,който ме следи - за съвет и мнение,кой каквото може да даде.
От няколко дни усещам бебчо много слабо,днес съвсем не е шавнал,каква ли е причината?Нали вече е по-голям и би трябвало да го чувствам по-осезаемо при всяко движение? newsm78Да не би просто да се е обърнал в по-удобна за него поза? Thinking
При вас как е?Много се притеснявам...

# 47
  • София
  • Мнения: 1 740
И при мен е така, но като легна по гръб и почуках малко по корема от тук от там се събуди и сега се чудя защо ли ми трябваше

# 48
  • Мнения: 483
И аз имам такива дни в които не го усещам, и полудявам напълно. Моят доктор ми каза да хапна и пиина нещо (може и една чаша почти ледена вода) и  да легна на лявата си страна. Ако обаче не го усетиш 24 часа е добре да се обадиш на док. не е задължително да има проблем дори тогава.
Пробвай ги тези неща и пиши как е, дано се размърда за твое успокоение Hug

# 49
  • Мнения: 483
Сега видях че си 27 седмица  Simple Smile
Да ти кажа точно в този период рязко спрях да усещам бебчо. Разрових целият интернет и форуми и за своя изненада видях МНОГО жени които имат този проблем в 26-27 седмица...странно нали? Мисля че това ще се промерни много скоро.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро   food010
Ама много до късно сте будни  #Crazy
Viktoria_27, според мен иди на да те види доктора. Вече съм толкова шашната след лошите новини във форума........  По-добре да сме предпазливи.
Дано да се е разбърдал бебока вечерта или пък просто да си е застанал нещо накриво  Peace

Момичета, как са другите болни днес???
В момента си меря  Ill  - тази сутрин е повишена, но няма 37 градуса. Обяче така ми се е стегнало гърлото и така се притеснявам да не тръгне да слиза към дробовете .....
Вече не знам какво да пия newsm78

Много съм разсеяна  ooooh!
ами ... забравих да кажа добре дошли на новите мами   bouquet
Къде сте се крили до сега Simple Smile

# 51
  • Мнения: 11 007
Добро утро, априлки и априлчета!  Heart Eyes

Да ти кажа точно в този период рязко спрях да усещам бебчо. Разрових целият интернет и форуми и за своя изненада видях МНОГО жени които имат този проблем в 26-27 седмица...странно нали? Мисля че това ще се промерни много скоро.

Ох, добре че има някой да знае и да ни успокои  Hug
От 25-та седмица усещам дребосъчката много по-рядко и по-слабо в сравнение с преди. Нормално е да не я усещам всеки ден, но започвам да се притеснявам и да си мисля какво ли не.

# 52
  • Мнения: 76
Aya pi6i me i men s mom4ence,dosega ne se vijda6e,no malkiq myj re6i ve4e da se pokaje.Myni4ko se nadqvahme da e momi4e no da mi e jiv i zdrav malkiq princ!

# 53
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Добро утро,момичета!
Охх,сега сигурно ще ми се изсмеете,ама тази нощ съм стояла будна от 1 до 4, за да усетя дали ще се разшава малкото човече, (по принцип през нощта е по-активен) Embarassed И за мое най-голямо щастие, наистина се разрита най-накрая, не можете да си представите какво облекчение изпитах!  newsm44
Много ви благодаря за отговорите, явно в тези седмици е нормално да е така и това ми подейства адски успокояващо. Без вас досега да се бях побъркала от страхове и притеснения  newsm51
По повод настинките,аз също се включвам към отбора. smile3506От вчера съм на осцилококциум и през час смуча хомеожен.Миналия път същите тези лекарства ми помогнаха,дано и сега да е така.
Желая на всички лек и спокоен ден,да се грижите за себе си и много да се пазите!

# 54
  • Мнения: 161
Viktoria_27 и аз да те успокоя малко. Виждам, че си в 27ма седмица, т.е. 28,както и аз. При мен беше същото. По принцип е толкова подвижна и така се забавлявах с корема ми като се мърдаше, но от около една седмица все по-рядко и по-слабо. Както писах преди два дни бях на лекар, просто беборанка се е обърнала с главичката надолу и крачетата й опират в черния дроб и затова не ги усещаме толкова силно,така ми каза и лекарката. Голям камък ми падна от сърцето. Така че споко!!! Всичко е наред с бебоците,от сега само хубави новини! Това се отнася за всички,ей! smile3521

# 55
  • Мнения: 105
Добро утро мамчета, а на новодошлите wellcome     bouquet
Да споделя и аз за пола на бебето Simple Smile. Аз и таткото определено имахме предпочитания за момиче(не че има особено значение какво е  Wink), но интересното е че и баща ми и дядо ми, като ги питах какво искат бяха единодушни - госпожица Laughing, е да ама май няма да е. А на свекър ми не сме казвали изобщо какво ще е, сега като се замисля и никои от родата на мъжа ми не е питал newsm78. Според татито "нашето бебе каквото и да е ще е най-красивото бебе на света" е след такива изказвания как да не го обичаш този човек  Heart Eyes

# 56
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте мамета и добре дошли на новите мамчета  Hug

# 57
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен в новата темичка!
Добре дошли на новите мами Hug.
Ккак сте днес, момичета?Тук е едно мрачно и започна да вали Cry.Май свикнах със слънчевото време.
Към болните майчета - да се оправяте бързо, че тези настинки са толкова неприятни и опасни.
За усещането на бебо - някъде бях чела, че след 27 - 28 седмица поритванията намаляват.Едно поради факта, че бебо вече се обръща и се намества с главата надолу, а и поради това, че нараства доста бързо и започва да му става все по-тясно в корема на мама.
Прегръщам ви и ви пожелавам спокоен ден, момичета!

# 58
  • Мнения: 135
Здравейте момичета,

нямаше ме доста време защото ми спряха интернета , а и бях болна, аз още не съм съвсем здрава, но съм много по-добре от предните дни.

Бенита, изпратих ти на мейла приложенията за болничните, но този път са във word file.

Относно Доплера във Фемина , бях преди 1 седмица и струва 50 лв. препоръчвам д-р Спасов. И за моята бебка казаха че е по-малка , но всичко друго е наред.

Лек ден ви желая   bouquet

Аз ще се върна да дочета предишната тема:)

# 59
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен Hug
За всеки случай изпратих файловете с декларациите за болничните на пощата mamiapril@abv.bg - идеята беше много добра Peace
Относно движенията на бебоците, от две седмици и ние ритаме много малко, вероятно вече му става тясно. При мен не е от обръщането надолу, защото се е обърнало още преди месец - много бърза да излиза. Но пък скоро бяхме на консултация и всичко беше наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт