Коремчето вече расте, а мама се чуди момиченце ли е или момче (Тема 3/ Януари 2024г.)

  • 28 655
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 116
За сънищата - снощи, че раждам нормално, бях права , бебето излезе точно с два напъна без никакви болки😁 пожелавам на всички ни толкова леко и безболезнено раждане 🌸
За дрехите и аз предпочитам клинове и рокли и шортите на мъжа ми за вкъщи 😁

# 76
  • София
  • Мнения: 496
Момичета колко килограма качихте до момента ? Аз съм качила 4-5кг не знам дали е нормално никога до сега на съм била толкова , чувствам  се ужасно подуто и запъхтяна…
Аз съм +2 кг. До колкото знам е нормално да се качва по 2 кг. на месец. После ще ги сваляме ☺️

# 77
  • Мнения: 5 066
Излезнаха ми резултатите от бхс. Много ниски рискове за всичко, комбинираните рискове са 1: 10 000, биохимичните 1: 2000 примерно, не знам кое точно се гледа,но АГ каза просто,че няма нужда от пренатален тест .
Сънищата тази нощ ми бяха ужасни, през един час се събуждах, сънувах умрели, убийства, ужас просто.... Страх ме е да легна вече,не знам как да се отърва от тях....
А корема ми личи много, миналия път хората познаха в 6 месец,че съм бременна 🤰,сега в трети Grinning иначе и без това никой никъде не ми прави път, де. С първата бременност чаках в банката по ковид време над един час , накрая един мъж влезе и поиска стол от охраната...аз толко се разнежих от жеста, а той си тропоса раницата и си седна Joy та оттогава се научих че просто влизам някъде и питам " Извинете, обслужвате ли бременни с предимство?" И те се чаткат и ме пускат....

# 78
  • Мнения: 70
Качените кг си зависят и от теглото с което стартирате, ако сте били слабички, под нормата за Вашият ръст е нормално да се наддаде малко повече и да имате бързо видими разлики. Ако ви е лошо и имате гадене пък е нормално да не се качва ( аз съм така), до скоро почти от всичко ми ставаше лошо, не ми се хапваше. Поотшумяха тези неприятни симптоми, но все още не ми се хапва месо.
 
За сега, още при мен няма
Качване, но се чувствам подута, както и имам
Видимо коремче. Но знам, че при предната бременност при мен започна след 4 ти месец качването. Макар, че стартирах доста слаба, качвах равномерно накрая бях +15кг. Е чувствах, че са ми
Много, беше ми тежко… въпреки непрестанното движение, не съм прекалявала с храната, накрая  качвах много бързо. Беше някакво чудо, което Не може да спреш 😃

# 79
  • Мнения: 40
И аз да се включа за сънищата, че в началото бяха доста повече и на моменти изключителни кошмари. Сега сънувам по рядко, но са страшно реални, случвало се е да се събуждам и да мисля че съня се е случил наистина.
За дрехите- нося основно рокли и поли, както и дънки за бременни.
Относно главоболието, още като разбрах че съм бременна, около 6-7 седмица имах ужасно главоболие и нищо не пиех, даже плачех от болка. Никога не съм изпитвала подобно нещо, но наскоро пак имах и то 2 дни подред като взех парацетамол и да ви кажа, че ме облекчи но пак не ми мина. Винаги ми помага да легна и да се наспя, само това установих че е решението.
Искам да ви попитам дали някоя от вас вече се е сблъскала с инфекция или с неприятни усещания в интимната област?
При мен от около седмица има симптоми и въпреки, че изследванията са чисти, аз усещам дискомфорт.
Чувала съм че при бременните често се случва, дори без да има проблем, но ми е малко притеснено.
Още не знаем пол, защото нашето бебе е решило всеки път като ходим на преглед да стои седнало и да си кръстосва краката точно отпред 😂. Вече ми се иска да знаем, защото все по-често имам желанието да разглеждам дрешки, но така не мога да се насоча към цвят 🙈

# 80
  • Мнения: 347
Аз съм била при Начев веднъж и ми направи ужасно впечатление, наплаши ме, наговори ми един куп глупости как трябва да ям йодирана сол (според сегашната ми ендокриноложка трябва категорично да избягвам, даже витамини с йод ми е забранила, само от храната да си го набавям) и как с тази хималайска сол сме щели да върнем кретенизма в България..изобщо, много груб, нетактичен, бързо гледа да мине прегледа, чака се, не го препоръчвам, но която както си реши. Simple Smile
Иначе, и аз като Надежда X знам, че е изключително важно да се следят ФТ3 и ФТ4, писахме и двете, мисля, и назад в темите. ТСХ си знаят само повечето лекари, и това е. За съжаление, моите ФТ3 и ФТ4 изобщо не бяха оптимални и тази бременност, въпреки приема на хормон, добавки и тн, но бременността явно много ми дръпна в началото+изкарването на ковид отново съвсем в началото, и сега,въпреки вдигането на дозата,нещо не се вдигат много добре. Надявам се, че за човечето си е имало и реално то ми е издърпало хормона, направих, каквото можах, но ми е и тъпо как ги бях оправила преди бременността, пък после отново се скапаха нещата. Иначе това ТСХ 2-3 изобщо не трябва да го има, знам, че така пише масово навсякъде, и за бременни за еди-кой си триместър, но трябва да е под 1,5, и то при оптимални другите два хормона, които реално са щитовидните. Моето ТСХ в момента е 0,2, и ако само него ми изследват ще ми кажат сигурно, че съм в хипер функция, но всъщност другите два хормона са ми в долната 1/4 на границите, така че съм си в чисто хипо..

Личи ми на мен вече малко, особено, наистина след като похапна, хах. Иначе от началото на бременността съм -2 (заради повръщането), просто защото бях качила малко преди това, та сега реално съм близо до нормалните кг за последната година, може би един отгоре. С миналата бременност до самия край ми се гадеше и повръщах, успявах и да задържа храна, де,но много повръщах от киселини през втората половина на бременността, финално бях качила 11кг, въпреки всичко, като само последния месец май 2-3.

# 81
  • Мнения: 168
За дрехите и аз се чудя....сега съм на рокли и едни широки панталони с висока талия. Обаче след лятото направо не знам  какво ще нося осврен клин и широки блузи..а с излизането навън направо не знам...Относно големината на корема, на мен определено си ми личи, ама място или път още никой не ми прави, познавайки и хората няма и да прави хахах Вечер корема така ми се издува някак изкуствено, като балон, едвам ям понякога...

# 82
  • Мнения: 1 832
Моето тсх от началото на бременността падна на 0.02 и си се закова там...но не пипахме нищо защото фт4 беше 18-20,а фт3 беше леко над горна граница.Преди седмица пусках отново контрола и тсх беше 0.1,но фт4 вече беше 14...рязко е паднало...ендо каза,че вече съм минала първия триместър и бебето си има собствена жлеза...така,че моите хормони са си фактор само за мен..бебчето вече си произвежда собствени ...да изчакам 2 седмици да видим как ще ми се наместят хормоните и тогава ако се налага да сменим дозата на пропицил...
За усещането за инфекция аз имах такъв период...усещах като  щипаене и дискомфорт...имах и някакви течение като сополи...взеха ми микробиология всичко чисто и в урината също...отмина от самосебе си

# 83
  • Мнения: 593
Момичета дали ще ми дадат направление по телефона
За следене на бременност
😁 те нали са електронни сега, чудя се дали не мога да си спестя ходенето до личната.

# 84
  • Мнения: 766
Момичета дали ще ми дадат направление по телефона
За следене на бременност
😁 те нали са електронни сега, чудя се дали не мога да си спестя ходенето до личната.

Аз точно за следене на бременност исках по телефона. Нямаше никакъв проблем Simple Smile

# 85
  • Мнения: 116
Здравейте, извинявам се първо за описанието, но 🙃 когато повръщам на няколко пъти забелязах, че има нещо синкаво в повърнато знам, че най-добре да се консултирам с лекарката, но на някой друг случвало му се е ?

# 86
  • Мнения: 598
Аз сънувам почти всяка нощ и все някакви смахнати неща, но не и кошмари. С миналата бременност също сънувах много и непрекъснато, със сигурност има някаква връзка с бременността. Миналата нощ обаче се будих на няколко пъти от болки в тазобедрените стави, дано е било еднократно, че като знам как ме мъчеха предния път и няма спокоен сън...

За дискомфорта в интимната област съм ползвала клотримазол крем. Миналия път не можах да се отърва почти през цялото време, все излизаше candida albicans и тъкмо я изчистя и хайде пак скоро след това. Супер досадно, на моменти трудно търпимо. Помагаше ми само това кремче и измиване и смяна на бельото през 2-3 часа. Слава богу този път всичко е тип топ!

А за дрехите, как дънки в тези жеги, бе момичета?! Само широки дрехи мога да понасям аз. Взех си от HM едни много симпатични ленени къси панталонки с ластик на талията, тип парашутки, и са ми супер. Иначе рокли или за вкъщи широки тениски с къси долнища на пижами, които стават за носене под корема.

По въпроса с килограмите, преди да тръгнем към морето бях около +4, но сега след като се върнахме ме е страх да се кача на кантара, понеже го ударихме малко на дебелариум там Grinning То не бяха риби, пържени картофки, пърленки, пици и т.н. Мъжа ми е +3кг, аз ще се премеря след няколко дни като направя едно леко плодово-зеленчуково прочистване Grinning

# 87
  • Мнения: 306
Момичета аз нещо се притесних , вземам един мармалад за разхлабване , че Рой ми действа по ефективно , 3/4 пъти вече , обаче много ме реже корема от него и прочетох , че такива болни предизвикват контракции . Много се изплаших , вече няма да го взимам! Някой да знае нещо за такива болки , дали са безопасни !

# 88
  • Мнения: 106
Момичета аз нещо се притесних , вземам един мармалад за разхлабване , че Рой ми действа по ефективно , 3/4 пъти вече , обаче много ме реже корема от него и прочетох , че такива болни предизвикват контракции . Много се изплаших , вече няма да го взимам! Някой да знае нещо за такива болки , дали са безопасни !
Доколкото знам никоя болка не е напълно безопасна в нашия случай.. Само с това ли успяваш да ходиш? Аз имам проблемни черва от дете, но сега хапвам мнооого плодове, сурови зеленчуци, много вода и мюсли, да чукна на дърво, нямам никакъв проблем..

# 89
  • Мнения: 593
В момента със сигурност не се е случило нищо страшно, заради тези прорязвания. Просто от тук насетне не го хапвай:)

На мен ми се обадиха да ми кажат, от пренаталния тест, че имало някакъв проблем с транспортирането, в самолета. И сега да ходя пак за кръв.
Че ще чакам още е ясно.
Но сега се хвърлих във филма, че може нещо да има притеснително и да искат да го повторят.
Толкова се притесних, че не мога да спя, постоянно ми се повръща, изобщо ужас.
Ако е транспортирането защо не ми се обадиха още същия ден...
Кукувам сега по нощите и чета гугъл, грешка разбира се

Общи условия

Активация на акаунт