КАРТИ ТАРО - ТЕМА 30

  • 17 258
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 985
При толкова много извадени карти и въпроси, които реално са 2 в 1, на мен ми е трудно да кажа нещо конкретно. Като тенденция, което се вижда е, че човекът не е сложил окончателен край, но за да се стигне до събиране има колебания и задръжки. В момента е и ретро Венера - до 4 септември, така че са очаквани такива събития.

Щом имаш интерес към картите, може да започнеш с научаването им - всеки ден тегли само по 1 карта за деня и прочети подробно нейното значение. И така докато минеш всички. Може да си водиш дневник за всеки ден от седмицата и в края да видиш каква е била общата тенденция.
Разгледай различни подредби. Лично аз не съм фен на тегленето на 3 карти без позиция, но се практикува често. Ако тегля 3 карти, то е съответно 1-естеството на ситуацията 2-отговор 3-предстоящо развитие. Може да са и други, разбира се.

Купи си книги за таро, гледай видеа в интернет и чети. Иначе няма да станат нещата, съвсем честно ти го казвам.

# 76
  • Мнения: 399
Скрит текст:
Скрит текст:
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!


Аз мисля, че тази среща или няма да се състои или едната страна ще я прекрати преждевременно с цел да избяга. Възможно е да се опита и да я отмени в последния момент.
Тези са млади люде и се чака да си направят среща  innasn
Аз мисля, че ще си гледат сторитата и единия ще събере смелост по 9 жезли да пише на другия по 8 жезли , ако 9 и 8 бяха разменени тогава щях да кажа, че някой ще е искал да осъществи контакт, но се е отказал.
Просто нямам опит с 9 жезли
9 жезли обичайно е страх и поставяне на препятствие. В много колоди е изобразена като ограда или подобие на такава.

При втори поглед на картите 9 жезли и Рицар жезли може да се проявят и като предоляване на страха/ограничението, защото изглежда Рицарят като да минава през жезлите. Но така запътил се напред към бъдещето, не знам дали не бяга. То ще си стане ясно де.

7 мечове ли я тълкуваш като да си гледат сторитата? На мен първата асоциация, която ми дойде беше повече към криене, отколкото към шпиониране.
7 мечове да, защото на самата карта (в тази колода) момчето виж как гледа към нещо случващо се , не е взел (откраднал ) нищо няма е ръцете, просто наблюдава, а и мечове (комуникация, мисли)
Направих си съчинение по картинка 😀
Също този от 9 жезли ми прилича все едно в 8 жезли е пак той вдигнал вече жезъла 😄 тоест имаме някакво действие
Не знам защо реших, че и 3 карти са за единия човек 😬
Да, аз също ги разтълкувах като един човек. Това е и едната причина да смятам, че срещата може и да не се състои. Никъде в картите не се вижда взаимодействие.

Офтопик. Въпрос към всички.
Вадите ли картите или взимате тези, които изпаднат при разбъркване?
Аз лично забелезвам, че някак по-добре ми се получава, когато изпадат. Или пък може и да си въобразявам. 🤔

Щом си забелязала, че ти говорят по-добре, когато изпадат, тогава така си ги тегли, така практикувай. Всеки сам трябва да прецени как най-добре разчита енергията на картите, независимо другите как правят. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 148
Скрит текст:
В духа на ретро Венера и едни подкасти за регресия изтеглих по една карта със следните въпроси
Какви сме си били с човек Х в минал живот ? И излезе 3 мечове (забележете изображението) на въпрос Какво сме се разбрали да правим заедно в този живот - излезна същата карта ( картите след първия въпрос за бъркани)
Какви сме си били в минал живот с човек У? 10 пентакли
Какво сме се разбрали да правим заедно в този живот с човек У - Двойка чаши
Ще се радвам на вашите мнения
По примера на Twinklestar и аз изтеглих карти с въпроси 1) Какви сме били в предишен живот? 2) Какво са се разбрали душите ни за този живот? И добавих трети въпрос 3) Как ще се разивят отношенията ни в този живот?

Изтеглих карти за двама души и ще ми е интересно и вие да споделите какво мислите за излезлите карти.

1. Тук става въпрос за В., който е нов човек в живота ми. Още в първите седмици на запознаството ни, а и малко преди това, все едно получавах знаци/съобщения от вселената за него. Принципно не обръщам внимание на такива неща, защото хората сме склонни да тълкуваме реалността според нашите вътрешни потребности и да изпадаме в самозаблуди. В случая обаче бяха доста неща, възникнали едно след друго и ми направиха впечатление. Вече не виждам знаци около себе си де 😂, така че съм склонна да мисля и че не съм си ги въобразила.
1. Какви сме били в предишен живот? Светът
2. Какво са се разбрали душите ни за този живот? Излязоха две карти - Висшия жрец и 4 жезли
3. Как ще се развият отношенията ни в този живот? Императрицата

Като се съберат номерата на картите излиза 6 Любовниците. В лайт сиърс таро Любовниците като изображение го тълкувам повече като различия между двамата, отколкото като нещо друго от традиционните тълкувания на картата - избор, трети фактор.
За останалите карти не мога да кажа нищо от реалността, защото това е много ново познанство. Интерес има и от двете страни, но нереализиран на тази етап поради логистични причини.



2. Тук става въпрос за мен и А., за когото съм сигурна, че сме кармични партньори поради дългата ни история и всичко случило се помежду ни.
1. Какви сме били в предишни животи? 5 пентакли
2. Какво са се разбрали душите ни за този живот? Справедливостта
В действителност все някой от нас се чувства неоправдан и подложен на неспаведливо отношение. Търсим я тази справедливост, но не я намираме.
3. Как ще се развият отношенията ни в този живот? 5 чаши.
Това го тълкувам като че все някой ще е разочарован, все ще се фокусираме в лошото, а не в хубавото помежду ни. И отношенията ни винаги ще висят по средата един вид - стигнали донякъде, но далеч от реализиране или пък пълно прекратяване. И ще ни носят повече негатив, отколкото позитив.

Сборът от номерата на картите е 21 Светът. Това го възприемам като че е настъпил моментът да изчистим кармата в този живот, но някак не го виждам как ще стане.

Последна редакция: ср, 26 юли 2023, 14:21 от innasn

# 78
  • Мнения: 293
Отново отшелникът изтеглен. Ще се гръмна! Joy

# 79
  • Мнения: 1
Здравейте! Попитах дали с приятеля ми ще се съберем отново и как ще се развият като цяло отношенията ни и ми излезе Двойка мечове,Светът и Висшата жрица. Не знам дали трябва да се гледа ,но на гърба на всички карти беше Дяволът. Ще съм благодарна,ако някой от вас разтълкува значението.

# 80
  • Мнения: 1 504
Здравейте! Попитах дали с приятеля ми ще се съберем отново и как ще се развият като цяло отношенията ни и ми излезе Двойка мечове,Светът и Висшата жрица. Не знам дали трябва да се гледа ,но на гърба на всички карти беше Дяволът. Ще съм благодарна,ако някой от вас разтълкува значението.
Два въпроса в един не се задават.
Това, което казвате няма смисъл. Всички колоди имат лице и гръб, който винаги е еднакъв.
Моля ви уважавайте форума и се осведомете за Таро поне с някакви базови неща.

# 81
  • Мнения: 1 148
Здравейте! Попитах дали с приятеля ми ще се съберем отново и как ще се развият като цяло отношенията ни и ми излезе Двойка мечове,Светът и Висшата жрица. Не знам дали трябва да се гледа ,но на гърба на всички карти беше Дяволът. Ще съм благодарна,ако някой от вас разтълкува значението.
Sunshineee.e,
Гърбът на картите не се гледа. Обикновено се гледа коя е последната карта на дъното, но сега не се връщайте да я гледате, след като не сте я видяла в момента на ваденето на картите. Въпросът, който задавате на картите, трябва е да ясен и недвусмисен. Хубаво е да се зададе период - колкото по-кратък, толкова по-добре.

Като питате във форума е хубаво, даже препоръчително, да снимате картите. Различните колоди носят различна енергия, една и съща карта в две различни колоди може да означава коренно различни неща. Изображенията са от съществено значение. Много е писано назад в темите за това и горещо ви окуражавам да прочетете.

Учете се, като четете тук и други форуми по темата, гледайте онлайн разклади, запишете курс и четете и книжката към картите Ви.

Според мен 2 мечове символизира Вашето усилие да прецените трезво ситуацията и по какъв път да поемете. Комбинацията на Светът и Висшата жрица според мен Ви казва, че тези отношения са изчерпани. Светът символизира завършването на цикъл, преизпълнението на задачи и цели, край, разстояние.

Много хора четат Висшата жрица като тайна, мъдрост, женска интуиция, мълчание. Аз имам по-различен поглед върху картата. Излезе ли Висшата жрица, за мен означава, че гаданието по въпроса спира дотук и по-насетне няма нищо за питащия или просто не му е дадено да знае на този етап, или пък изобщо не го касае. Висшата жрица ни показва, че ровим в теми, които не са наша работа и навлизаме в пространство, където не трябва да бъдем. Конкретното тълкуване зависи и от въпроса. Ако излезе като първа карта при гадание, гаданието се прекратява и се задава друг въпрос.

Генерално, според мен, картите Ви казват, че взаимоотношенията Ви с този човек са приключили и че за Вас е по-добре да не продължавате да дълбаете в тях.

# 82
  • Мнения: 1 504
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!

ОВ а Момичето е излязло с друг, който ѝ е писал, но с този за когото питаше не се е появил изобщо никак.

Нов тираж
Ще се върне ли към мен Х? (Ретро Венера и започнаха въпроси само за бивши 😅)
Моите 5 стотинки са да, нов цикъл ще започне по Колелото, ще има обаждане/писане и то на романтична тематика или по скоро на помиряване - дай да видим как да изгладим нещата

# 83
  • Мнения: 1 148
Скрит текст:
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!

ОВ а Момичето е излязло с друг, който ѝ е писал, но с този за когото питаше не се е появил изобщо никак.
Нов тираж
Ще се върне ли към мен Х? (Ретро Венера и започнаха въпроси само за бивши 😅)
Моите 5 стотинки са да, нов цикъл ще започне по Колелото, ще има обаждане/писане и то на романтична тематика или по скоро на помиряване - дай да видим как да изгладим нещата


Съгласна съм. Изневиделица ще се включи, даже може случайно да налетиш на него на улицата.

# 84
  • Мнения: 1 504
Скрит текст:
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!

ОВ а Момичето е излязло с друг, който ѝ е писал, но с този за когото питаше не се е появил изобщо никак.
Нов тираж
Ще се върне ли към мен Х? (Ретро Венера и започнаха въпроси само за бивши 😅)
Моите 5 стотинки са да, нов цикъл ще започне по Колелото, ще има обаждане/писане и то на романтична тематика или по скоро на помиряване - дай да видим как да изгладим нещата


Съгласна съм. Изневиделица ще се включи, даже може случайно да налетиш на него на улицата.
Само кажи защо изневиделица

# 85
  • Мнения: 1 148
Скрит текст:
Скрит текст:
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!

ОВ а Момичето е излязло с друг, който ѝ е писал, но с този за когото питаше не се е появил изобщо никак.
Нов тираж
Ще се върне ли към мен Х? (Ретро Венера и започнаха въпроси само за бивши 😅)
Моите 5 стотинки са да, нов цикъл ще започне по Колелото, ще има обаждане/писане и то на романтична тематика или по скоро на помиряване - дай да видим как да изгладим нещата


Съгласна съм. Изневиделица ще се включи, даже може случайно да налетиш на него на улицата.
Само кажи защо изневиделица
Колелото на съдбата + Рицар жезли. В случая Рицаря жезли го виждам като бързина и в този смисъл допълва Колелото, което си е намеса на съдбата. И заради това изневиделица.

Не чета Рицаря жезли като действие, защото самият Рицар чаши си е хабер и горе-долу припокрива с Рицаря жезли. Виж как Рицаря жезли е тръгнал нанякъде и се сблъсква с Рицаря чаши.

# 86
  • Мнения: 1 504
Скрит текст:
Скрит текст:
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!

ОВ а Момичето е излязло с друг, който ѝ е писал, но с този за когото питаше не се е появил изобщо никак.
Нов тираж
Ще се върне ли към мен Х? (Ретро Венера и започнаха въпроси само за бивши 😅)
Моите 5 стотинки са да, нов цикъл ще започне по Колелото, ще има обаждане/писане и то на романтична тематика или по скоро на помиряване - дай да видим как да изгладим нещата


Съгласна съм. Изневиделица ще се включи, даже може случайно да налетиш на него на улицата.
Само кажи защо изневиделица
Колелото на съдбата + Рицар жезли. В случая Рицаря жезли го виждам като бързина и в този смисъл допълва Колелото, което си е намеса на съдбата. И заради това изневиделица.

Не чета Рицаря жезли като действие, защото самият Рицар чаши си е хабер и горе-долу припокрива с Рицаря жезли. Виж как Рицаря жезли е тръгнал нанякъде и се сблъсква с Рицаря чаши.
Душа няма го тука Рицар Жезли - само 8 жезли 😅

# 87
  • Мнения: 1 148
Скрит текст:
Скрит текст:
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!

ОВ а Момичето е излязло с друг, който ѝ е писал, но с този за когото питаше не се е появил изобщо никак.
Нов тираж
Ще се върне ли към мен Х? (Ретро Венера и започнаха въпроси само за бивши 😅)
Моите 5 стотинки са да, нов цикъл ще започне по Колелото, ще има обаждане/писане и то на романтична тематика или по скоро на помиряване - дай да видим как да изгладим нещата


Съгласна съм. Изневиделица ще се включи, даже може случайно да налетиш на него на улицата.
Само кажи защо изневиделица
Колелото на съдбата + Рицар жезли. В случая Рицаря жезли го виждам като бързина и в този смисъл допълва Колелото, което си е намеса на съдбата. И заради това изневиделица.

Не чета Рицаря жезли като действие, защото самият Рицар чаши си е хабер и горе-долу припокрива с Рицаря жезли. Виж как Рицаря жезли е тръгнал нанякъде и се сблъсква с Рицаря чаши.
Душа няма го тука Рицар Жезли - само 8 жезли 😅
Има причина да го виждам като рицар 😂. Без значение, това пак е бързина. 8 жезли е най-бързата енергия в таро.

# 88
  • Мнения: 1 504
Скрит текст:
Скрит текст:
Какво ще се случи между Х и У на хх.хх ?
Моля за помощ относно 9 жезли ?!

ОВ а Момичето е излязло с друг, който ѝ е писал, но с този за когото питаше не се е появил изобщо никак.
Нов тираж
Ще се върне ли към мен Х? (Ретро Венера и започнаха въпроси само за бивши 😅)
Моите 5 стотинки са да, нов цикъл ще започне по Колелото, ще има обаждане/писане и то на романтична тематика или по скоро на помиряване - дай да видим как да изгладим нещата


Съгласна съм. Изневиделица ще се включи, даже може случайно да налетиш на него на улицата.
Само кажи защо изневиделица
Колелото на съдбата + Рицар жезли. В случая Рицаря жезли го виждам като бързина и в този смисъл допълва Колелото, което си е намеса на съдбата. И заради това изневиделица.

Не чета Рицаря жезли като действие, защото самият Рицар чаши си е хабер и горе-долу припокрива с Рицаря жезли. Виж как Рицаря жезли е тръгнал нанякъде и се сблъсква с Рицаря чаши.
Душа няма го тука Рицар Жезли - само 8 жезли 😅
Има причина да го виждам като рицар 😂. Без значение, това пак е бързина. 8 жезли е най-бързата енергия в таро.
Тука ще е интересна ОВ ☄

# 89
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Здравейте, ще започвам работа ходих на интервю и сега в понеделник ще ходя отново. Зададох въпрос Какво ще е развитието ми на новата работа до 6м ?
Картите са Кралица жезли Любовниците Обесения

Общи условия

Активация на акаунт