Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 742
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 268
Прасковите пресни в блендер, нали. Не сок от кутия.

# 76
  • Мнения: 221
Ще излъжа ако кажа, че запомних всичко, но обясни, че е свързано с ограниченото движение на езика докато суче.
В интернет пък прочетох, че като е къса юздичката се стимулира рефлекса за повръщане.

Лекарите са в София, пуснах ги на ЛС.

Мишел, струва ми се, ме е така, до колкото мога да преценя аз е къса, може би не като на картинка къса… замислям се дали не си търся оправдание за това, че кърменето не се получи… лекарите, които ти даде консултантката като препоръка в София лу са? Удобно ли е да те помоля да ни ги пратиш, за да съм подготвена?

Много ми е интересно как е причина за рефлукс, не бях чувала до сега…

# 77
  • Мнения: 1 456
Да. В кутия не се намира, а като намерих беше с екстра захар и заради гестационния викам пас...Аз даже покрай тези ананаси спрях и да я следя.  Не ще и не ще ... Пак насила ще го вадят 😳😅 Ако ще излиза, да е днес. Поне е хладно вънка 😅 Сега му е момента, ама едва ли е от тези 5% дето на термин излизат.

Прасковите пресни в блендер, нали. Не сок от кутия.

# 78
  • Мнения: 362
  Само не съм почнала на корема да говоря 'излизай вече, излизай'.



Аз да ти кажа точно това ѝ говорех на моята бебка и в интерес на истината на другия ден тръгна.....JoyJoyJoy

# 79
  • Варна
  • Мнения: 3 268
Абе не се отчайвай, може и да стане. И аз така до последно си виках, че няма как да стане, още повече че съм с късна овулация, а те ме смятат по последен цикъл. Даже вече и контракциите като ме запукаха си викам то сигурно ще мине и излязох да разхождам кучето. Едвам се прибрах 😀

# 80
  • Мнения: 1 456
Плюса е,че днес в това време навън повече няма да излизам защото вече съм сама с бебка и... Не ми се носи кално мокро дете докато аз съм кална и мокра. 😅 Обаче сега запуквам ананасите и до където стигна. Все си мисля, че нещо тръгва щото уж ми се ходи до тоалетната пък само ходя до там. Обаче нито тапа, нито нищо.

Абе не се отчайвай, може и да стане. И аз така до последно си виках, че няма как да стане, още повече че съм с късна овулация, а те ме смятат по последен цикъл. Даже вече и контракциите като ме запукаха си викам то сигурно ще мине и излязох да разхождам кучето. Едвам се прибрах 😀


Ехе, от сега те слуша хахха Simple Smile Дано и за напред да е така. Ще се пробвам и аз. Може да сработи.

  Само не съм почнала на корема да говоря 'излизай вече, излизай'.



Аз да ти кажа точно това ѝ говорех на моята бебка и в интерес на истината на другия ден тръгна.....JoyJoyJoy

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 268
На мен много ми харесва времето. Цял ден се гушкаме с Дамян и придремвам. Значи на 19ти не спах изобщо щото раждах и от 20ти насам спя по 3-4 часа за денонощие разпокъсано. Друго си беше едно време като имахме баба, ще ти сготви, ще ти пусне пералня, ще ти простре, ще гушка бебето някой друг час да поспиш. Но да ми е жив и здрав Дамян, понякога не спя просто защото седя и му се любувам на сладките муцуни и звуци, които издава.

Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 15:34 от Didi_Bidi

# 82
  • Мнения: 1 456
Направо ако мене питат ей такова да е цяло лято. 20-25С, да вали и да духа... Предпочитам го пред онази пещ дето беше предните дни и особено вчера. Иначе аз съм си сама по цял ден. Помощници не искам защото не помагат, ами само ме изнервят и нищо не правят и се оказва, че освен детето и тях трябва да дундуркам. Да си седят вкъщи, хич да не ми се вясват. Дори и две като станат сега няма да искам помощ.

Ох 2 ананаса, стана ми тежко и освен малко по резки движения от страна на бебето нищо ново.... Или утре като ида на преглед ще ме вкарат, или събота или вторник най-късно. Ама туй то...

# 83
  • Мнения: 20
Здравейте❤ най-накрая и аз да се отчета в тази група с нашият юнак - Красимир 3200кг, 50см,  06:06ч. Нека всички бъдем живи и здрави Blush Също така искам да попитам имате ли фейсбук група, че доста по-удобно е да се пише там 😊

# 84
  • Мнения: 30
И при нас няма помощ ама май е по-добре така 🙂 как храните вашите бебоци? Аз се водя изцяло по нея не я събуждам,когато тя е гладна си показва.Иначе не става на гърда-отказах се и да опивам повече,ще се цедя апък колкото мога ще изкарам така.Мъчат я нещо коликите ама явно са слаби.Слагам и топло коланче с черешови костилки и това я успокоява.Иначе детето пълни редовно памперсите,много спи,много си хапва,за сега мисля че всичко е наред скоро сме на първи контролен преглед при джипито 😌

# 85
  • Мнения: 5 028
На поискване храня. Не я будя, но тя и повече от 4 часа не издържа.
Бих казала, че е образцово бебе - ако реве, значи или е гладна, или памперсът е за смяна, или иска внимание и разнасяне на рамо, за да гледа. Единствено нощем голямо пъшкане пада, но всичко насън. Надявам се скоро се успокои, защото тя пъшка в просъница, обаче аз трудно спя.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 268
На кърма сме ние. Максимум 3 часа издържа, повечето пъти 2 часа. Има си вече и моменти на будуване и гукане. Все си мислех, че на 7дни само спят и ядат 😀

# 87
  • Мнения: 30
Много ми е трудно да я накарам да се оригне 🙁 това ми е най-големият проблем за сега.Тупам гръбчето ама нищо не става и като я сложа в кошарата почва да хълца или малко да връща храна.От днеска вече спи на антирефлуксна възглавница,че вчера вечерта повърна на фонтан цялата кърма.Не знам преяжда или защото не се е оригнала..иначе към 100 мл си ги изяжда на хранене

# 88
  • Мнения: 1 766
И нашата понякога не се оригва, а ме е страх да я обръщам по коремче на рамото, защото има рефлукс. В неонатологията ми казаха, ако не се оригне да я държа изправена известно време, но то аз така или иначе най-малко 30 мин. я държа в полуизправено положение след всяко хранене, заради рефлукса. През деня по 1 час на шезлонга.
Антирефлуксната възглавница не я понесе и се смъкваше сама надолу до равно място. Махнахме я. С повдигнатото матраче пак така.
Изяжда по 110 мл. на хранене. От няколко дни обаче не се изхожда, спрях ѝ Еспумизана, но пак няма резултат.

Много ми е трудно да я накарам да се оригне 🙁 това ми е най-големият проблем за сега.Тупам гръбчето ама нищо не става и като я сложа в кошарата почва да хълца или малко да връща храна.От днеска вече спи на антирефлуксна възглавница,че вчера вечерта повърна на фонтан цялата кърма.Не знам преяжда или защото не се е оригнала..иначе към 100 мл си ги изяжда на хранене

# 89
  • София
  • Мнения: 331
И нашата понякога не се оригва, а ме е страх да я обръщам по коремче на рамото, защото има рефлукс. В неонатологията ми казаха, ако не се оригне да я държа изправена известно време, но то аз така или иначе най-малко 30 мин. я държа в полуизправено положение след всяко хранене, заради рефлукса. През деня по 1 час на шезлонга.
Антирефлуксната възглавница не я понесе и се смъкваше сама надолу до равно място. Махнахме я. С повдигнатото матраче пак така.
Изяжда по 110 мл. на хранене. От няколко дни обаче не се изхожда, спрях ѝ Еспумизана, но пак няма резултат.

Много ми е трудно да я накарам да се оригне 🙁 това ми е най-големият проблем за сега.Тупам гръбчето ама нищо не става и като я сложа в кошарата почва да хълца или малко да връща храна.От днеска вече спи на антирефлуксна възглавница,че вчера вечерта повърна на фонтан цялата кърма.Не знам преяжда или защото не се е оригнала..иначе към 100 мл си ги изяжда на хранене
И нашето маймунче много трудно оригва, държа я на рамо поне 20 минути преди да я сложа да спинка, често и връща, не знам дали има рефлукс , но рязко се сетих колко беше мъчна тая работа като беше бебенце сестра й. Но като се сетя че идват зъби ...

Общи условия

Активация на акаунт