Напълняване от нищото

  • 1 574
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,надявам се темата да е за тук.От няколко месеца започнах много да пълнея ям по един два пъти на ден, за два месеца съм качила 8кг ям неща който си ядях и преди .Не знам на какво може да се дължи и към какъв доктор да се обърна или какви изследвания да си направя.

# 1
  • Мнения: 3 204
Към ендокринолог се обърни, те се занимават с обмяна, хормони и т.н.

# 2
  • Мнения: 758
Взимате ли антидепресанти или някакви други медикаменти? Променен ли е начинът ви на живот, не е само до това с какво се храните, а и дали се движите достатъчно, дали имате пълноценен сън. Стрес някакъв внезапен? Има конкретна причина и трябва да я откриете, не е от нищото.

# 3
  • Мнения: 9 723
Със сигурност не от нищото, не и от храненето. По- горе са ви дадени добри съвети.
Успех!

# 4
  • Мнения: 57
Менопауза?

# 5
  • Мнения: 18 575
Защо пък да не е от храненето? Аз ако се отпусна да ям повече, също ще кача 8 кг за 2 месеца. Количеството храна има най-голямо значение. Достатъчно е да се преброят средно калориите, които се приемат на ден, тоест проверката е лесна.

# 6
  • Мнения: 6 730
Основното не е яденето . То е едно от основните. Според моя опит.

# 7
  • Мнения: 18 575
И възрастта има значение също, да.

# 8
  • Мнения: 9
на 40 години съм все още имам менструация

# 9
  • Мнения: 6 730
И възрастта има значение също, да.

и начина на живот, и стреса и натоварването и ежедневието и движението и самата настройка на човека към себе си и към живота си ...

# 10
  • Мнения: 84
на 40 години съм все още имам менструация
Възможни причини за напълняване "от нищото"
1. Проблеми с щитовидната жлеза (кръвни изследвания за щитовидни хормони и консултация с ендокринолог)
2. Метаболитен синдром/инсулинова резистентност/диабет (голямото кво на инсулин в кръвта води до напълняване) пак трябва изследеания (обременяване с глюкоза + липиден профил + инсулин) и ендокринолог
3. Сънна апнея. Може да имате сънна апнея, от нея се напълнява драстично. Хора с които спите казвалили са ви че хъркате и спирате да дишате нощем? За това трябва специални изследвания докато спите
4. Прием на лекарства като антидепресанти.
Гореизброените може да доведат до напълняване без да е променен лайфстайла.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Напълняването ми започна 10 г. преди менопаузата.  А според специалисти, продължава 10 г след окончателното настъпване... та и това не е за отхвърляне като възможност.

Общи условия

Активация на акаунт