НАБОР 2004 - На прага на студентството

  • 60 580
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 18 368
Z-Тина,  ето, значи е имало ремонти и преди заплануваните в статията, линк към която пусна Амели. Wink Но явно крайно недостатъчни, щом болшинството стаи в общежитията или са пред тотален разпад и дори освежителен ремонт не би ги спасил, или си имат нужда от  сериозна родителска намеса.

Деска,аз написах още снощи  в пост преди този на Савова много важното уточнение, че сравняваме общежития, отпуснати централно - я от университета, я от  централа за  съответния град. Simple Smile  Частните не влизат в тази категория. У нас има  твърде малко такива, аз лично попаднах сега на едно такова в Пловдив - ами цената за престой в стая с двама е не  цитираните нагоре  80-100 лева, а 300. Тоест 3 пъти и повече по-висока. И въпреки това доста по-приемлива  в сравнение с плащането на квартира....

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 07:41 от пенсионирана русалка

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 290
Точно това ме интересува в една стая ли ще изкарат учението или всяка година ги местят?

Не знам със сигурност, но на мои познати детето успява да бъде в една и съща стая в общежитие на ВИАС, която е била в подобен умопомрачителен вид. Родителите са ремонтирали стаята до отлично състояние , включително са подменили врата.
В този случай не се ли обезмисля кандидатстването всяка година за общежитие и класирането след това ?! Много объркано всичко някак ...

Цената за месечно ползване на общежитието в Лозенец никой не ни е съобщил, ще разберем при настаняването, което е в интервала 18-21. Септември.
В интерес на истината изобщо не очаквах, че ще го разпределят там. Споделяла съм преди, че бяхме подизпълнител при ремонта на сградата и тогава ми направи впечатление, че изглежда много добре.
Даже се шегувахме, тъй като преди 3 години сина ми беше заявил желанията си да продължи с медицина.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 07:52 от Z-Тина

# 662
  • София
  • Мнения: 18 368
Z-Тина, договорите за наем едногодишни ли са...Rolling Eyes

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 290
Z-Тина, договорите за наем едногодишни ли са...Rolling Eyes

Предполагам са за период от една година.
Инак защо всяко лято трябва да се подават документи отново.

# 664
  • София
  • Мнения: 18 368
Z-Тина, договорите за наем едногодишни ли са...Rolling Eyes

Предполагам са за период от една година.
Инак защо всяко лято трябва да се подават документи отново.

Ужасно е това, ако е така. Всяка година да си на тръни дали ще останеш на същото място. Да не говорим за средствата, които си инвестирал за ремонт при нанасянето... Може да има (дано) клауза за удължаване на договора при  редовно плащане и добро стопанисване ( на ремонтираните с държавни средства).

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 08:26 от пенсионирана русалка

# 665
  • Б
  • Мнения: 605
Аз чакам за общежитие . А на УАСГ как са , стават ли за живеене, учене? За общежитията на УАСГ не съм чувала да са правени ремонти, освен ако не си ги направи човек сам. Аз все си мислех , че няма да има стая , която да не е била
преди това  ремонтирана от родители. Да не се налага да къртиш всичко.

# 666
  • Мнения: 296
Излезе нашето класиране за общежитие,набора ще е в блок 42 Б

# 667
  • Мнения: 9 240
На единият ни  служител дъщеря му учи в СУ, педагогика. Ако си плаща двоен или троен размер, забравих колко е,  на таксата през лятото, и има макс един не взет изпит може да си запази стаята.Тя идваше 3 не взети изпита и доста трепери на поправките, но остана с един. В ТУ, на наборът двамата приятели, които живеят заедно  , вече 4та година ще са в една и съща стая.На която родителите правиха ремонт, купиха нови легла, бюра, столове, маса и гардероб- т.е. я обзаведоха.
     Аз питах и по-нагоре, просто от любопитство, но може би е още рано , как стои въпросът с интернета?
  Може ли да си прекара всеки в общежитието? А в чужбина как е?
   ИЦе, ай честито! Вземай валяците и баката с латекс и пали към София.
кога започват университет? От 1.10?

# 668
  • Мнения: 190
На единият ни  служител дъщеря му учи в СУ, педагогика. Ако си плаща двоен или троен размер, забравих колко е,  на таксата през лятото, и има макс един не взет изпит може да си запази стаята.Тя идваше 3 не взети изпита и доста трепери на поправките, но остана с един. В ТУ, на наборът двамата приятели, които живеят заедно  , вече 4та година ще са в една и съща стая.На която родителите правиха ремонт, купиха нови легла, бюра, столове, маса и гардероб- т.е. я обзаведоха.
     Аз питах и по-нагоре, просто от любопитство, но може би е още рано , как стои въпросът с интернета?
  Може ли да си прекара всеки в общежитието? А в чужбина как е?
   ИЦе, ай честито! Вземай валяците и баката с латекс и пали към София.
кога започват университет? От 1.10?
Интернет и телевизия има прекарани, основно от А1. При настаняването постоянно обикалят представители между хората на опашката и от предлагат услугите си. В студентски град също имат офис. Ние изчакахме с техните оферти, но накрая пак те ни свързаха, просто се забавиха във времето, защото има много нови абонати

# 669
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В Холандия интернета си влиза в наема , както и отоплението и изобщо всички сметки в квартирата , поне за нашата квартира , така пише в договора . Но чета в групата във Фейса обявите са различни и някои са изнесени извън наема и има някакви луди клаузи , от по няколко страници договори и всички в полза на наемодателя , родителя луд да стане .

# 670
  • София
  • Мнения: 2 251
Влиза в наема, да - но от разбивката виждам, че е 56 евро на месец, като си сложихме собствен рутер, за да има wifi. Това - при нашата девойка, не е навсякъде еднакво.

# 671
  • Мнения: 60
В МУ- Пловдив доколкото знам в месечния наем на общежитието (между 90-100 лв) влиза и бързо скоростен интернет по стаите. Предполагам, че е с образователна цел направено това.

Мои приятелки от провинцията във ФЖМК бяха настанени в общежитието тип като тези гореупоменатите, три момичета в стая. Родителите им направиха стабилен ремонт, сега си плащаха летен наем и ще си останат в същата стая. Има начини, но не мисля, че това е правилното отношение към студенти..

# 672
  • Мнения: 1 301
При дъщеря ми интернета е вкл.в наема и всяка стая си има рутер. Стаята е около 18 кв., има баня и тоалетна, легло, бюро (доста голямо), етажерка, гардероб, нощно шкафче, масичка и малко кресло. Настолна лампа за бюрото и още една ,която стои зад креслото, хладилник.Беше много чисто, даже банята беше като нова. Кухнята е обща на етажа за 8 човека,но е огромна. Имат фурна, микровълнова и два плота с по четири индукционни котлони. Има и шкафове за всеки, има и мека мебел. На месец е 650 евро, като това беше от по-скъпите стаи. В сградата имат и подземен паркинг за велосипеди, обща част за отдих. Перално помещение с перални и сушилни. Едно пране е 2 евро, сушилня 1евро. За прането имат някакво приложение, като там си зареждат пари, препаратите са си заложени в машините. Доста описателно стана Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 10:48 от bunovа

# 673
  • Мнения: 661
За тези, които се чудят - поне от нашият опит от 1 година стаята в общежитията в София лесно се запазва, като не се освобождава лятото (плаща се наема - не е нужно да е там цялото лято). Пак се подават документи в началото на всяка година, за да ви има в списъците за желаещи общежитие.
Иначе ние си попаднахме на мизерийка и ревящите бяха майките, а не студентите (включително и аз).

# 674
  • Мнения: 1 231
В сайта на ТУ пише, че си остават в една и съща стая за цялото време. От финансова гледна точка, бих предпочела и да беше в лоша стая, да вложим пари в ремонт, дори смяна на прозорец, отколкото квартира. Доста по- евтино ще излезе. Един наем е от порядъка на 800лв/месец, а общежитието 55лв. Бях подготвена за този вариант. Легла, гардероби и т.н в ОЛХ има много прилични за символични суми. Наемът наистина е доста нищожен. То и евтините квартири не са първа красота.
За интернет веднага ни нападнаха представители на А1. 10лв на месец.

Общи условия

Активация на акаунт