Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 8 564
Ами, аз например не виждам родителите си всеки ден и от седмици планирам кога ще се приберем по родните градове и ще казваме. За да не кажа досега, си имам съображения, които са си само и единствено моя работа. А ММ също си има предпочитания кога и как ще съобщаваме.
Ако някой си навре носа в моите лични преживявания и планове, това е простащина и нищо друго.

Анастасия, звучиш сякаш си по-разстроена от майка ти, отколкото от тази жена. Май друг ти е проблемът, душицо, но споко - всички ще имаме да се справяме с баби. Аз например съм свикнала у дома да е тихо и спокойно и като дойдат родителите на гости, ми е изморително. Затова предпочитам аз да ходя у тях Simple Smile Обаче ако идват при внуче как да ги спра...

# 811
  • Мнения: 12
Леле, какъв е този ужас - никъде не мога да се запиша за лазерна или фото епилация на лице и подмишници Sad АГ каза, че няма проблем, обаче никъде не ме искат с лек тен (от разходки, не от плаж) и бременна Sad Ако някой има читаво студио да препоръча за ситуацията - да казва, моля. Благодаря!

Аз преди ходих във Версус и съм много доволна пробвайте там

# 812
  • Мнения: 1 323
Всеки си има своите съображения и доводи, но за съжаление другите хора няма как да контролираме. Simple Smile Пак казвам, на такъв етап сме, че вече не може да се скрие. Хората виждат, коментират, радват се, други завиждат. Изобщо не казвам, че колежката е невинна в случая, но няма как и да бъде винена. Когато нещо се вижда от околните, няма как да се очаква, че ще продължи да бъде тайна.

# 813
  • Мнения: 128
И аз това най много го ненавиждам. При мен всички разбраха още в началото за съжаление, защото ме вкараха в болница. И аз исках да не се разбира от лични съображения, особено като разбраха на работата бяха в шок, едва ли не виновна, че съм забременяла, а уж държавна работа, едно честито не казаха. Само клюки и негативни изказвания, на мен ми стана много обидно. Много кофти го изживях, но по важно е семейството. Докато могат да те използват всички се държат добре, а сега кой ще поеме работата, ами нека ми намерят заместник, та да види как се работи на първа линия, а не само почивки, кафета, цигари и клюки, и заплатата заплата и ДМС то в джобчето. Пък сега ще вземат да се се преработят. Само да сме живи и здрави и децата ни да са здрави, видях истинските лица на много хора около мен.

# 814
  • Мнения: 2 242
Анастасия, вие не пуснахте ли пренатеста вече? Ако всичко е било окей можело е според мен на най-близките да кажете. Все може да се случи някой до те види при АГ или да му се види, че си бременна и да се разприказва.

Сори за непоискания съвет, но не го разбирам това с дългото криене и аз. Нещо може да се обърка винаги. Първа фетална, втора фетално, раждане. Предполага се, че най-близките ще ни подкрепят поне ако сме им казали. Не се оставяйте на притеснения или суеверия да ви развалят радостта от бременността и възможността да я споделите с най-близките.

Веднъж споделихме на семейни много близки приятели - беше доста рано и приятелката ми ме сгълча, че толкова рано сме им казали едва ли не. Викам: “радваме се и искаме да споделим някой, ако се обърка нещо няма ли да ни подкрепите?”Стана ми тъпо, защото не очаквах да е толкова суеверна и захлупена, но продължихме да си казваме на близки по наша преценка. Обявихме си и публично, защото на мен ми личи и  не искаме повече хората да ме гледат в корема недоумяващо. Каквото стане-стане - нищо и никой няма да може да ми отнеме хубавите спомени и щастието което изпитах в тези моменти дори и само с тях да си остана. Вярвам, че хората, с които сме се заобиколили ще бъдат подкрепящи какъвто и да е резултата.

# 815
  • София
  • Мнения: 474
оп....пускам нова тема  https://www.bg-mamma.com/?topic=1582059.new#new

Общи условия

Активация на акаунт