Любители на котки - Тема 185

  • 29 010
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 575
Даа това ни пратиха снощи, сподели, моля,каквото мислиш, amy_nka, това няма да ме откаже в никакъв случай. Лина е родена на 6.06. ще я вземем след 19.07,не е ли достатъчно да е отбита от мама. Доверявам ви се, но по добре да съм подготвена.

# 91
  • Мнения: 5 906
А то котенцето е намерено някъде и те му търсят дом ли? Дано не развъждат бездомни котки ... и вместо да ги кастрират постоянно да търсят дом за малки бебета, това няма край сякаш...

Пантерууш 😚. Вратите винаги стоят отворени, защото първо тя изпитва някакъв странен страх или омраза от затворени врати, ако види такава моментално скача и чака пред нея гледайки жално, но когато се отвори отказва да излезе. Но е смешно как застава точно на прага много често 😊.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 25 327
По принцип е добре котетата да  са с майката до 3-месечна възраст.

# 93
# 94
  • Мнения: 575
Котето е дворно от съученичка на детето, живеят в къща и мама излиза на двора, от скоро пускали и Лина, но иначе живеят в къщата (надявам се,  да са искрени с нас) . Щерката ми показа клипче, на което бяха 3 мъничета и ме попита какво ще кажа да си вземем ли коте и така започна всичко, да се чуваме и пишем. Аз съм лаик по отношение на котетата, затова нахълтах в темите и чета, но вие имате опит и се радвам на всяко ваше мнение,  така че не ме жалете и нека съм подготвена, да не разочаровам и детето.  С голям мерак се подготвяме да я посрещнем.

# 95
  • Мнения: 2 102
Аз не мисля, че ще е кой знае какъв проблем тя вече трябва да има 2 месеца . Котето е голямо и ще можете да си го гледате . Като за начало с детски гранули и паучове за малки котета. Гледала съм котета , които са няма ли 10 дни . Ами трудно е даже невъзможно да се отгледа такова коте ако майката не го ближе и храни . Пъстрата Дори , на която съм и качала снимки тука може би в старата тема . Бях ги намерила в една кофа може би на месец , бебета още . Майка им се разболя и отказа да ги храни , съответно аз ходих през 2 - 3 часа с бибата . Ставах посред нощите да храня . Дора сега пусна един шкембак и се прави на шефка.
Таа мисълта ми е , че ако има 2 месеца преспокойно може да си отгледате котето без майка. Може и да му купите мляко за котета , тоалетна , играчки , шампоан ( като имайте в предвид , че не е хубаво котките да се къпят много ). Да може би като дойде ще е стресирана няколко дни , и ще е самичко , но ще си свикне и ще има да прави бели. То ако го оставиш може и до 6 7 месеца да суче от майка си .
Освобождавайте прозорците от сега , че много обичат да спят там.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 25 327
То може да суче и до едногодишна възраст, говорим до колко месеца е... да го кажем силно желателно. Разбира се, и на два ще оцелее и ще се справи без майка си, особено ако е в някаква рискова среда и излиза навън или има други съображения да се отдели.

# 97
  • Мнения: 1 709
Lusia, с угризения го пиша... Много е хубава малката Лина, само че ако тази снимка е от сега, пригответе се, че взимате коте за лекуване... Disappointed

Ако котето има майка и суче, не е желателно да се отделя точно в момента, защото единствения вариант да оцелее е чрез нейните антитела.
Няколко пъти връщах и четох постовете на lusia, и не видях да пише за проблеми със здравето на котенцето.
/освен, ако нещо не е изтрито/
Как по снимка се разбира, че предстои лечение?

# 98
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Ако е вярна датата на раждане, хората ще я вземат на няма и два месеца 🙄, да кажем на около 40 дни. Много малко ми се струва на мен. Защо бързат толкова? Едно е да дадеш подобно малко коте, което си прибрал и гледаш сам, съвсем друго е  ако котето има майка. И аз съм на мнение да се изчака, да отрасне, да се научи на навици от майка си и да си вземе необходимото от кърмата.
Lusia, добре си дошла да задаваш всякакви въпроси и да коментираш тук каквото те вълнува 😊 Бебето е разкошно наистина 😍

# 99
  • Мнения: 1 709
На почти два месеца и половина ще е котето, объркана е датата - предполагам, че след 19 август ще я вземат, 19 юли мина Simple Smile

И пропуснах да напиша - Лина е много сладка Heart Eyes

# 100
  • София
  • Мнения: 13 270
Ако е вярна датата на раждане, хората ще я вземат на няма и два месеца 🙄, да кажем на около 40 дни.
В коментара е объркана датата. Ще го вземат през август, а не през юли. Ако беше през юли, щеше вече да е с тях. Wink Добре си е възрастта. Над 2 месеца ще е.

Може би Аминка е видяла нещо в очичките.

# 101
# 102
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Объркана е явно, да. И аз изобщо не отразих, че 19ти юли мина 😀 Ще ме извинявате
Да, ако е за 19ти август, по отива към трите месеца 😊

# 103
  • София
  • Мнения: 5 757
Изи я взехме , когато беше на 40 дни. Давах и паучета, мусове и суха храна, която накисвах с водичка. Нямаше никакви проблеми🩷

# 104
  • Мнения: 10 772
Lusia, с угризения го пиша... Много е хубава малката Лина, само че ако тази снимка е от сега, пригответе се, че взимате коте за лекуване... Disappointed

Ако котето има майка и суче, не е желателно да се отделя точно в момента, защото единствения вариант да оцелее е чрез нейните антитела.
Как по снимка се разбира, че предстои лечение?
Очето на котето. Херпесвирусна инфекция. След 2 седмици вече ще е напреднала инфекцията и ако не суче -  няма шанс.

Общи условия

Активация на акаунт