През ФЕВРУАРИ малките душички ще духат вече две свещички!

  • 8 297
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 523
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА Laughing Joy  bouquet
Бъдете весели, засмяни, румени и бели!
[/color][/b]
Баба Марта бързала, мартенички вързала, на момиче и кокиче, на момче и на дръвче!
Ние пък Ви пожелаваме здраве, щастие, късмет и успехи от сърце!

Белият цвят първоначално символизира мъжкото начало, силата, светлата, соларна зона. По-късно под въздействието на християнската митология обозначава девствеността и непорочността — белият цвят е цветът на Христос.
Червеното е женското начало, здравето: то е знак на кръвта, на зачеването и раждането. Трябва да си припомним, че първоначално женските сватбени носии са червени.
 Мартениците пазят човека от уроки и болести; свалят се чак тогава, когато се види първия щъркел и след като се свалят, се закачат на разцъфнало (или зелено) дръвче.           В народните представи пролетта идва с пристигането на баба Марта. Нейният двойнствен образ — ту весел, ту сърдит, едновременно утвърждаващ и отрицаващ, представя женското, пораждащо живота начало, и в същото време — пак женското, но стихийно, рушащо начало. Месец март е единственият женски месец, той е месецът на зачатието на пролетта и земята, която ще роди лятото и плодородието. Негов знак е мартеницата, символ на пробуждането и култа към слънцето.           
 В някои краища наричат седмицата, започваща от 1 март броените дни — по тях гадаят какво ще бъде времето през годината. Широко е разпространен и друг обичай — избиране на ден: всеки си намисля определен ден до 22 март и по него познава каква ще му е годината — ако е слънчев, ще е успешна; ако вали и времето е лошо — ще има трудности.

И от ново да сме живи и здрави, весели и засмени Mr. Green

# 256
  • Мнения: 1 881
Честита баба Марта, момичета!

Да сте здрави и щастливи,  бели и червени!

# 257
  • Мнения: 24
Честита Баба Марта и от мен!
Бели и Червени и Здрави и Засмени за всички дечица и разбира се за техните родители Simple Smile

# 258
  • Мнения: 273
Честита Баба Марта и от нас! И дано болестите ни забравят тази година!

# 259
  • София
  • Мнения: 3 689
Анайс,ето снимки на стаята която нашия татко направи:)не си падам по пердетаи затова не сме сложили ,но сега като гледах снимките ми дойдоха няколко идеийки:)

http://snimka.bg/album.php?album_id=109824

# 260
  • Мнения: 2 491
Честита Баба Марта на всички и от нас!
Бъдете здрави, весели и засмени!


slan4ogled , мъжът ти бил голям майстор, бе! Много хубави неща е измайсторил. Ох, защо и моят не може да прави такива неща, на него му дай техника и компютри ooooh!

# 261
  • Мнения: 366
Честита Баба Марта,
Бъдете румени и бели вие и вашите семейства. Много здраве през цялата година!


Anaise и slan4ogled, страхотна темичка сте подкарали за обзавеждането - красиви снимчици на хубави нещица Simple Smile.  Може и аз да се включа тези дни, ако се навия да поснимам малко........ А за схемичката, Анайс, не знам как да ти я пусна, а и тя е според нашите размери на комина в хола, който за капак и е на 50 см зад вратата и от това е ограничен, но не харесвам масивните холни секции, че ти заемат пространстовото в и така малките апартаменти ...... Иначе взимаш си размерите, заобляш краищата с полукръгли етажерки, пускаш различни витринки и вратички, къщето поискаш и разбира се на различни височини, за да не стане скучно........ ох, наистина е трудно с думи. Може да се видим на общия Рожден ден Simple Smile)))))

# 262
  • Мнения: 2 641
Момичета ЧЕСТИТА БАБА МАРТА всички да сте бели и червени румени засмени Simple Smile

и аз ще се радвам ако се видим на общия рожден ден а и по градинките като е хубаво времето   bouquet

слънчоглед много ми хареса гардероба. имаме огромен килер и смятам там д анаправим такъв гардероб. я питай мъжа ти дали иска да ни го направи и за колко пари. ние ще помагаме ако трябват повече хора. а да знаеш къде се продават чекмеджета за гардеробите дето са вътрешни?

# 263
  • Мнения: 2 641
ох сега приспах Ема ама и аз спя. напоследък съм много изморена, всеки ден едно и също много започва да ми писва. това висене в къщи с разходка за 1-2 часа направо ме съсипва  Crazy  къде  да намеря свестна детегледачка незнам. харесала съм тука една и ще я питам докога ще гледа другото дете да дойде после при мен, че да си търся работа и аз,  а и без работа все тва - днес се записах на Фат бърнинг йога, ако ви говори нещо  Thinking ще ходя събота и неделя, а Ема ще командировам при майка ми за един ден. трябва да сваля 10 кила и съм решила да го направя за 4-5 месеца или по рано. по този повод днес се и сдобих с много як сутиен ама ще покажа снимки кат заслабна  Joy
и да ви се оплача - днес таман пак приспах Ема което при нас отнема 1 час  Crazy Crazy Crazy и хоп скачам от леглото в колата. както и неспим по цяла нощ карам аз днес и невиждам цял сфетофар  Shocked ама как да го видя кат спя аз направо съм труп а очите ми  #Crazy и хоп спрях на зелено щото видях знака стоп. та като викна тоя ми ти инструктор луда ли съм била а аз му викам ами не го видях. направо незнам защо тва дете неспи и докога ще издържим така. айде оплаках се сега отивам да спя.
Style снимай и показвай аз много обича да зяпа снимки. в стаите нямаме мебели освен в хола едно шкафче малко ама ми трябва няква витринка за чашите и стъкларията че няма къде да ги сложа ей.

# 264
  • Мнения: 273
... значи за срещата сме около 8 човека + дечицата. А остава ли да бъде в 2-те феи и ако е там кой ще го резервира щом Гена заминава?

# 265
  • Мнения: 1 949
Ако на никой не му е удобно да мине покрай феите, аз нямам проблем да запазя барбарони в Белите Брези.
То е разширено, лятото правиха ремонт и залите са доста по-големи.

# 266
  • София
  • Мнения: 6 810
За мен е все едно къде. После ще снимам нашите неща, макар че не са много, в старата къща почти всичко беше правено от мъж ми.  Wink

# 267
  • София
  • Мнения: 803
Здравейте!
И аз искам да се видим, но изобщо не ги знам къде са тези клубове, за които говорите и как да стигна до тях  Embarassed
Затова не се записвам предварително, а искам да видя, като дойде деня, дали ще успеем да дойдем  Peace

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 10:35 от Ivanichka

# 268
  • Мнения: 366
Аз и на двата клуба не съм ходила, така че ми е все едно - ако няма кой да ни закара, ще дойдем с Руми с такси, дори е за предпочитане, че няма да заангажирам примерно баща ми да чака 2 часа.

А у дома е малък хаос и никак не е за снимки (може да се пресрамя все пак, пък по-късно да ги подновя с нови). Честно казано идея си нямам кога ще се чисти основно за новото бебе, като на мен коремът така ми пречи......с Руми си беше песен - до последно си бях активна, а сега само пъшкам и се задъхвам от най-малкото натоварване, като напр. да измия подовете, какво остава за шкафове и пр......

Приятен уикенд ви пожелавам и дано имаме късмет да е хубаво времето и да сме по градинките с порасналите си вече дечица Simple Smile))

# 269
  • Мнения: 562
Привет и от нас! Hug

Прецака ни се компа и затова изчезнах за малко, на сега сме с чисто ново лаптопче и много му се кефя  Mr. Green За срещичката на 10-ти сме на линия,така че до скоро   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт