Много мина, мъничко остава, скоро НОЕМВРИЙЧЕ ще гушка мама

  • 33 353
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 322
А какво означава, че имате 'стягания'?

# 76
  • Мнения: 413
Докторът ми каза, че се е била отворила, за скъсяване нищо не каза.

# 77
  • Мнения: 289
Означава, че коремът ти се стяга/ става на топка/ втвърдява се/ става на камък…
Или от това, което ми казаха предни път, така наречените “бракстън хикс” контракции.

А какво означава, че имате 'стягания'?

Докторът ми каза, че се е била отворила, за скъсяване нищо не каза.
😮 о, мале! А колко дни търпя преди да отидеш на преглед ?

# 78
  • Мнения: 44
Не мога да разбера за какво влизате в болницата за вливания, какви са те?Как разбрахте, че нещо не е наред.Симптомите какви са?Аз имам свивания, за втвърдяването на корема не съм сигурна кога и по-колко време са.Четох някой беше коментирал, че ако е стегнат(твърд)корема дълго време било опасно.Така ли е?Ами ако не усетя, че е твърд дълго време може ли да стане нещо с бебока?

# 79
  • Мнения: 289
Аз лежах веднъж заради отлепване на сака, разбрах го по време на спешния преглед след   кръвоизлива, който получих в трети месец. Тогава не са ми вливали системи /или може би една, но не помня каква/, но ми биха инжекции. Сега съм описала малко по-горе точно какво и от кога усещам. Знам, че никакъв дискомфорт /като не говоря за киселини и пр./ не е окей. Да, моите стягания към момента не са болезнени, но предния път, когато имах ми предложиха престой за вливане на магнезии. Тогава се разминах само с хапчета на легло вкъщи. Този път обаче са доста по осезаеми и чести. Ако не усетиш - значи едва ли изобщо е. Стягането е доста и съм почти убедена, че няма как да не усетиш. Хубаво е да следиш колко често е, както и няма как да не ти направи впечатление, ако е повече от пет пъти на ден… С бебока - не, с маточната ти шийка - евентуално, но тъй като не съм компетентна нито пък напълно запозната - не се наемам да коментирам. Има теми и статии, от които можеш да изчерпаш информация, както и от твоето АГ. 🍀

Не мога да разбера за какво влизате в болницата за вливания, какви са те?Как разбрахте, че нещо не е наред.Симптомите какви са?Аз имам свивания, за втвърдяването на корема не съм сигурна кога и по-колко време са.Четох някой беше коментирал, че ако е стегнат(твърд)корема дълго време било опасно.Така ли е?Ами ако не усетя, че е твърд дълго време може ли да стане нещо с бебока?

# 80
  • Мнения: 139
Не мога да разбера за какво влизате в болницата за вливания, какви са те?Как разбрахте, че нещо не е наред.Симптомите какви са?Аз имам свивания, за втвърдяването на корема не съм сигурна кога и по-колко време са.Четох някой беше коментирал, че ако е стегнат(твърд)корема дълго време било опасно.Така ли е?Ами ако не усетя, че е твърд дълго време може ли да стане нещо с бебока?

Ако ви е пурва бременност изобщо мобе и да не разберете какво е контракциата, ако няма и да раждате нормално. Аз бях така , но сега е съвсем различно с втората. Усещам и знам какво са и точно както са ги описали. Системите са магнезий , но-шпа и още подобни, но венозно действат веднага. Вече бях и аз в болница за 4 дни и веднага се усеща успокояване. Лошото е,че после пак си ги имам и сега лежа и пия повече магнезий. Чакам да намалеят поне малко, понеже онзи ден броях до към 10

# 81
  • Мнения: 44
Ако са повече от 10 на ден не е  добре така ли?защото имам такива свивания на матката, но не боли..

# 82
  • Мнения: 260
И аз имам някакви бодежи от време не време,но не разбирам откъде идват и тн 😁Първа бременност ми е и не разбирам нищо честно казано 😀

# 83
  • Мнения: 139
Ако са повече от 10 на ден не е  добре така ли?защото имам такива свивания на матката, но не боли..

В болницата така ми казаха, до 10 е ок. Това е контракцията да . Не трябва да е болезнена. Ако не пиете магнезий,трябва да почнете.

# 84
  • Мнения: 263
Момичета,
Когато бебето се върти или застане в определена позиция, имате ли моменти на болка или по-скоро притискане на пик.мехур или друг орган и да ви позаболи, докато не се намести? Моята ме притиска по мехура и така я усещам, сякаш всеки момент ще се напишкам и нея я усещам, че ще излезе Joy

# 85
  • Мнения: 289
От вчера имам едни такива усещания, не знам върти ли се, рита ли, но и понякога се чудя, пъпа ли ми е, пикочния мехур ли е, пишка ли ми се, не ми ли се 😆😆

Момичета,
Когато бебето се върти или застане в определена позиция, имате ли моменти на болка или по-скоро притискане на пик.мехур или друг орган и да ви позаболи, докато не се намести? Моята ме притиска по мехура и така я усещам, сякаш всеки момент ще се напишкам и нея я усещам, че ще излезе Joy

# 86
  • Мнения: 139
Момичета,
Когато бебето се върти или застане в определена позиция, имате ли моменти на болка или по-скоро притискане на пик.мехур или друг орган и да ви позаболи, докато не се намести? Моята ме притиска по мехура и така я усещам, сякаш всеки момент ще се напишкам и нея я усещам, че ще излезе Joy
Имам същите оплаквания 1към 1. Като застане в тази позиция и почвам да вардя wc-то. Понеже през 5мин ми се дохожда да пишкам. Много е неприятно,но ако легнете има шанс да се размърда нанякъде и да е по-поносимо. Същата работа ако се наям стабилно с диня. Wc-то е мое хахаххаха


Цитат на: Pamela Ivanova 657073
link=topic=1579165.msg46814587#msg46814587 date=1691948833


И аз имам някакви бодежи от време не време,но не разбирам откъде идват и тн 😁Първа бременност ми е и не разбирам нищо честно казано 😀
Изобщо не се затормозявайте ако не усещате корема си на топка за секунди. Много бях добре да не знам какво е контракцията. Сега като знам и една паника,стрес излишно лежане за да не стане нещо ... Само ще се тормозите. Ако нямате болка, огромен дискомфорт, кървене или  изтичане ... наслаждавайте се на бремеността. Бодежи има от разтягане на матката, не са страшни. Но-шпа може да ви облекчи, но питайте АГ да ви консултира за доза.

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 03:45 от nikimaca

# 87
  • Мнения: 263
Успокоих се, че не само аз, защото вчера докато бях в колата с мъжът ми до магазина, точно пък тогава някак си застана и едвам слязох от колата и се бях свила, все едно ще се напишкам. Явно притискаше нещо, защото ми беше доста дискомфортно.Явно тази болка от това, че ми се пишка при мен е малко по-силна, защото си имам заболяване от малка - от 4 клас бях в болница на инжекции, после правих често кризи и се установи че десния ми бъбрек е по-надолу, а и имам уголемена стена на пикочния мехур и докторката ми каза, че като забременея ще е ужас. Но от тогава не съм имала проблеми де. Чак сега явно ми се струва, че понякога доста ме натиска и ме боли, но като виждам, че и при вас е така се успокоявам (то не е хубаво като цяло да ни боли).
При мен газовете са ужасно болезнени, има ли някоя мама като мен? И то по-скоро когато вече са на път да излязят-не могат или бебка притиска червата и направо умирам, докато не ги изкарам.

# 88
  • Мнения: 260
Успокоих се, че не само аз, защото вчера докато бях в колата с мъжът ми до магазина, точно пък тогава някак си застана и едвам слязох от колата и се бях свила, все едно ще се напишкам. Явно притискаше нещо, защото ми беше доста дискомфортно.Явно тази болка от това, че ми се пишка при мен е малко по-силна, защото си имам заболяване от малка - от 4 клас бях в болница на инжекции, после правих често кризи и се установи че десния ми бъбрек е по-надолу, а и имам уголемена стена на пикочния мехур и докторката ми каза, че като забременея ще е ужас. Но от тогава не съм имала проблеми де. Чак сега явно ми се струва, че понякога доста ме натиска и ме боли, но като виждам, че и при вас е така се успокоявам (то не е хубаво като цяло да ни боли).
При мен газовете са ужасно болезнени, има ли някоя мама като мен? И то по-скоро когато вече са на път да излязят-не могат или бебка притиска червата и направо умирам, докато не ги изкарам.
Аз съм така с някои газове обаче не всички.Все едно ме е настъпал по червото 😂Днес бях на преглед и господина даже се е завъртял с главата надолу.

# 89
  • Мнения: 139
Успокоих се, че не само аз, защото вчера докато бях в колата с мъжът ми до магазина, точно пък тогава някак си застана и едвам слязох от колата и се бях свила, все едно ще се напишкам. Явно притискаше нещо, защото ми беше доста дискомфортно.Явно тази болка от това, че ми се пишка при мен е малко по-силна, защото си имам заболяване от малка - от 4 клас бях в болница на инжекции, после правих често кризи и се установи че десния ми бъбрек е по-надолу, а и имам уголемена стена на пикочния мехур и докторката ми каза, че като забременея ще е ужас. Но от тогава не съм имала проблеми де. Чак сега явно ми се струва, че понякога доста ме натиска и ме боли, но като виждам, че и при вас е така се успокоявам (то не е хубаво като цяло да ни боли).
При мен газовете са ужасно болезнени, има ли някоя мама като мен? И то по-скоро когато вече са на път да излязят-не могат или бебка притиска червата и направо умирам, докато не ги изкарам.

Еспумизан, аз си пия редовно и веднага ме облекчава. Не трябва да се напрягате и напъвате защото пак стават контракции. Лекарството ги разгражда и даже няма нужда да чакате да излзиат. Wink

Общи условия

Активация на акаунт