Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,

Бременноста ми е желана и от двамата , в началото даже аз бях по шокирана и се чудех какво ще правя с кариерата си и как ще се справя , даже стреса ми дойде пт това как ще бъда добра майка , но вече някак си се нагласих.
Вече съм в 19 седмица , а бащата в последните 2 седмици не се отделя от компютъра си денонощно за да играв компютърни игри , което мен ме изкарва извън равновесие защото когато искам да правим нещо заедно на него му се скучно рязко му се доспива или си цъка на телефона. Аз все още ходя на работа излизам в 7 прибирам се в 5 той е на компа, правя вечеря наяжда се за 10 мин даже и едно мерси не казва какво да говорим за участие в това да си направим вечеря отива и си сяда на компютъра и играе до сутринта. Ходи на работа но е хоум офис.

Днес например за първи път се усети докато бях във вкъщи как малката се намества , казах му да дойде а той ми каза след малко , докато дойде тя вече се намести дойде за 1 секунда и пак се върна на компютъра и каза след малко ще дойда. Така и не дойде нещата от моя страна ескалираха, казах му че съм много разочарована и се разплаках. Той продължи да играе , сега цяла вечер не мога да заспя мисля си дали въобще да продължавам да бъда с този човек. Не е първия такъв случай , въобще не се съобразява с това че съм бременна , възхощавам се на другитв мъже като ги гледам как се грижат за жените си .
Не искам да вредя на принцесата си със негативни мисли, посъветвайте ме какво да правя.

Вече нямам и приятелки с които да споделям , ужасно трудно е

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 869
Последното изречение е странно. Защо "вече" нямаш приятелки?

Мъжа няма да коментирам.

# 2
  • Мнения: 659
Когато някой се държи сякаш не му пука, повярвай му.

# 3
  • Мнения: 2 636
Така описано звучи наистина зле Не е добре да не му пука. Говори с него защо се държи така. Вие имате ли брак? От колко време сте заедно? Какъв е по характер, това нормално ли е за него? Реално само ти можеш да си отговориш на въпроса ще е годен ли за баща и съпруг. Ако е някакво временно състояние, ще го изчистите с разговор. Ако си е такъв попринцип и сега го осъзнаваш, и след като родиш няма да ти харесва, даже ще е още по-зле понеже след това дори грижовните татковци стигат до изнервеност и двойката е поставена пред препятствие от недоспиването, липсата на време един за друг и тн. Затова е много важно да имате добра основа, която да преодолее тези трудности. Опитай се да говориш с него на първо време.

# 4
  • София
  • Мнения: 29 166
Като пишеш "желана бременност", това означава ли, че И той е искал да забременееш или просто е казал "давай, защо не"?

# 5
  • Мнения: 10 949
А този човек не работи ли? Защото ти казваш, че ходиш на работа, прибираш се и той все така си цъка. Как ги правите тези деца и после се сещате, чене се грижил, че не му пука, че не знам си какво.. като някаква пандемия е това... има такива познати, дето зор да направят дете след 10 години съжителство и чак тогава разбраха, че не стават един за друг.. само децата да се мъчат.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 869
Каза жената, че този работи от вкъщи.

# 7
  • Мнения: 1 252
Ами може би твоята бременност, въпреки че е желана и от двамата, е предизвикателство за него с което засега не може да се справи, и затова се спасява със гейминга. И явно това не те устройва ( то и за много други ще е същото усещане ). Някак сте зациклили сякаш.
Вземете разчупете това положение. Излизайте някъде, и само двамата, и с други хора. Само работа, битовизми и съсредоточаване в/у бременноста, не ви се отразява добре.
Впрочем, на каква възраст сте?

# 8
  • Мнения: 3 313
По какъв начин искаш той да се съобразява с това, че си бременна? Какво да прави/не прави?

За мъжете бебето е нереално докато е в корема, то и за много жени също, докато не усетят движението на плода. Няма как да съпреживява като теб. За другите неща направо му казваш - помогни ми да направим вечерята, или нещо друго. Казваш, че от две седмици играе, преди имахте ли проблеми, сега има ли нещо инцидентно - някакви турнири или де да знам, не съм я играла тази игра.

# 9
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 287
Ами освен сериозен разговор - как вижда вашите отношения, ще бъдете ли заедно или не, ако така ще продължава, кажи му, че тогава е по-добре да се разделите. Такива въпроси...
Секс правите ли? Ако и това сте спрели.... не вървят на добре нещата.

# 10
  • Мнения: 9 073
А той изведнъж ли почна да играе? Най-вероятно го е правел и преди - тогава дразнеше ли се?
Аз също съм бременна, но животът ни е същият като преди - излизаме, забавляваме се, спортуваме. Не очаквам някакво специално отношение, защото нямам нужда. Ако искам да свърши нещо вместо мен, просто му казвам. Но ние си говорим много и имаме добра комуникация по всичко, което ни се случва и ни вълнува.
Вие изобщо обсъждали ли сте как се чувстваш, какви са твоите очаквания, неговите очаквания?

# 11
  • Мнения: 25 910
А защо ти правиш вечеря, ако той по цял ден си е вкъщи? Щом има време за игрички, значи може да сготви нещо. Сигурно и останалата домакинска работа все теб чака? Да чисти, да готви... Нали това се очаква от жената, когато е в майчинство, като че отглеждането на дете не е работа.
Връщаш се от работа и вдигаш краката на дивана. Бременността не е болест, но води до много здравословни проблеми. Тепърва ще започнат да ти отчат краката, да те болят гръб и кръст, да се задъхваш... Ако ти не се грижиш за себе си, защо очакваш той да се сети?
Казваш в прав текст, че си изморена и имаш нужда от почивка. Ако него го мързи да сготви, да поръча/купи готова храна. Само двама сте, колко се иска за една вечеря и то през лятото...
Много си изтървала положението, направо не те виждам, когато се роди детето.

Последна редакция: сб, 05 авг 2023, 11:53 от Как' Сийка

# 12
  • Мнения: 7 200
Това е и моето мнение.

А защо ти правиш вечеря, ако той по цял ден си е вкъщи? Щом има време за игрички, значи може да сготви нещо. Сигурно и останалата домакинска работа все теб чака? Да чисти, да готви... Нали това се очаква от жената, когато е в майчинство, като че отглеждането на дете не е работа.
Връщаш се от работа и вдигаш краката на дивана. Бременността не е болест, но води до много здравословни проблеми. Тепърва ще започнат да ти отчат краката, да те болят гръб и кръст, да се задъхваш... Ако ти не се грижиш за себе си, защо очакваш той да се сети?
Казваш в прав текст, че си изморена и имаш нужда от почивка. Ако него го мързи да сготви, да поръча/купи готова храна. Само двама сте, колко се иска за една вечеря и то през лятото...
Много си изтървала положението, направо не те виждам, когато се роди детето.

# 13
  • Мнения: 12 953
Това не е отношение към бебето - бебето не е налично у вас. Отношение е към теб, авторке.
Говори с него и се разберете: той с компютъра ли се е събрал, ще имате ли общ живот или ти ще си живееш сама, но до него? Защо не излизате, защо не се забавлявате? Защо ти нямаш приятелки вече?
Просто си сверете кой какво очаква от вашето съжителство. Или имате сходни очаквания и има смисъл, или всеки иска нещо различно и тогава не е ясно какво правите заедно: споделяте наема ли?

# 14
  • Мнения: 1 891
Ама говорете си бе хора! Мъжете очакват конкретни задачи....Хвърли боклука,направи нещо за вечеря....купила съм билети за концерт за 20.08....излизам с приятелки,ти изчисти.
Почни да действаш навреме,че с бебето ще стане по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт