Ех, Канада- бъдещи и настоящи Родители/ част 11/!

  • 14 936
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 449
Здравейте, момичета!

Днес цял ден тичам по разни задачи, а навън един студ. Ужас  #Cussing out Дойде истинската зима. Много се уморих и сега с чаша чай пред компа реших да надникна дали си нямаме нова бременелка и хоп изненада. А преди малко разправях на мъжа ми колко много бременни си имаме в нашия канадски отбор, а той ми вика: "Ако искаш и теб да включим към бройката." А не, аз обаче не съм навита.  Stop  
Ей, бременелки много ви се радвам. Нали доскоро и мен ме тресяха същите хормони, моменти на очакване и тревоги. Ех, че бързо мина времето. Радвайте се на растящите си коремчета.  Hug
Dunn, честито и добре дошла сред нас. Аз също мога да ти дам координатите на моя гинеколог. Работи към Sunnybrook and Women's College Hospital, но приема пациентите си в частен кабинет точно срещу болницата. Ако си в даунтауна ще ти е близо. Пиши ти къде си и ако решиш ще ти ги пратя на лични. Както Гаргамелчо ти е писала има 2 ултрасаунда - в 12 г.с. се прави изследване за синдрома на Даун и в 19 г.с. фетална морфология и повече не ти се полагат освен ако лекаря ти прецени, че е необходимо и тогава те изпраща на допълнителен преглед. Освен кръвните изследвания цитонамазка направиха ли ти? По-принцип се прави в началото в 6-7 или 8 седм. Вече забравих на мен кога ми я правиха. В 28 г.с. се прави едно изследване за кръвната захар и в 32 г.с. ти вземат секрет за стафилококи. През останалото време само ти опипват корема, слушат тоновете на бебето и с едни лакмусчета следят урината.
Гаргамелчо, докрая на годината има още време, може и да размислиш.  Naughty
heureuse, радвам се, че кървенето е било за кратко и всичко вече е наред.
Mimche, ей, направо ти завидях за дългата ваканция в Бг.  Embarassed И аз искам ама мъжо не ме пуска за толкова дълго време.
Калида, към списъка на бременелките има и още една бъдеща мама, но тя нещо се изгуби. Мисля, че Rosemontia и беше ника.
Хей, ако ни четеш обаждай се. Как върви бременността ти? Успя ли да идеш на лекар преди 12 г.с.?

# 16
  • Мнения: 42
здравейте отново!

Благодаря на Калида, Гаргамелчо и Каролина за топлите думи и отговорите!Аз със сигурност ще присъствам често тук  Simple Smile

Ние сме на Yonge & Eglinton, така че доктори от downtown и наоколо ще са ми много от полза.
Аз се опитах да се запиша при един в Маунт Синаи, но все още не получавам час (или бюрокрацията по прехвърляне на документи е голяма, или аз правя нещо грешно), да видим.... А как стои въпросът,ако искам да сменя гинеколога си в един момент? Това възможно ли е?
Аз малко съм се ошашкала, защото имах брат със синдром на Даун и душата ми се е свила за нашето бебче сега, затова искам да направя всичко "на време" и да получа колкото е възможно повече информация ( пък и по принцип съм малко такава, все искам да знам и да съм "сигурна")
Каролина - моля те, изпрати ми данните за твоя гинеколог! Да, направиха ми цитонамазка в 7 г.с. заедно с кръвните и урината.
Гаргамелчо, и аз от този линк си избрах доктор, ама подозрителната ми българска душа не може да се успокои от факта, че съм го избрала ей така, само по адрес... Затова търся препоръки от мами, вече минали по този път  Simple Smile А системата разрешава ли да си имаш мидуайф и ОБ едновременно, или трябва да си избереш едното?

Хубав неделен ден на всички!

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Добре дошла и от мен Дюн! Честито нарастващо коремче!
Аз с препоръка за лекар не мога да се включа, защото моят е в Мисисага, но пък ще ти кажа как стигнах до него. В началото бременността ми я следеше д-р Вълчев (за огромно съжаление се пенсионира) - до 3-я месец и после ме прехвърли в Монт Синай. Аз обаче отказах посред зима да ходя толкова далече, при условие, че живея срещу болница и искам да раждам в нея. Понеже сам да си избереш гинеколког/обститришън и той да те приеме, си е почти мисия невъзможна, първо си избрах личен доктор. Още на първата среща му обясних, че съм бременна и искам от него да ми намери лекар, който да проследи бременността ми до края, което се оказа не толкова просто, колкото мислех. От 3-и до 6-и месец нямах гинеколког, но пък предварително се бях поинтересувала какви изследвания се правят през тези месеци и тормозех личният ми доктор да ми ги прави. В 6-и месец се сдобих с гинеколог и от там нататък той ме следи до края. Не присъстваше на раждането, изражда ме лекар, който беше на смяна, но лично за мен това не беше проблем.
Е тук съм описала подробно как беше при мен - http://www.bgcanada.com/portal/index.php?module=articles&typ … article&id=92
Кивито Hug Знаех си аз, че е въпрос на време да споделиш такава хубава новина Grinning
Толкова много ви се радвам на всичките бъдещи мами, все едно аз ще си имам бебе Grinning Хем ми се иска трета щерка, хем не ми стиска. Чудесно е да си гушкаш бебче, но и аз като Век, де, ще гушкам чуждите.
Роси, радвам се, че се престраши да си признаеш пред всички Hug Много ми беше трудно да си трайкам за такава хубава новина Embarassed Слагай бързо нова лентичка Grinning
Гаргмелчо, триеш не триеш, ние вече го прочетохме Grinning Ще чакаме нова лентичка и от теб  Grinning Винаги съм се възхищавала на майки, които раждат децата си едно след друго. Представям си, колко е трудно с две бебета едновременно. Моите уж са с голяна разлика, но съм имала изказвания от рода на "Това бебе вече не го искам", "Ти си и моя майка, значи и мене ще ме гушкаш колкото нея", "Ти я обичаш повече от мене". От друга страна едно от любимите занимания на малката е да къса книжките и домашните на кака си, да взима моливите й и да пише по стените и вратите. Когато гушкам каката, малката започва да пиши и да прави неистови опити да ни раздели... цирка е пълен. От друга страна са си моите слънца и изпълват живота ми със смисъл и много, много положителни емоции Mr. Green
Мимчето, завидях ти, макар, че и аз смятам да си ходя до БГ. Е, няма да е за цяло лято, но тази година смятам да си отвоювам 2-месечен престой от съпружеското тяло.
Калида, имам още почти месец до местенето, но почнах по-отрано с пакетирането, защото с малката помощничка в къщи... аз нареждам дрехите в куфар и докато се обърна за нова купчина, уж подредените, вече са прилежно наредени по земята. А толкова багаж сме насъбрали за почти 5 години... тонове... До тук вече имам приготвени 6 големи куфара + 4 големи сака с дрехи, а в гардеробите висят поне за още 4-5 сака. Детската стая е превърната в склад - куфари, сакове, кашони... А съм събрала към 1/3 от багажа ooooh!
Век, де, приготвила съм за изпращане един един голям плик с бебешки играчки (дрънкалки, гризалки, кубчета...) + още някои неща (нови дрешки, фулмастри, козметика). Суити е приготвила кошара и лятна количка. Определено до края на февруари ще има какво да се изпрати Grinning Ти кажи колко парички излиза пратката. Предполагам, че е най-разумно с контейнер да се пращат по-големи и стойностни неща. Дребните мога и аз да знеса, като се прибера, живот и здраве.
Можеш ли да направиш корекция в надписа на една от снимките? Тази с козметиката и пъзелите. Те не са от мен. Някои неща са купени с парите, които събрахме с момичетата, други ми дадоха Писанката и Суити. Иска ми се да сме коректни към момичетата.
Дидка Hug Чувства се липсата ти в темата ни, навестявай ни по-често  bouquet

# 18
  • Canada
  • Мнения: 272
Здравейте на всички! Hug Hug
Дюн - добре дошла! Hug
Честито и на двете с Кивито за хубавите новини!
Дюн, не се притеснявай за синдрома на Даун. Сигурна съм че ще имаш едно красиво и здраво бебче.
Пчеличка - благодаря много за инфото за диетолога. Ще видим дали ще успея да се възползвам, но много ми се иска. Инче аз си хапвам порядъчно сереали и хляб, ама наистина се качва... Може малко да попрекалявам.
Моя приятелка ражда в Sacre coeur преди два месеца - много е доволна и от лекаря си и от болницата. За съжаление на мен ми е много далеко...
Снежи - лентичката е сложена отдавна Simple Smile Прочетох описанието ти за раждането - гледам че и на мен някои изследвания са ми ги спестили за първото, а май за второто ще ми спестят други, ама какво да се прави... - да се раждат живи и здрави децата, другото не ме вълнува.
Калида - на баткото му казахме, ама за сега не се е впечатлил много. Даже ми заяви че бебе не иска, но баба може. Laughing Да видим как ще го измислим... Има време де.
Щастливче - пази се и полежавай повечко.
Mimcheto - честито и от мен за ваканцията в Бг. Ние ще пропуснем тая година, ама догодина смятам да наваксаме.
Мамамаша - ние цялото семейство сме вегетарианци, а и имаме много познати такива. За моя изненада открих че в Канада много българи не ядат месо, а в България почти не познавахме такива. Не знам има ли връзка...
Пупонка - беше ме питала как прекарваме времето с Благи. Ами имаме си много съседи българи с малки деца и ги събираме да играят често. Иначе когато е студено сме в къщи или по търговските центрове. На по-топлото  - по разходки. Много не скучаем.
Ти започна ли вече работата и как се чувстваш?
Шеметче - мерси за пожеланието - да ти се връща и на теб за второто,а иначе няма да правим рекламации със сигурност Laughing
Марти май добре си похапва - браво на юначето на мама и на татко. Целувка от нас!

Прегръщаме ви всички и ви пожелаваме емоционален и разтоварващ неделен ден! Hug Hug Hug


# 19
  • Мнения: 319
rosist, би ли попитала твоята приятелка как се казва лекарят й в Sacre-Coeur, и дали той я е израждал, или само е следил бременността й. Моя лекар е Louis Beaumont (той ми следи бременността), но още не съм го питала как стои въпроса с раждането, дали е задължително той да присъства, или ще ме изражда който е на смяна newsm78

# 20
  • Мнения: 2 093
Привет настоящи и бьдещи мамчета. Вече бьдещите мами сте толкова много, че трябва да изготвим една таблица и да ви следиме кой кога е.
Ние вчера си имахме гостенин-нашия дядо. Стоя един ден и замина на Бахамите на скуба дайвинг. Той дойде от Отава с тази нова самолетна компания Портер, която има полети до Монреал и Отава. Полета е само 1 час и билета в една посока е около $100, което е май по евтино от влака. За нас е много удобно, защото самолетите излитат от летището на острова и следващия пьт може да летим така до Отава.
Все забрвавям да ви разкажа че преди 3-4 вечери даваха предаване за Бг, по един от тукашните канали. Мисля че беше свьрзано с туризьм ( нали се сещате, от тези предавния, в които водещия отива до дадена дьржава и разглежда). Даваха Рилския Манастир и сьщо показваха малки села и хората там, имаше едни баба и дядо на каруца с кон и до тях в каруцата се возеше жребче. Даваха други баба, които перяха на чешми, а една от тях миеше едно детенце с водата от една кофа- много родни картини. Единствено ми се стори, че повечето хора, които показваха бяха цигани. За сьжеление хванах последните 5 минути.
Другото нещо, което исках да споделя с вас е този клип на Фокс канала за седалките за тоалетна за малки деца. Той е повече за мамите на момченцата и е добре да знаем за тези неща, като избираме такива седалкаhttp://www.myfoxdc.com/myfox/pages/News/Detail?contentId=1405312&version=4&locale=EN-US&layoutCode=VSTY&pageId=3.1.1 
мамамашаНякьде четох, че децата между 9 -18 мес са много привьрзани кьм родителя, който ги гледа през повечето време, така че е нормално Филип така да реагира. Не се тревожи, с времето ще се промени и ти няма да се притесняваш толкова за него. Моя Криси сьщо все се вьрти около мен, макар, че той е доста независим за вьзраста си и се заиграва сам и понякога дори не се сеща че не сьм около него.
Dunn Добре дошла сред нас и поздравления за хубавата новина. Искам да те успокоя, че тук грижата за бременни е много добра и ще се грижат добре за теб. Другите момичета вече ти предложиха техните лекари, но аз сьщо мога да ти дам името на мойта, която е в Women College Hospital. Тази блоница е много добра защото е специализирана в рискова бременност и са подготвени за всякакви ситуации, така че човек се чуства спокоен на такова място. Мисля че за да отидеш на ОБ, практиката е да пойскаш направление от твоя си лекар. Ако искаш ще ти дам тел. на фемили практис в тази болница и от лекарката, може да поискаш направление за моя ОБ.
Гаргамелчо Като говорим за торти, вчера бях в един магазин за кухненски употреби и имаше толкова много приспособления за украса на торти и сьм се наканила да пробвам някой ден и да видя дали мога да я издокарам тортената украса. Имаше едни пласмасови крьгове с надписи от рода на поздравленив, чрд и др. и вероятно се слагаха на тортата и буквите се очертаваха вьрху глазурата и след това се оцветяваха. Мисля си ако има такива неща сигорно мога да изкарам една красива торта.
heureuseДобре че си сетила да си направиш теста, защото найстина ситуацията е била доста обьркваща. Пожелавам ти да нямаш повече неприятни изненади.

Ох още мислих да пиша, но някой човече не ме оставят.
Лека вечер и успешна седмица.

# 21
  • Мнения: 85

Привет момичета,  bouquet

Росист, и ние сме вегетарианци и тримата Laughing, но се борим с бабите като прасе с тиква Laughing, че детето трябва да яде месо, и че всички ще се разболеем от анемия Sick, вие имате ли подобни проблеми? Специално за детето по повод вегетариянството посетих JP-to и поисках направление и за педиатър, и двамата казаха че няма проблем, всички като родители гледаме да правим най-доброто за децата си, за това взех мерки да се успокои родата, та да видим Mr. Green А по време на бремеността пък търпях укори от един БГ лекар от Майчин дом в София, колко увреждам плода си  Sick
Честито на най-най новите мами и съфорумки! Дюн, безоблачна бременост!
Крисимами, надявам се да отшумят тези страхове, и след време да можем спокойно да дишаме на чужди места LaughingВсе се каня дате питам кърмиш ли Криси?
Калида, вие с Дана докаде сте с кърменето, четох в една книга, че бозайниците кърмели малките си до появата на първите кътници,   от БГ приятелки и роднини ми се смеят че още кърмя,явно не е толкова популярно там дългото кърмене newsm78
Приятна и по-малко ревлива неделя от нас  bouquet

# 22
  • Мнения: 42
благодаря Крисимами Simple Smile за сега ще се опитам да се свържа с този ОБ, който и Каролина ми похвали.
Аз на няколко места прочетох и чух от други бг мами, че дородилната грижа не била толкова добра, колкото в Бг и затова силно се притесних. Но май няма защо Simple Smile

# 23
  • Мнения: 327
Здравейте момичета!
Добре дошла на най-новата мама в темата! Dunn, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и още по-леко раждане.

Снежи, тази тема в БГКанада си я писала ти? newsm78  И си траеш, а? И аз да не знам.  Naughty Crossing Arms Всъщност то си пише, че е от Снежи, ама аз откъде да знам, че това е нашата Снежи. Всъщност тази статия ми я прати една приятелка от БГ. Ровила се тя в мрежата, защото се била притеснила за мен и хоп - Как се ражда бебе в Канада. Даже ми се обади и по телефона да ми каже непременно да прочета. Та аз така разбрах, че съществува БгКанада.

# 24
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета Hug
Rosist, сега забелязах и твоята лентичка Grinning Честито, много се радвам! Явлението май е придобило епидемичен характер сред канадските мами Mr. Green

# 25
  • Мнения: 636
Честито на новодошлата Дюнн! Наистина тук ни се струва, че обръщат по-малко внимание на бременните от гледна точка на изследвания, прегледи и прочее. Но ти се радвай ако рядко се виждаш с докторите - това означава, че бременността е наред! Аз накрая се опитвах да си издействам болнични и се превземах, че ме боли тук и там Outta Joint Е, скъсаха ме от изследвания да видят защо ме боли, те нищо не виждали Joy
Виждам, че вече са ти дали доста координати, но ако се интересуваш от още един - горещо препоръчвам д-р Farine от Mount Sinai. Няколко от момичетата тук сме били при него и всички са доволни доколкото знам. Тел. е 416 586 5363.

Като сте се разприказвали за пътуване до Бг, някой ползвал ли е нискотарифните компании за трансатлантически полет? Попаднаха ми някакви оферти за 500 долара до Лондон и още 100 лири стерлинги до София. Двупосочен. Периода ок. юли-август.

# 26
  • Мнения: 563
Здравейте момичета Grinning
Само се разписвам в темата и си обещавам да съм по-редовна оттук нататък Embarassed
Поздрави на колежките-бременни мами и лека и безпроблемна на всички  bouquet
Гери и Кроко, страхотни снимки сте направили, била е една незабравима ваканция, благородно ви завиждам Hug
Добре дошла на Дюнн и не се притеснявай, грижите за бременните са добри, успех с намирането на ОБ Peace
И да питам нещо - искаме да поканим на гости близки от Бг, дайте идеи за добри туристически бюра в София ако имате подобен опит разбира се. Има ли някой впечатления от Bulgaria Air?
Поздрави на всички и успешна нова седмица

# 27
  • Мнения: 109
Снежи, ще коригирам надписите - тогава нямахме време да говорим.
Тази пратка за сега е баз пари  Laughing Laughing- поема се от хората с транспорта, но би струвала около 70 - 100 долара. Наистина си струва да се пращат големи неща. Аз говорих с директорката на един от домовете в БГ - този в Кюстендил. Много биха се зарадвали на детски велосипеди, тротинетки, ролери и други неща за лятото, но не съм сигурна как ще се внесат в БГ. Мисля, че за употребени играчки ще трябва сертификат за сигурност. Надявам се до няколко дена да проверят тези неща в БГ и тогава ще знаем дали да търсим подобни неща. По гараж разпродажбите около нас могат да се намерят подобни неща в рамките на няколко долара, а и аз мога да задействам съседите си - те са вече с поотраснали деца.
До две седмици ще пристигне първата пратка и почвам да организирам следващата  Crazy

# 28
  • Мнения: 85
идеи за добри туристически бюра в София ако имате подобен опит разбира се. Има ли някой впечатления от Bulgaria Air?
Sylvi,  давам ти една бърза идея Laughing- бюрото се казва "Sofia Holidays" намира се до Първо Районно Управление улицата е Баба Неделя, за номера май беше 1, но мога да проверя с точност, от офиса им се вижда НДК
Работила съм с тях /две години бях в туристическия бизнес Laughing/ била съм и техен клиент. Hug
Лека седмица на всички  bouquet

# 29
  • Мнения: 319
sylvi, ние в момента подготвяме документите на моите родители, да ни дойдат на гости. Съответно те се занимават с търсена на изгодни оферти за самолетни билети. Засега най-нормалното, което са намерили е София-Монреал-София e 674 евро (с включени летищните такси) с KLM. Това е оферта на Бохемия. Аз лично за да дойда тук, използвах услугите на агенция Атлас. Тя се намира в София и там ни предложиха най-изгодните цени на билети. Но ние ползвахме някакви намаления, защото сме под 35г. Но не е лошо да проверите техните цени. Аз лично съм много доволна от тази агенция и я препоръчвам на всеки, който ме пита. За съжаление обаче моите родители са в Ямбол, и ходенето до София като цяло би оскъпило цялата работа, а и все пак трябва да липсват от работа.
Телефона на Атлас е: 02/9819993 (в случай на добра оферта, билети могат да се резервират и по телефона)
Адрес: ул. Бачо Киро #16

А зa Bulgaria Air: Ние летяхме с КЛМ (преди почти 2 години). Полета София-Амстердам беше с Bulgaria Air. Аз за първи път летях със самолет, и нямах база за сравнение. Единственото, от което останах недоволна, беше количеството на храната. Верно, че полета беше само 2 часа и половина, ама все пак, аз като слязох на летището в Амстердам, първата ми мисъл беше да търся храна ooooh! Но като цяло пак бих летяла с тези полети: Bulgaria Air + KLM  Peace

Общи условия

Активация на акаунт