Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте момичета,

Върти се днес по различни медии, че са уволнени Любомир Спасов и Балтов от Правителствена и Пирогов!
Някоя от Вас има ли достоверна информация по въпросът!
Ясно е ,че ще излезнат с номерът, че случаят с три годишното детенце ще бъде разглеждат от "независими експерти", които ще удостоверят с т.нар. "експертиза" случаят, но все пак....знаем ги ние тези "експертизи" как се пишат и колко струват под масата...

# 1
  • София
  • Мнения: 28 731
Цитат
Временно отстранени са директорите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов”,Университетска болница „Лозенец“ и СБАЛ по детски болести „проф. д-р Иван Митев“ ЕАД
http://focus-news.net/news/2019/11/20/2721502/vremenno-otstranen … an-mitev-ead.html

# 2
  • Мнения: 162
Ако беше на БТА информацията, както и да е...Питам момичета, които са с татковци от Пирогов и от Правителствена...тук никой не е длъжен да се представя с истинското си име! Луди всякакви! Особено на лични!

Цитат
Временно отстранени са директорите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов”,Университетска болница „Лозенец“ и СБАЛ по детски болести „проф. д-р Иван Митев“ ЕАД
http://focus-news.net/news/2019/11/20/2721502/vremenno-otstranen … an-mitev-ead.html

# 3
  • София
  • Мнения: 28 731
Е, щом от "Фокус" лъжат, нямам коментар...

# 4
  • Мнения: 18 602
В случая можете да се доверите на Фокус.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 997
По-рано днес министърът на здравеопазването Кирил Ананиев проведе среща с директорите на трите лечебни заведения - СБАЛДБ "Проф. д-р Иван Митев", УБ "Лозенец" и УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов". Към момента и тримата директори са временно отстранени от длъжност до приключване на процесуално-следствените действия.

https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/ananiev-poluchil-dokladi-za-tri … kakvo-pokazaha-te

# 6
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Съобщиха го по всички медии и премиерът лично се изказа, освен, ако и той не лъже.... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 150
Навсякъде пише, че са временно отстранени, а не уволнени.
Абсолютно е нормално тези хора след подобен случай да подават отставки, но и директно замесените лекари, отказали хоспитализиране на детето,  и шефовете им, явно не чувстват отговорност.
 Искам да изразя възмущението си от наглото поведение на част от изказващите се по случая лекари. Цитирам "Щом са го завели в правителствена болница на другия край на София, значи не е било толкова зле". Лекарката от педиатричната болница, която е отказала да бъде настанено детето, се подсмихваше и се държа изключително арогантно по телевизията.
За съжаление, отново всичко ще бъде потулено, лекарите изкарани безгрешни, ще си продължават с арогантното, безпардонно поведение, а родителите ще са виновни за всичко. На нас, родителите, ни остава да треперим за живота на децата си в обстановка на абсолютна ненаказуемост.

# 8
  • Мнения: 19 523
За мен в цялата тази трагична случка  е загадка защо се подминава лъжата на педиатричната болница, че детето не е заведено там и очевидно отпратено и нерегистрирано сутринта, а след това се задава въпрос защо при отказ е заведено в Правителствена болница, а не в Инфекциозна? Родителите боб ли да хвърлят къде ще ги приемат и къде не, къде има ехограф и рентген и дежурен, че и кадърен лекар? И накрая - случват се такива работи....Случват се, добре. Но какво е направено за детето ПРЕДИ това? То си било добре, и четири часа по-късно вече се влошава. И какво сега, всички родители с деца с инфекция да очакват трагичния край и да си ги кътат децата в къщи, защото и да ги разкарват по болници, пак ще бъдат обвинени. Отвратена съм!

# 9
  • Мнения: 19 024
Ей сега беше гост в *Лице в лице* лекарката, каза че са направили всичко необходимо, размествали са други деца, за да настанят Алекс в болницата.

# 10
  • Мнения: 19 523
Ей сега беше гост в *Лице в лице* лекарката, каза че са направили всичко необходимо, размествали са други деца, за да настанят Алекс в болницата.
Тя това вече няколко пъти го каза. Сигурно е било така, но това е било ВТОРИЯ път когато са отишли. Първия път са отпратени нерегистрирани, че и доцента обвинява родителите, че не били отишли в Инфекциозна болница, ами в Правителствена. Потресена съм! Дори и да има медицинска причина за кончината на детето, така лъжат и мажат, че настройват още повече хората срещу себе си. Сега обвиняват родителите! Наистина нека се смирят поне за малко.

# 11
  • Мнения: 48 009
Аз никога не съм чула или прочела някой да заведе дете с пневмония в инфекциозна болница. Доколкото знам, там се водят деца с повръщане, диария, хепатит и шарка, или специално пратени там след преглед от друг лекар. Насочили ли са ги специално за инфекциозна, или го изнислиха сега

# 12
  • Мнения: 19 024
Аз не чух да обвинява родителите, каза че са препоръчали  детето да се настани в другата болница , но след като майката е настояла, все пак са го приели..

# 13
  • Мнения: 19 523
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/prof-litvinenko-za … veno-vsichko.html
Изгледайте този репортаж
Никой никъде не са насочвали. Просто не са ги регистрирали първия път, от ПБ са казали, че детето е добре /има изследвания/ и вече като се влошава ги приемат в Педиатрията. Пациентите сами трябва да знаят сигурно къде да отидат. Имах подобен случай в семейството през септемврийските празници и мога да ви кажа, че неотложна, спешна или каквато и да е там помощ в извън работното време на ЛЛ е пълна трагедия.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 280
аз не разбирам защо е отстранен и директорът на Пирогов? Нали там не са отказвали прием, а детето се е озовало в Пирогов едва накрая, с линейка в много тежко състояние?

Общи условия

Активация на акаунт