Отговори
# 45
  • Мнения: 19 525

И все пак, въпреки всички и всичко, наистина Пирогов остана един последен пристан сред цялата помия. Може да не ти излекуват всичко, да те увикат, да ти искат пари...ама ще се опитат да те закрепят и да те съберат, не го отричам.
Ето това е обобщението на цялата ни здравна система - увикани, накарани да плащат, закрепени и оставени на произвола на съдбата да се оправяме някак по-нататък. Че и трябва да сме благодарни за това. Много тъжно, но вярно. За конкретното отстраняване, прави се проверка, починало е дете, не знаем и какви записи са направени, кой директор какви ги е говорил на родителите. Нека поне бъде направен опит да не се унижощат следи, защото както знаем гарван гарвану око не вади, така че може и никаква вина да няма Пирогов, но поне да се проследи случая докрай. Най-малкото при следващ подобен случай с болно детенце да не разкарват родителите между болниците, а да звъннат най-малкото един телефон и да проверят къде би могло да бъде заведено, ако болницата няма капацитет. Щото в конкретния случай ги обвиняват, че не са го завели при личния лекар - тоест още едно забавяне и измиване на ръце. Колкото и да е компетентен, личният лекар освен слушалки няма друг инструмент за диагностициране, а какво остава за лечение.

# 46
  • Мнения: 48 060
Така е, педиатъра с колко години опит и цяла болница зад гърба не е успял да овладее положението, а ЛЛ с простата слушалка?! Какво да направи...ааааа, да си измият ръцете с него

# 47
  • Мнения: 162
Системата е Халифакс! Каквото и да говорим, каквото и да изпишем, каквото и да споделим...нито ще ни олекне, нито ще върнем човешки животи, камо ли ще променим човешки съдби!
Да сме живи и здрави! С любимите си хора! Особено по празниците!
Здравето се оказа пари!


Съболезнования на близките на загиналите в Пирогов, вярвам, че на фона на проблема и трагедията в момента,  директора поне временно ще е върнат
Пирогов има своите проблеми, а  дали, или, и какво е станало...о, всъщност може и никога да не разберем, защото процедури и правила просто няма...и това е най-най-най-големият проблем на нашата система. Как па само в България не съществуват лекарски грешки, нито процедури, нито наказания, нито застраховки, дела, нищо. Е, има по някое дело, дето се точи с години, ама дали биеш бебета, дали праскаш убийствени упойки...имаш диплома, значи вече всичко ти е простено. И ни съд, ни нищо не те застига.
И все пак, въпреки всички и всичко, наистина Пирогов остана един последен пристан сред цялата помия. Може да не ти излекуват всичко, да те увикат, да ти искат пари...ама ще се опитат да те закрепят и да те съберат, не го отричам. Шапка им свалям, че успяват. Психически, финансово, всякак.

# 48
  • Мнения: 19 525
Да, здравето е пари. Неслучайно разни мастити специалисти излизат и ни размахват пръст, че сме занемарили профилактиката, пък тя касата не дава пари за профилактични прегледи, камо ли няколко пъти в годината.

# 49
  • Мнения: 150
Педиатричната болница спира да приема деца по спешност....Да ни пази Господ и нас и децата ни, друго не мога да кажа.

Интересно като трябва да се ходи по спешност някъде, къде е най-добре?
Мен от Пирогов са ме връщали. Детето беше 10 месечно с 41-42 градуса температура, която не можех да смъкна и се оказа, че нямали педиатри. и са ме пращали във Втора Градска, но беше лято и имаше места, та във втора градска ни приеха. 
Егати и здравеопазването...цари пълна липса на информация. Сигурно човек трябва да извика линейка и да я чака 2-3 часа, за да го закарат там, където е най-правилно и има места. Ако има живи...
За ларингити и други дихателни проблеми може ли директно да се ходи в пулмологията, там има ли спешен кабинет?

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 17:09 от VioletBaudelaire

# 50
  • Мнения: 48 060
Ми според статията https://dnes.dir.bg/obshtestvo/obyaviha-v-koi-bolnitsi-shte-se-i … ya-priem-na-detsa
"Министерство на здравеопазването информира, че считано от днес, 27 ноември, спешният прием на деца, при които е необходимо провеждането на интензивно лечение и дихателна реанимация, се осъществява от лечебните заведения УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов", Национална кардиологична болница и УМБАЛ "Александровска"."

Иначе  аз знам за  травми Пирогов, за очи и уши- ИСУЛ, за повръщане Инфекциозна, за всичко останало- Токуда. Сам си правиш триаж и се определяш...

Тва УМБАЛ Александровска кво ще рече...коя част точно...кой вход?

# 51
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313

Мен от Пирогов са ме връщали. Детето беше 10 месечно с 41-42 градуса температура, която не можех да смъкна и се оказа, че нямали педиатри. и са ме пращали във Втора Градска, но беше лято и имаше места, та във втора градска ни приеха.  ....
За ларингити и други дихателни проблеми може ли директно да се ходи в пулмологията, там има ли спешен кабинет?
Пирогов нямаше педиатрия, докато Балтов не я направи. Вече има. Вече има и спешен очен , иначе единствения беше в ИСУЛ. Вече има и неврология.
За ларингити не мисля че посоката е пулмологията. По-скоро УНГ.

За мен този директор е най-доброто, което можеше да се случи на болница , на която разчита цялата страна.
Пък вие си хейтвайте. Ама резултатът е за всички нас.
VioletBaudelaire, това не го казвам за теб.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 23:47 от В (като Вятър)

# 52
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Празни общи приказки.
Има правила. Те важат за всички, вкл. и за него.

Напъвам се да разбера кого коментираш.
И какво точно казваш.

# 53
  • Мнения: X
Спешен очен има и в Александровска, аз съм ходила, предполагам и деца преглеждат. В Александровска има спешно, тогава разбрах.

По спешност в Педиатрията така или иначе не бих отишла, в Детска пулмология е вариант или Токуда, макар че от последната не съм доволна хич, що се отнася до Спешната помощ за деца.

# 54
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Lady Stardust, нощен очен има ли в Александровска? И къде по-точно?

# 55
  • Мнения: X
А за нощен не знам, аз съм ходила в почивен ден. Входа на спешното е откъм “Пенчо Славейков”. Иначе там всички болници имат отделения с лежащи пациенти, та предполагам има и дежурни лекари и от Спешното ги викат. Аз като ходих, сама издирих дежурен лекар из очната болница, че бях много неориентирана и после тя ме прати до приемната на Спешното за да си оформя някакви документи.

# 56
  • Мнения: 3 798
Здравето струва пари, а Качествената медицина много пари!
Дай Боже скоро педиатрична болница в София и по-малко лекари и сестри да избират пътя извън пределите на Родината ни.

# 57
  • Мнения: 19 525
Така си е, обаче течовете в системата са безброй. Точи се касата, записват се лежащоболни на поразия, без да са такива, личен пример имам от мои близки, на мен са ми предлагали хоспитализация, иначе си плащам изследвания, а те са стотици левове и т.н. За назначените ненужни манипулации и операции да не  отварям дума. И един лекар взима 57 000 лева на месец, други едва свързват двата края. То поне да беше кадърен този с високите доходи, а той - измамник и разболяващ здрави хора с неговите манипулации. За ТЕЛКовете за наши хора да не отварям дума. Това са все наляти пари в здравеопазването и социалната система, които отиват не по предназначение. Какво ми гарантира, че като се увеличат сега, няма да е пак същото?

# 58
  • Мнения: 150
Отново няма виновни по случая, освен родителите...българските лекари са най-безгрешните.

# 59
  • Мнения: 162
Двустранна белодробна емболия! Пито и платено! Най-вероятно на Коледното парти на БЛС! Добре ги хранят и добре празнуват! Пък и лекар на годината си избират по правилният начин! Да пази Господ от такива лекари!

Отново няма виновни по случая, освен родителите...българските лекари са най-безгрешните.

Общи условия

Активация на акаунт