Отговори
# 15
  • Мнения: 150
Моето дете прави няколко пъти остри ларингитни атаки, в които не може да диша. Други майки са ми препоръчвали да го водя в спешното в правителствена, защото имали били млади и компетентни доктори. Аз не съм го водила засега там, но в педиатричната сме ходили няколко пъти и добре са се държали с нас. Казвам го, защото не е толкова шокиращо, че са го завели в Лозенец дори по спешност, доста майки смятат, че там са добри специалисти.
Може би е хубаво да се даде информация къде да се води детето при наистина тежки случаи. На мен ми се е случвало да водя болно бебенце в Пирогов с 41 градуса температура като съвсем неопитна майка и там да ми казват, че нямали педиатър и да ме пращат във втора градска.
Също така имаше обвинение към родителите, че не били извикали линейка, заради това детето не било разглеждано като спешно. С баща ми съм чакала линейка 2 часа, който беше онкоболен (тежко но не бързо протичащо състояние, все пак). Кой би чакал с дете на ръце линейка...
НЕ мога да проумея и защо от Лозенец детето е пуснато да си тръгне в уж "добро състояние" за домашно лечение?

# 16
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 517
Моето дете като малко е правило ларингитни атаки и знам колко бързо се развиват. На обяд при кихане от гърлото се чува лаещ звук, а вечерта започва задушаването. Най спешната терапия която са му прилагали е два пъти урбазон и нещата се разминаваха, ларинкса се отпускаше. При децата всичко се развива със страшна скорост, в момента когато детето е добре до момента на влошаването има около 2 до 4 часа. Беше на 2 г първия път и счупиха иглата в бедрото му, скара се на нас с баща му че детето мърдало- ами ще мърда, нормално е, болно уплашено дете, къде са неговите реакции? Почти се задуши от рев и допълнително влоши състоянието си, докато сънения доктор натискаше мястото и чакаше иглата да пробие обратно и да я хване с пинсета. Втория път беше на 5 и му я биха на дупето и отново се случи проблем, отново от сънен доктор.
 Изобщо не вярвам за тоя половин час прием, за толкова време и едно А не са успели да кажат родителите.
Това което гледах сутринта по някоя отг националните телевизии беше абсолютно безочие. Не знам кой беше докторът, предполагам някой от отстранените шефове който каза нещо от сорта че в София имало още 14 болници т.е. щом има наглостта да каже това по телевизията, представям си какво е трябвало да чуят горките родители. Най-малкото да тръгват по София и да търсят къде ще им приемат умиращото дете.
Липсват всякакви алгоритми за спешните, да има национална система в която във всяка минута да е ясно къде има свободни легла и накъде да се насочи пациентът. Хубаво, нямало места защо връщат детето, трябва нещата да са построени така че то остава на техните грижи докато с тяхна линейка бъде безопасно транспортирано и обгрижвано до приемащата болница. Установила наглата докторица че детенцето е за болнично лечение, пък го връща на родителите и ги праща да си търсят лечебно заведение. Те как да му помогнат в това състояние докато примерно още 2 часа са по пътищата и търсят къде да ги приемат?
Направо ме сраздиха с глупостите за Лондон, Париж и НЙ doh

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 23:03 от Беллора

# 17
  • Мнения: 1 495
Хубаво, нямало места защо връщат детето, трябва нещата да са построени така че то остава на техните грижи докато с тяхна линейка бъде безопасно транспортирано и обгрижвано до приемащата болница. Установила наглата докторица че детенцето е за болнично лечение, пък го връща на родителите и ги праща да си търсят лечебно заведение. Те как да му помогнат в това състояние докато примерно още 2 часа са по пътищата и търсят къде да ги приемат?
Абсолютно. Не разбирам как го приемат за нормално да се добереш до болница и да те отпратят да се оправяш (махаш) щото не си техен проблем ако те изпъдят. Напълно нормално и според мен законово обвързващо би трябвало да поемат те нещата и като не могат да те приемат да те закарат до там докъдето могат.

# 18
  • Мнения: X
Лекарите в Пирогов са много читави хора, и аз не разбрах защо директора на тази болница е отстранен.

Мнението ми за Педиатрията е кофти, опита ми сте тази болница е ужасен. Все не си за там, не си спешен, все ти правят услуга като отидеш. Вече не стъпвам там, но в началото като се разболееше детето сме ходили. Като беше на 4 месеца синът ми имаше вирусна инфекция и не се храни 1-2 дни. Едвам дишаше от сополи. Водихме го в частни болници, но вечерта се влоши и ни насочиха към Педиатрията. Изритаха ни оттам, че нямало места и ни насочиха към Токуда. Там ни приеха посред нощите, а по някое време към 1 през нощта ми се обадиха по телефона от Педиатрията да питат дали са ни приели. Явно да не им тежим на съвестта, ако се случи нещо. А ако нямахме пари, какво правим? Предполагам не е редно да се обобщава и че там спасяват много деца, НО това е моето мнение. В Пирогов сме ходили толкова пъти и сме видели само добро! А с децата се държат страхотно!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 179
Сигурна съм, че всички имаме своите истории с Педиатрията и в повечето случаи не са добри. Това с обикалянето между болници по нощите с дете или бебе на ръце и ужасното отношение, което получаваш, само който не го е преживял, той не знае какво е. Затова не им вярвам, че са направили необходимото навреме, ама никак не им вярвам. Лъжат, мажат, прикриват се едни други. Вчера слушах Литвиненко и Мангъров. Детето било "добре", каза Литвиненко. Направили му рентгенова снимка, нямало изменения, кръвно-газовият анализ показвал 98 % насищане с кислород. Те го хоспитализирали обаче и после се влошило. Ама нали било "добре" детето, тогава защо са го хоспитализирали, още повече че твърдят, че нямало легла. Противоречат си. Уж е добре, но те го хоспитализират. Пък свидетелят, който каза, че 2 часа се мотали, докато приемат умиращото дете, лъжел. А откъде следва, че те казват истината? И накрая родителите виновни, не го били завели в Инфекциозна болница. Пък си изпусна нервите Литвиненко, започна да се кара с водещия.

# 20
  • Мнения: 150
Водила съм малкия при Литвиненко и пак бях с хубави впечатления с него, но вчера на това интервю просто ме отврати. Обиждаше свидетеля, който твърди, че именно въпросната докторка не е искала да приема детето, че детето е било видимо зле и на ръцете на майка си. Според Литвиненко, свидетелят често ходил в тази болница, а пък сега я критикувал. Ами той човекът води детето си там, но това не означава, че няма право да сподели какво е чул и видял.
Друга простотия на Литвиненко беше да каже "Родителите, слава Богу имат и друго дете". Това е напълно непростимо. Мангъров от правителствена и той имаше изцепки.

Между другото за правителствена,  моето подозрение е, че там никога не биха взели наистина тежък случай, който е рисков, защото не върви някой да почине в б-ца Лозенец. Отпращат критичните пациенти във "видимо добро общо състояние" и толкова. Това е болница за масажи и профилактика, колкото и да ми я хвалят.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 179
Поне да си помнеха лъжите, че съвсем се оплетоха в тях. Днес въпросната докторка пък опроверга Литвиненко от вчера, като каза с половин уста, че всъщност детето не е било добре и тя трябвало да размества бебета и да изписва деца, за да го приеме. А половиния час, за който уж са го приели, днес стана час. Просто съм отвратена! Disappointed

# 22
  • Мнения: 3 794
На мен ми направи впечатление колко собственически говорят за болниците  - "моята", "нашата". Все едно пациентите сме някакви нежелани навлеци, които им развалят комфорта. Някъде из стотиците коментари в социалната мрежа прочетох - "Лекарите не знаят какво е да ходиш на лекар". И е точно така. Те са с връзки, не чакат, не ги гледат надменно, не им викат, не ги унижават, не ги рекетират!

Жестоко е това, което се случва в здравеопазването.
Боли ме сърцето за това малко ангелче, което никога няма да бъде в прегръдките на майка си повече Sad

Преди години във форума за всеки подобен случай имаше стотици изписани теми, петиции, протести...Сега е почти тихо...Предадохме ли се вече Sad Годините на целенасочено и постоянно потъпкване на основните ни граждански права, на достойнството на родителите ни, нас самите, а сега и на децата ни, отнеха ли ни желанието за правда и справедливост?
Територия , а не държава...

# 23
  • Мнения: 19 525
И на мен ми е много болно за това отношение на лекарите. Преди години майка ми имаше "нахалството" да се влоши точно по Коледа, от две болници и линейка извикана в къщи не й помогнаха, в резултат на което тя загуби слуха си на едното ухо, а по-късно в Токуда се установи, че тогава е прекарала и лек инсулт. Точно обаче лекарите в Трета градска са я върнали от болницата, като са казали, че "не е инсулт", само след физикален преглед. Омръзнало ми е като отида на лекар да ме гледат мрачно, да пишат и да мълчат. Никакви обяснения, прогноза на заболяването, въобще какво е заболяването. Амбулаторен лист с вписано лечение и диагноза не всеки издава, а и 80% от издадените са със сгрешени данни вътре. Плащам си като поп за всяко заболяване, а съм осигурена и допълнително даже във фонд....Както и да е, дълбок поклон пред скръбта на родителите, отвратена съм от опита да се замаже гафът на лекарите, колкото и кадърни да са, не се държат както трябва, да не кажа, че се държат невъзпитано. И да, лекарите не ходят на лекар, те почукват на вратата на колегата, влизат без ред и час и се консултират, после връщат услугата. Много, ама много ми се иска да няма повече почернени родители.....както и да има възмездие за грубиянщината и арогантността на тези наричащи себе си лекари.
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30284099.html

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 15:06 от milittana

# 24
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Явно всеки има някакви такива случаи - моята покойна баба, след прекаран тежък инсулт, слабо подвижна и неадекватна, имаше проблем и един "лекар" в една болница ме попита: "Защо ми го водиш този труп?"

# 25
  • Мнения: 19 525
А какво да кажем за един префинен кардиолог от Пловдив, който беше казал на един мой роднина "Ааа, аз хора с катетри не преглеждам, свали си катетъра и ела тогава". Демек който носи постоянно катетър, явно не за свой кеф не му се полага кардиологична помощ, щото лекарят го е гнус. Пожелавам му на тоя след години да сложи катетър и никой да не иска да се докосне до него, включително и колегите му.

# 26
  • Мнения: 22 867
Все им се чудя на тия лекари, не допускат ли, че и те ще го докарат до "труп", до катетър и кой знае какво още. Защо тоя цинизъм вместо съчувствие към болния? Те затова ги трупясват от време на време, за съжаление понякога го отнасят и не точните доктори.

# 27
  • Мнения: 162
Аз си причиних Нова телевизия днес! Детето е било от "ромски произход"! Това вече е предостатъчно и като поведение и като отношение на държава, лекари и медици към случаят! Може би Кирил Ананиев е трябвало просто да се направи на "страшен" по телевизорът! Нещата се потулват по определени канали и начини между МЗ и болниците...Жалко! Това е цената да си министър на МЗ и шеф на болница! Получили са си го с лихвите и министърът и тримата шефове! От едно телефонче със няколко смс-чета!

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/prof-litvinenko-za … veno-vsichko.html
Изгледайте този репортаж
Никой никъде не са насочвали. Просто не са ги регистрирали първия път, от ПБ са казали, че детето е добре /има изследвания/ и вече като се влошава ги приемат в Педиатрията. Пациентите сами трябва да знаят сигурно къде да отидат. Имах подобен случай в семейството през септемврийските празници и мога да ви кажа, че неотложна, спешна или каквато и да е там помощ в извън работното време на ЛЛ е пълна трагедия.

# 28
  • Мнения: 19 525
Кой го е казал това? Може ли линк?

# 29
  • Мнения: 162
Кой го е казал това? Може ли линк?

Ето линк:
https://nova.bg/news/view/2018/11/23/232812/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D … D0%BB%D0%BD%D0%B0

Ако не се отваря, през Гугъл се изписва - Новините на NOVA (23.11.2018 - централна)
Гледам ги от време на време онлайн в редовно време! За разлика от БТВ няма нужда от парола за достъп!
Общо взето - Келер ТВ-срещу Домус ТВ! И двете телевизии са частни!

Общи условия

Активация на акаунт