Отговори
# 30
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
За другите две болници разбирам, но за Пирогов??
Обезглавиха единствената болница, която си е свършила работата.
Популистко решение на Борисов. Без да го консултира с никой.

# 31
  • София
  • Мнения: 28 867
Разбира се, че докато не се докаже вина/невинност, трябва да има еднакво отношение и към тримата.

# 32
  • Мнения: 19 525
Между другото този кризисен ПР с доволната майка на дете от реанимацията беше много грозен, сега тя например обвинява едва ли не родителите, че търсят справедливост, понеже нямало кой да лекува нейното дете. И свидетелства, че за детето е направено всичко възможно, нещо спомена, че се била включила и  съпругата на анестезиолога, която била дошла да го вземе от работа.....на мен ми прилича на паника в последния момент това повече, не на професионално отношение. И не може тази жена да твърди, че лекарите са направили всичко каквото е възможно, най-малкото защото тя не знае какво са направили и е гледала отстрани. Ама на нея лекарите не й казват, че е некомпетентна....
https://nova.bg/news/view/2019/11/23/269536/%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D … 0%B4%D0%B5%D0%BE/

# 33
  • Мнения: X
Абсолютно. И на мен ми направи впечатление това, както и снимки на една жена, родила близнаци от Майчин дом. Сестрите й украсили стаята с балони, пък директорът на болницата за снимките й стиска ръцете. ЖДНБ, то отношение, то чудо!

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 22:09 от Анонимен

# 34
  • Мнения: 2 655
Общо взето положението отива към -  дайте да си мълчим, че утре може и на нас да ни се наложи да си заведем децата и кой ще ги лекува тогава ?
Десетки мнения на други лекари прочетох, че как не ги е срам всички, да съсипят с тези критики животът на лекар с толкова години стаж, помогнал на хиляди, кой ще ни лекува сега, анестезиолозите напускат Педиатрията, заради всички скочили с критики срещу дежурната лекарка и т.н.
Обвинява се Системата - някакъв неудушевен предмет, фактор, който пречи на лекарите да си вършат работата.
Не знам, обърках се вече !

# 35
  • Мнения: 19 525
И аз се обърках - според педиатърката, приела детето в болница не системата, а болестта го е убила
https://www.24chasa.bg/novini/article/7896366
Не знам, аз ако бях на мястото на разследващите случая щях да се поинтересувам какво правят в интензивно отделение роднини на лекари, които не работят в болницата, които по думите на майката-защитничка на болницата се опитвали да помогнат, вкл. и старшата сестра. То голяма борба ще да е било, ама след дъжд качулка....

# 36
  • Мнения: 1 495
Обвинява се Системата - някакъв неудушевен предмет, фактор, който пречи на лекарите да си вършат работата.
Не знам, обърках се вече !
Има си разследване и да се надяваме да покаже къде точно не са си свършили работата, но за мен без съмнение проблема е в системата. Не вярвам хората от садизъм да връщат родителите с болни деца, по-скоро нямат ресурса/задължението да помогнат. Това един доктор, посред нощите няма как да го реши.

# 37
  • Мнения: 19 047
Всичко се случва през деня.

Не се знае дали някой не си е свършил работата все още...освен хилядите кълнящи лекарите във фейсбук и илитератът премиер, който поиска 'възмездие', които са убедени в това.

# 38
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
За другите две болници разбирам, но за Пирогов??
Обезглавиха единствената болница, която си е свършила работата.
Популистко решение на Борисов. Без да го консултира с никой.
Разбира се, че докато не се докаже вина/невинност, трябва да има еднакво отношение и към тримата.
Не съм съгласна!
В Пирогов детето е докарано вече в неспасяемо положение, интубирано, с показатели несъвместими с живота.

И Борисов решава да накаже болницата, задето е направено едно последно отчаяно усилие!
То това е практика вече в тая държава. От цялата страна там се сипят критични или вече безнадеждни  случаи.
 Ами значи, да си извадят поука и да не приемат.
Последно, какво точно искаме? Да ни приемат или не?

# 39
  • София
  • Мнения: 28 867
За вас (които и да сте) не знам. Аз искам решения за отстраняване да бъдат вземани въз основа на доказани факти, а не на симпатии. Последното би било доста опасно и вредно. Доколкото знам, до този момент докладите все още не са излезли, така че доказани факти на този етап няма.

# 40
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Ако е вярно, че не го допускат да влиза в болницата,  дори да работи и оперира!! Отврат! Това в чия полза е ?
И докога? Какъв е този  никому неизвестен  период, през който ще доказват, че Пирогов вина няма?

Докато го докажат и върнат Балтов, Пирогов ще се сурне по нанадолнището.
Баш пък този директор, дето направи толкова за болницата, разбирай за пациентите.
 Ремонтира половината отделения, вкара маса пари за скъпа апаратура, гледам на сайта, че точно преди да го отстранят е подписал договор с ЧЕЗ
 https://pirogov.eu/bg/pirogov-podpisva-dogovor-s-chez_p1841.html
Що не чака, като други болници, на държавната хранилка, да точи бюджега? Будала!
Току виж, докато решат да го връщат , да му дойде акъла и да откаже да се върне.

# 41
  • София
  • Мнения: 28 867
Празни общи приказки.
Има правила. Те важат за всички, вкл. и за него.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 302
Има правила, но в случая и аз не вдявам логиката на тези правила. Такава просто липсва.

# 43
  • София
  • Мнения: 28 867
Три болници имат участие в случая.
Докато не се докаже невинност, шефовете и на трите болници са отстранени временно.
Не знам как по-ясно да го напиша.

# 44
  • Мнения: 48 060
Съболезнования на близките на загиналите в Пирогов, вярвам, че на фона на проблема и трагедията в момента,  директора поне временно ще е върнат
Пирогов има своите проблеми, а  дали, или, и какво е станало...о, всъщност може и никога да не разберем, защото процедури и правила просто няма...и това е най-най-най-големият проблем на нашата система. Как па само в България не съществуват лекарски грешки, нито процедури, нито наказания, нито застраховки, дела, нищо. Е, има по някое дело, дето се точи с години, ама дали биеш бебета, дали праскаш убийствени упойки...имаш диплома, значи вече всичко ти е простено. И ни съд, ни нищо не те застига.
И все пак, въпреки всички и всичко, наистина Пирогов остана един последен пристан сред цялата помия. Може да не ти излекуват всичко, да те увикат, да ти искат пари...ама ще се опитат да те закрепят и да те съберат, не го отричам. Шапка им свалям, че успяват. Психически, финансово, всякак.

Общи условия

Активация на акаунт