Прекрасната торта на Лео

  • 7 156
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Говоря за тортата,която се прави с рулата 7 дейс.Два пъти я направих,просто божествена...На третият път не се отлепи от купата.Тръсках,блъсках,почуквах-не и не!Как е възможно два пъти да стане перфектна,а на третият да се изложа така.Къде,според вас съм сгрешила?

# 1
  • Мнения: 6 243
Слагай винаги домакинско фолио на стените на купата и няма да имаш проблеми с отлепването.

И малко встрани от темата: тортата наистина е добра, но не е на Лео. Рецептата - поне в нета, аз съм я срещала като торта "Нелка" доста преди да се появи в този готварски форум.

# 2
  • Мнения: 2 161
Благодаря за отговора.

# 3
Торта "Нелка"  също не е лоша Laughing

http://www.goblenite.com/forum/showthread.php?t=1782


Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 09:40 от ~Чудо голямо~

# 4
  • Мнения: 2 161
Ти пък защо се изказваш неподготвена?
Нелка-зелка,няма значение!За повечето от тук присъстващите тортата ще си остане "тортата на Лео".Какъв е проблемът?

# 5
  • Мнения: 983
На когото и да е идея тази тортичка е сепер! Мммммммммм  chef

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте, може ли някой да напише рецептата, защотото търсачката не работи, а мисля да правя сладкиш днес.
Мерси предварително!  Grinning

# 7
  • Мнения: 983
 ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141085.0

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 13:12 от Rouz

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хм, пращам дребната за рула, ще я направя и аз.

# 9
  • Мнения: 164
Здравейте,
Аз я направих преди малко ,но в сметаната вместо течен шоколад сложих следко от ягоди и малини.Притеднява ме едно като прибавих и желатина стана много рядко.Дали ще стегне и да ли ще се обърне?Олееееееееее много ме притеснява това защото имам трима мъже у дома които с нетърпение чакат резултата.Успокойте ме моля Ви!Не искам де се излагам.Я да спретна и един следкиш със стъргано тесто ,за да има заместител на следкато в случай,че не се получи.А през това време ще чакам някой да ми пиши.Тенкс!

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Тая торта мога да я ям, докато ми стане лошо, лягам да ми поразмине и пак ставам да ям hahaha
Шанел, да не би да си забравила да облееш купата със студена вода и кремът за се е захванал за нея помежду парченцата руло newsm78

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ух, пък долу в магазина нямало две еднакви рула. Сега ще я мисля тази торта, докато малката стане от сън и идем да купим рула ooooh!

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А ако се сложи домакинско фолио (не алуминиево, а от това дето прилича на найлон) по стените на купата, няма ли да се отлепи по-лесно  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 708
А ако се сложи домакинско фолио (не алуминиево, а от това дето прилича на найлон) по стените на купата, няма ли да се отлепи по-лесно  newsm78




Можеш! Peace

# 14
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мерси Rouz!   bouquet

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте, може ли някой да напише рецептата, защотото търсачката не работи, а мисля да правя сладкиш днес.
Мерси предварително!  Grinning

И да не забравиш да ни се похвалиш после с резултата!  Wink

# 16
  • Мнения: 7 474
Вижте в темата за тортата има и вариации с два цвята рула и  два крема  Peace

Шанел   bouquet

Ето тортата на Мари ета  Crazy

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 16:19 от Leo*

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Еее, Лео, пак ще пращам Дени до магазина  Joy
Не я видях пък тази снимка, къде блях...

# 18
  • Мнения: 7 474
Здравейте,
.Притеднява ме едно като прибавих и желатина стана много рядко.Дали ще стегне и да ли ще се обърне?

В колко вода разтвори желатина, че има няколко случая на обърквация заради надписите на пакета и вместо 50 грама са го разтваряли в 500грама   ooooh!newsm78

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 576
Тортата е божествена! eat
Наистина това с описанието на желатините е много подвеждащо. Но ако уцелиш желатина става направо като парфенце. ЛЕО още веднъж от мен   bouquet за тортичката.

# 20
  • Мнения: 2 161
Шанел, да не би да си забравила да облееш купата със студена вода и кремът за се е захванал за нея помежду парченцата руло newsm78
Забравих,ами Embarassed.Лошото беше,че имах гости и преди да извадя тортата от хладилника им казах,че ще опитат най-вкусното нещо на света.После всички се изредихме да блъскаме по купата,обаче тортата си седеше като закована.Нищо,изядохме я после с децата с лъжички.Ще слагам вече фолио,че да не се излагам.
Боже,много е хубава тортата,бе!Като я направя,толкова много ям,че на следващият ден съм принудена да карам на вода само.Мисля,че трябва да потърсим сметка на Лео,може ли такова безобразие?

# 21
  • Мнения: 7 474
Chanel   Laughing трябвало е с едно ножче само да минеш по крайчето , щеше да се отлепи или да го топнеш в гореща вода  Hug
А за яденето   Embarassed  oops

# 22
  • Мнения: 2 161
Лео,опитах с нож,но пак не се получи.Виж,за горещата вода не се сетих.Няма значение,гостите ядоха тортата в купички Grinning.

# 23
  • Мнения: 5 253
И аз не можах да я обърна  ooooh! На дъното на купата останаха няколко парчета от рулото  Rolling Eyes Няма много търговски вид, но пък е вкусна  Peace

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 10:05 от Radina

# 24
  • Мнения: 164
Здравейте,
Въпреки моите притеснения за рядката сметана след прибавянето на желатина,тортата стана парфектна.Да си призная честно със страх отворих хладилника да проверя.Но наистина грешката ми е в разтварянето на желатина.Хем си знаех,но този път се доверих на упътването отзад на пликчето.Благодаря за прекрасната рецепта и съвети.Тримата мъже се караха над тортата ,кой по-голямо парче да си отреже.За мен остана едно молко колкото да я опитам.Важното е,че  моите мъже се подсладиха.Чао!Чакаме и нови предложения,за такива изкушения.

# 25
  • Мнения: 2 161
А аз винаги различно го разтварям желатина.Един път в много вода,друг път в малко.И винаги се стяга тортата.

# 26
  • Мнения: 7 474
Чакаме и нови предложения,за такива изкушения.

 Laughing Каквото си пропуснала го има на куп долу в подписа ми -Моите кулинарни изкушения....   Peace

# 27
  • Мнения: 372
И аз съм мн. доволна от тортата.  Grinning И тази и др. с баните я отлепям като слагам купата в гореща вода,  до сега не съм имала проблеми Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 550
Някой ако може бързо да ми каже какво ще рече да се облее купата със студена вода?
Това преди да се сложат рулата ли се прави?
Трябва ли да я оставя мокра? 

Не съм вярвала, че съм способна в един пост да задам толкова тъпи въпроси  Embarassed

# 29
  • Мнения: 382
купата се облива със студената вода преди да наредиш рулата и гледай по-малко крем да излиза навън ,към стените на купата,че понякога от крема не може да се отлепи после.

# 30
  • Мнения: 2 550
Мерси   bouquet

Отивам да творя  Laughing

# 31
  • Мнения: 14 498
запалихте ме и мене - разпечатах си рецептата и още утре може да я направя

# 32
  • в къщи
  • Мнения: 467
И аз съм фен на тази торта newsm10.Сутринта видях темата и ходих да купя продукти.След малко запрятам ръкави.На мен почти винаги ми се залепя тортата и се налага да потапям купата в топла вода,но сега ще пробвам това с обливането предварително,пък да видим дали ще се получи. newsm12

# 33
  • Мнения: 7 474
И аз съм фен на тази торта newsm10.Сутринта видях темата и ходих да купя продукти.След малко запрятам ръкави.На мен почти винаги ми се залепя тортата и се налага да потапям купата в топла вода,но сега ще пробвам това с обливането предварително,пък да видим дали ще се получи. newsm12

Пробвай с фолио, ако имаш  Peace

# 34
  • в къщи
  • Мнения: 467
....На мен почти винаги ми се залепя тортата и се налага да потапям купата в топла вода...

Пробвай с фолио, ако имаш  Peace

  Благодаря ти за съвета,ти винаги ми помагаш  bouquet.Ще пробвам,ама съм с две леви ръце  33uu и като нищо ще ми се "намачка",като я обърна Confused.

# 35
  • Мнения: 2 550

  Благодаря ти за съвета,ти винаги ми помагаш  bouquet.Ще пробвам,ама съм с две леви ръце  33uu и като нищо ще ми се "намачка",като я обърна Confused.

Няма рпоблем при обръщането с фолио.
Аз сигурно съм с по-леви ръце и от теб, но се обърна без да направя хиляди поразии  Laughing

# 36
  • в къщи
  • Мнения: 467

  Благодаря ти за съвета,ти винаги ми помагаш  bouquet.Ще пробвам,ама съм с две леви ръце  33uu и като нищо ще ми се "намачка",като я обърна Confused.

Няма рпоблем при обръщането с фолио.
Аз сигурно съм с по-леви ръце и от теб, но се обърна без да направя хиляди поразии  Laughing
   Мерси и на теб Марче  bouquet!Днес не ми остана време да направя тортата,но утре я започвам смело с фолио cook.До сега от страх да не ми залепне,из дупките-между рулцата и крема слагах изрезки от рулата,тортата ми направо загубваше представителен вид Rolling Eyes.Е,сега благодарение на вас ще бъде не само вкусна,но и красива smile3525.

# 37
  • София
  • Мнения: 127
Толкова се ентусиазирах, че ако не успея да я оттренирам след 10дни направо ще я направя за 1я РД. Ако всичко е наред дано не се отплесна и ще се похваля в отделна тема newsm59  bigdance2

# 38
  • Мнения: 983
10гр. желатин в колко вода трябва да го разтворя.. newsm78

# 39
  • Мнения: 7 474
10гр. желатин в колко вода трябва да го разтворя.. newsm78

Около 50-100 грама .

# 40
  • Мнения: 983
Лео, Благодаря за скоростния отговор  bouquet

# 41
  • Мнения: 983
Направих тортата, но с плодови рула, сега е в хладилника, малко се притеснявам с обръщането, но после като я обърна пак ще пиша.
Крема стана много гладък и вкусен.

# 42
  • Мнения: 845
Онзи ден направих тортата. Обрах овациите на всички гости. Останаха очаровани. Отлепи се от формата без проблем. Благодаря за идеята smile3525

# 43
  • Мнения: 983
Ето и моята тортичка: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2036451

Лелееееееееееее, че вкусотия, язък за диетата Confused

# 44
  • Мнения: 47
Роуз,много ти е хубава тортата  bouquet,днес и аз я спретнах само дето направих половин доза,със плодово роло.Отгоре я залях с ледена глазура.Фантастична е нямам сн.материал Blush
а някой може ли да ми каже глазурата защо ми стана сипкава Crossing Arms

# 45
  • Мнения: 2 099
Днес и аз най-накрая направих тази торта. Много я харесахме и съм много доволна, че стана от раз. Нямах никакви проблеми с обръщането- бях сложила найл.фолио в пластм.купа и изобщо не беше залепнала. Малко разнообразих рецептата, като направих 2 крема- шоколадовият с банани и на дъното направих 2 крем-сметана с карамелизирана захар, малко бишкоти и желатин /стана мн.интересен и вкусен крем, но беше мн.малко- само експериментирах/, на дъното сложих напоени бишкоти. Нямах време да окрасявам, но пък с окрасата от кокосови стърготини и цветчета от стафиди стана доста свежа. Ето и моята торта.

# 46
  • Мнения: 14 498
и за направих тортата и стана без проблем.
много сладка обаче, или аз отрязах големи парчета?! newsm78

# 47
  • Мнения: 516
Аз също направих тортата и стана супер, ммм много вкусна
Благодаря ЛЕО!

# 48
  • Мнения: 4 053
добре де,ама сега да не ми се смеете,
бихте ли ми казали защо се слага желатина Crazy

# 49
  • Мнения: 7 474
добре де,ама сега да не ми се смеете,
бихте ли ми казали защо се слага желатина Crazy

 Laughing Защото той втвърдява крема, ако не сложиш като обърнеш купата всичко ще се разтече и ще го ядетете с лъжички  Laughing

Сиси&Роси , mimival много добре ви се е получило  Hug

# 50
  • Русе
  • Мнения: 1 155
За да желира   Mr. Green

(Кремът, който се получава, е доста рядък и ако се остави така, тортата ще може да се яде само от купата. А когато желатинът стегне тя се обръща без проблем и не се разпада.)

# 51
  • Мнения: 4 053
мерси за отговора,
то май трябва да помислиш малко преди да попиташ #Silly


много са ви хубави тортите Hug
утре е моят ден Confused

# 52
  • Мнения: 1 149
Малееееее хора спрете се бре изтекоха ми лигите.Още утре ще пробвам.
Браво.Страхотни сте  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт