Хроничен цистит порочен кръг

  • 2 678
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами. Отчаяно моля за помощ и съвет! 3 години се боря с цистит след полов контакт. Минахме през всичко.И аз и партньорът ми. Ваксината Стровак, Системи Ванкомицин, всевъзможни лекарства и билки, добавки и каквото се сетите. Ненормална хигиена. Монурал след полов акт, дори 2 бисептола. Дори фуролин. И ето пак след поредния полов акт Ентерококи. Има ли как след полов контакт вече да не ме хващат бактерии? А другият ми въпрос е симптомите ми са леко парене при уриниране. Лека болка. Но усещам пикочния си мехур като огромна рана. Това на психологическо ниво ли е вече? Защото ако не е нормален симптом на цистита и това е решение ?

# 1
  • Мнения: 1 249
Не взимай бисептол, прочети какво препоръчва хомеопатията д-р Михайлов и прочети всичко по темата цистит и психосоматика, обърни внимание на преумората, недоспиване и емоционалност и надбъбречните жлеза. Мога да ти напиша много неща, но е добре сама да се поровиш и да прочитеш. Урина акут профилактично също. Прочити и какво каза Луиз Хей и нейната таблица.https://

# 2
  • Мнения: 4 348
Трябва да го напиша, авторката да не се сърди.
Ако секса е смесен ( вагинален и анален) е възможно такъв проблем.
Ако не практикувате такъв секс, дали пък партньора не го прави с друга?
И то без презерватив. В такъв случай винаги ще имате проблем с бактериите. Няма значение с какви препарати ще се миете след това.
И още нещо - усещания като на цистит, разбира се, без бактериите, може да се предизвикат и от неподходящ препарат за миене. Например мин. година получих такива жестоки болки заради препарат - интимен сапун. Преди три години пък беше заради друго интимно измивно средство, което за десетки други жени беше идеално. Просто при мен така подейства.
При измиванията пробвай отвара от лайка/смрадлика. Прави си вани с тези отвари. И още нещо - преди да си взимаш въобще вана, внимателно измивай интимната област. А във водата на ваната слагай само проверени измивни средства - никакви съмнителни разпенващи средства. Те също могат да раздразнят лигавицата навътре, така сякаш имаш цистит. Да, може да правят кожата мека като коприна, но за интимната област да са много непроятни. И няма значение, че не влизат чрез действие навътре. Болките са нетърпими.
А метафизичната причина зад цистита е обида към мъж. Трябва да се прости и да се приеме, че въпросната личност си е такава.
Но не разчитай само на това. Направи и проследи другите физически фактори, за които писах.

# 3
  • Мнения: 20
Има ваксина уро ваксом. Трябва напълно да си се изчистил с антиобиотици, след това да минат десет дни, прави се посявка и ако няма бактериален растеж се започва ваксината.Пие се три месеца.Няма друго спасение.Все пак се посъветвайте с уролог след завършване на вашето лечение кога да почнете ваксината.

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте, и аз съм по същия начин! Оплакванията ми от цистит винаги са 2-3 дни след полов контакт. Имам си приятел и двамата сме си пускали изследвания и винаги са чисти. Спазване всички хигиенни навици. Смених много лекари. Като видят, че няма бактерия ме изпращат с някоя добавка с червена боровинка. Научих, че Неоренал ми действа добре и го пия винаги след полов контакт в продължение на 2 дни. Така бях закрепила положението. В момента, в който забравя да го приема веднага ми се появяват симптомите на цистит след секс. Лекарите са виждали единствено на ехограф, че имам удебелена стена на пикочния мехур и до там. Всички търсят бактерия, но тя така и не излезна. В София една гинеколожка ми пусна пакета на Геника - Фемифлор плюс - и там всичко беше наред. В момента ми е предписан Монурал, но не усещам облекчение. Това значи ли, че нямам бактерия?! Искам да водя нормален начин на живот! Защо след секс ми се раздразва пикочния мехур и какво да направя, за да не се случва повече така?

# 5
  • Мнения: 1 249
Аз бях години наред с цистит чиста урина дори и пак имах симптоми, удебелена стена също. Общо взето бях всеки месец на антибиотик, бях в болница също за пълни изследвания.  Причините търси в психосоматиката. След осъзнаването всичко изчезна изведнъж, сега се появяват същите симптоми при определени стресови ситуации и проблеми. Обиколила съм топ уролози, пила съм какво ли не, нетърпими болки, което налагаше да ползвам и свещички за обезболяване за да мога да живея. Отношението с партньора ти, баща ти и отношенията ви, въобще мъжка фигура.
Циститът е и пряко свързан с емоционалното ни състояние. Ето една интересна статия.

https://botanic.cc/moje-li-cistitat-da-se-dalji-na-emocionalno-sastoianie/

Монорала също е антибиотик, не случайно в Германия е с само рецепта. По принцип антибиотик само след изследване е редно да се предписва.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2023, 16:53 от Sephora

# 6
  • Мнения: 3
Благодаря за изчерпателния отговор! Не знам дали е това, но по-скоро клоня, че не е при мен такъв проблемът или поне аз не ги възприемам нещата така. Не мога да кажа, че не се чувствам спокойна и щастлива. Като всеки човек попадам в стресови ситуации, но не ми е ежедневие. Отношенията ми с партньора са добри, както и със семейството ми. Но със сигурност ще взема написаното от теб предвид.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте, разполагам с няколко опаковки Нелидикс. В БГ вече не се произвежда. Доставен ми е от чужбина. Ако някой се интересува да ми пише.

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте момичета. Толкова отдавна чета различни групи, но тази вечер попаднах на вас. Виждам, че темата е скоро повдигната. Мисля, че ако споделя тук, има кой да ме разберете и посъветва. Всичко започна началото на лятото. След това един банкет в началото на май месец, беше си студено, а и бях навън тогава,последва бурна нощ с мъжа ми и след 2 дни бях с цистит.Като по- малка съм правила цистити,1 или 2 пъти, но винаги съм се оправяла с ципрофлоксацин за 2-3 дни .Така и направих тогава. Купих си веднага и започнах да го пия. Но симптомите не изчезнаха, напротив. Различното този път беше, че имах пак позиви за уриниране, но не по няколко мъчителни капки, ами направо си пишках постоянно. И странното е че беше на периоди. Т.е за 1 час може да отида 10 пъти, след това някакво затишие и пак. И всичко това съпроводено със страхотно парене в областта на интимната част, влагалището по точно. Едно чувство  за постоянно пълен пикучен мехур, особено като го притисна. Тръгнах по доктори. Първо нефролог. Гледа ми бъбреците, имала съм малко електролити. Тъй като бях започнала антибиотика нямаше как да дам стерилна урина. Лекарката каза да пия антибиотика 10 дни ,+ урогард мисля че беше. След антибиотика изчаках определено време и пуснах урина ( обикновена и стерилна) Всичко беше наред. Помислих че съм се оправила. Но.... след няма и 20 дни пак. Същите оплаквания. Ужас.... И тогава започна ужаса за мен. Тръгнах по доктори. Пусках урина, няколко пъти. Нищо. Ходих на гинеколог. Направих си изследвания на цервико- вагинален секрет с ДНК анализ. Всичко наред, само имах малко завишени нива на стрептококи и стафилококи. Гинеколожка каза че не е нещо притеснително. Изписа ми Акцеф за 5 дни и кандизол+ урогард. Малко се успокоих тогава и си казах, аха намери се причината. Пих аз лекарства, позакрепих се, но пак след около 15-20 дни пак същото. Започнах да чета много. Пила съм и приемам все още някой от тези изброени лекарства - Д - маноза, Цистостоп, Монорал, мечо грозде, спрях кафе, алкохол, кисело, солено , люто. Но, няма и няма. Правила съм си изследвания на щитовидна жлеза, пълна кръвна картина, даже ЯМР на малък таз. На ирисова диагностика съм ходила , всичко. Ехограф - близо 3 пъти. Цитонамазка. Всичко за което се сетите. Сега последното. По преценка на проф. Марин Георгиев имам назначена цистоскопия. Съмнява се за интерстициален цистит,а това хич не е хубава диагноза и до колкото знам няма лечение. Ако някоя от вас се сеща за нещо, което да пропускам, моля пишете ми, защото наистина това чудо ми съсипа живота. Постоянно съм на тръни кога пак ще се завърне с пълна сила. Извинявам се за дългия пост.

# 9
  • Мнения: 1 249
И странното е че беше на периоди. Т.е за 1 час може да отида 10 пъти, след това някакво затишие и пак. 

Каки са дейностите през този 1 час, когато не ходите. Възможно ли е просто да "забравяте" за проблема, защото сте ангажирана с нещо и не мислите за цистита.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами. Отчаяно моля за помощ и съвет! 3 години се боря с цистит след полов контакт. Минахме през всичко.И аз и партньорът ми. Ваксината Стровак, Системи Ванкомицин, всевъзможни лекарства и билки, добавки и каквото се сетите. Ненормална хигиена. Монурал след полов акт, дори 2 бисептола. Дори фуролин. И ето пак след поредния полов акт Ентерококи. Има ли как след полов контакт вече да не ме хващат бактерии? А другият ми въпрос е симптомите ми са леко парене при уриниране. Лека болка. Но усещам пикочния си мехур като огромна рана. Това на психологическо ниво ли е вече? Защото ако не е нормален симптом на цистита и това е решение ?
Здравейте, аз съм в същата ситуация от години. Не съм сигурна ,че след секс се получава криза при мен. В повечето случаи е след напрежение и стрес . Дълги работни дни и часове без вода и тоалетна. Всички видове изследвания (стерилни ,нормални,гинекологични са чисти и без отклонения . Само при криза увеличени левкоцити. Монурала ми е спасителния пояс. След него с месеци взимам добавки уринал и подобните хомеопатични хапчета. Така до следващия монурал след 2-3 месеца. Минах през доста уролози , нефролози и гинеколог. Изпих доста лекарства. Вече надежда нямам ,че ще живея без страх.

# 11
  • Мнения: 4
Аз бях години наред с цистит чиста урина дори и пак имах симптоми, удебелена стена също. Общо взето бях всеки месец на антибиотик, бях в болница също за пълни изследвания.  Причините търси в психосоматиката. След осъзнаването всичко изчезна изведнъж, сега се появяват същите симптоми при определени стресови ситуации и проблеми. Обиколила съм топ уролози, пила съм какво ли не, нетърпими болки, което налагаше да ползвам и свещички за обезболяване за да мога да живея. Отношението с партньора ти, баща ти и отношенията ви, въобще мъжка фигура.
Циститът е и пряко свързан с емоционалното ни състояние. Ето една интересна статия.

https://botanic.cc/moje-li-cistitat-da-se-dalji-na-emocionalno-sastoianie/

Монорала също е антибиотик, не случайно в Германия е с само рецепта. По принцип антибиотик само след изследване е редно да се предписва.
Много сте права аз съм така вече от 3 години , имам много голяма травма от баща ми. От 3 години дори още когато бях на 18,19 циститите почнаха. Но от 3 години е неописуемо. Всеки месец на антибиотици - всякакви нутрофурантоин, триметофин,цефалексин , левофлоксацин и тн тн тн.. не мога да живея вече опитвам се да простя но не мога… моля ви в коментара ви усетих надежда за живот пишете ми на лично, моля..

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте, силни момичета! Моята борба с този цистит започна през 2021 и продължава до ден днешен. Няма да навлизам в тъжни разкази и обяснения, само ще кажа - вече се чувствам безсилна. Затова искам да попитам има ли някаква група във Фейсбук, където да можем да си даваме сила и съвети? Малко разбиране и подкрепа няма да ни бъдат излишни Heart

# 13
  • Мнения: 1 249
Прочетете какво съм написала до тук в темата и ако искате питайте нещо.

# 14
  • Мнения: 4 344
Чери,може да заповядаш и в тази тема за цистита:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1574820.555

Общи условия

Активация на акаунт