Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 81

  • 30 571
  • 765
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 55
Днес направихме ПКК отново . Влезе в граници . Вече са добре показателите . Да можем да минем скенера други ден  . Ползотворен ден на всички !

# 736
  • Мнения: 348
Момичета, бъдете живи и здрави! Успех на всички ви желая Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 18:00 от #Тatyana#

# 737
  • Мнения: 8 274
Моля ви, не стресирайте постоянно жените тук с махането на лимфни възли. Когато се налага махане се махат колкото трябва... един-два повече (до чист) не води до осакатяване на ръката Hands V

На сестра ми са ѝ махнати 12бр, 3 са били възпалени, но не са открити тумурни инфилтрати (след предоперативна химиотерапия)... (тя беше с оперативна биопсия с частично изваден тумор).
Използва си ръката напълно (в границите на разумното: не вдига тежко, не се протяга прекалено... но простира чаршафи, брули орехи по-добре от мен...). Операцията беше преди по-малко от година и половина, лъчетерапията преди година.

Татяна, разбирам че езика ни не ти е роден, но моля с малко повече такт ползвай думите! Радвам се, че резултата не е лош Flowers Hibiscus

# 738
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Аз съм с 23 извадени ЛВ. Не се считам за инвалид и си ползвам ръката (дясната е) като едно време. Така или иначе не вдигам тежести, но си върша домашната работа, селската също... С едно малко на ум живота си продължава.

# 739
  • Мнения: 2 707
Това, че при някои махането на лв не е довело до осакатяване на ръката, не значи, че няма риск от такова.
Всеки си съди от собствения опит.
Виждала съм и лоши последствия, живее се и с тях, но много влошават качеството на живот.
Разбира се, когато е нужно, се махат, по-добре е с подута ръка, отколкото леко поумрял накрая.
Обаче пък ако няма нужда, защо да се прави.
Естествено, както ми каза моят хирург днес, препоръките на лекарите и гайдлайните са точно препоръки.
Пациентът има право на избор и всеки може да по-голяма сигурност да си махне всички лв. След това той ще си живее с последствията, които може да са от никакви до много тежки.
Пиша го това, защото днес си взех резултатите от патологията и говорехме с моя хирург за това.
Имам туморно-клетъчни емболи в лимфните съдове и микрометастаза в един от извадените лв.
Знам, че не е краят на света, но малко се сдухах. Cry

# 740
  • София
  • Мнения: 2 444
Днес ми беше първата вливка. Честно казано колкото и да го давах смело ми беше доста трудно чисто психически. Абе страх си ме беше. Но една мина. Остават още три живот и здраве. Засега съм добре, но явно е рано. То ще си покаже идните дни. Казаха ми утре и в сряда поне ако искам сутрин превантивно да пия Деган. Не съм ви чела, сега ще се върна назад.

# 741
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Мони, аз направо паник атака получих на първата (то беше там една драма), ама ето! минала е първата. Другата вече ще е по-лео, знаеш какво, що и ще се стегнеш.
Ако искаш! От една страна не прекалявай с лекарствата заради черния дроб, но от друга не и да се мъчиш. Аз ще стискам палци да минеш по тънката лайсна и да нямаш неразположения Hug

# 742
  • Мнения: 448
Опосумче, споко, всичко Все пак! е навреме с тези “микро” словосъчетания Kissing Heart
Ако има смисъл в предоперативната химия, освен намалянето на нещото, то е именно третирането на лв, които след това оперативно се проверяват до колко са дали отговор.. и цялото лечение всъщност.. се проверява до колко е дало отговор.. и се прави едно хубаво стадиране. Следоперативна ли е химията, свърши ли.. правим скенери и стискаме палци..все пак е индивидуален всеки случай. Дописвам - върнах се да ти видя скенера, описани са там някакви лв, няколко, но теб те гледаха онколози и въпреки този скенер си ти препоръчаха операция, те разбират, явно така е трябвало. Къде ще ходиш от тук насетне, Опосумче?

Мама Мони, аз пия расетрон вместо зофран, няколко дни след вливка, много съм доволна, препоръчвам
Деган е против гадене, зофран и расетрон против повръщане. Различни са усещанията.. зареди се и срещу повръщане Hug

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 20:51 от Ea_

# 743
  • Мнения: 348
Момичета, споделих в темата, че биопсията показа доброкачествено образование и мнението на лекарите относно мен преди операцията, че има сраствания под ръката и след мастектомия пак махането на лимф. възли ще доведе до оток на ръката... Изтрих поста си, всичко е наред. Обаче, не ми харесва, че наблюдавам вече няколко пъти опити на някои хора тук да коригират мнението на другите, вместо да пишат свое мнение, въпреки, че е различно. Тук се налагат критики на всяко мнение. Опити за посочване на грешките в езика, на граматически грешки не са обект на темата. Моля темата да не се спами.
Opossum, аз отдавна ходя по онкологиите и видях много случаи с оток на ръката, което влошава качество на живота. Много си права! Все още нямам епикриза, стана историческа. Rolling Eyes

# 744
  • София
  • Мнения: 2 444
Лейди, радвам се, че няма нов рак!
Опосумче, стискам палци!
За казуса на Ренджи аз не смея да се изкажа, защото не съм толкова навътре в нещана като вас, но искрено й съчувствам! Аз съм крайна. След първата операция уж за фиброаденом и 3 хистологии Ин ситу без колебание махнах цялата гърда. Но това съм аз. Крайна съм и на мен това ми даде спокойствие. А и нямах чисти резекционни линии.
Ели, не получих паник атака, но ми прилоша и причерня за няколко минути. От страх.  Обаче понеже бях с каска веднага почнаха да ми мокрят косата, за да я  сложат и всъщност това ми помогна и премина, защото водата се стичаше и по лицето. После вече бях ок.
Знам, че и това ще мине. Ей ви вас, силни и смели, минали по този път. Много вяра ми вдъхвате като знам, че не съм сама. Ще го мина и аз.

# 745
  • Мнения: 1 375
Аз минах днес при др.Таушанова и мина добре.Тя каза ,че по тази хистология и операцията е вариант,но да направя нова.Каза и.,че не проблем и да се консултирам с хирург.Сподели,че сентинелна биопсия може и да не ми направят,щом съм срязана вече.
Препоръча ми Транхеликс ,за да не чакам много за хистология,но аз реших при проф.Христова защото ,няма място за грешки ,дано не ме забави много.Обаче тя няма да даде.същата хистология ми се струва и ще се завъртя в кръг,пак.Прегледа пред мен стълкото на  инвазията,   каза че там не можело да има тубуларен карцином,пък и приличало повече на врастнал папилом.Направих и скенер и там се сдухах много.Написали са ми ,че имам групирани наколко субпекторални лв.срастнали и увеличени до 8мм😥😥😥😥Може би не трябваше.да го правя толкова скоро,може ли да е от операцията.Тямах такива от ЯМР,това се водят далечни лв нали.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 21:28 от renji

# 746
  • Мнения: 79
Това, че при някои махането на лв не е довело до осакатяване на ръката, не значи, че няма риск от такова.
Всеки си съди от собствения опит.
Виждала съм и лоши последствия, живее се и с тях, но много влошават качеството на живот.
Разбира се, когато е нужно, се махат, по-добре е с подута ръка, отколкото леко поумрял накрая.
Обаче пък ако няма нужда, защо да се прави.
Естествено, както ми каза моят хирург днес, препоръките на лекарите и гайдлайните са точно препоръки.
Пациентът има право на избор и всеки може да по-голяма сигурност да си махне всички лв. След това той ще си живее с последствията, които може да са от никакви до много тежки.
Пиша го това, защото днес си взех резултатите от патологията и говорехме с моя хирург за това.
Имам туморно-клетъчни емболи в лимфните съдове и микрометастаза в един от извадените лв.
Знам, че не е краят на света, но малко се сдухах. Cry
Аз също имах микро метастаза в един от трите извадени лимфни възела. Лекарите взеха решение да не махат още възли, а да направя лъчетерапия. Така е по американските гайдлайни и след щателно проучване реших да се съглася с това.

# 747
  • Мнения: 348
Running With the Wolves, съвременните изследвания спомагат за запазването на лимф. възли. По време на моята мастектомия професор Гаврилов отстраняваше по 15 лимф. възли превантивно. Когато дойдох при проф. Тимчева на консултация, тя ме изпрати на сцинтимамография, защото се учуди, че са махнати и биопсирани само 5-6 л.в.(оперирах се в провинция). Като получа резултат от сегашната биопсия, ще го дам за второ мнение в Транхеликс. Чух хубави отзиви за тях.
renji, много си се потрудила днес, бил е много плодотворен ден. Дано да се проясни всичко час по-скоро!

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 21:21 от #Тatyana#

# 748
  • Мнения: 2 707
Мама Мони, стискам ти палци да се чувстваш добре и занапред. Flowers Four Leaf Clover
Татяна, много се радвам, че притесненията ти бяха напразни и резултатите са добри. Heart
Еа, и аз съм убедена в ползите от предоперативната химиотерапия и даже се бях настроила за такава, но при мен хирург, комисия и онколог бяха единодушни, че е по-добре първо операция. Не знам дали нямаше да е по-добре да търся и мнението на още един онколог, но пък нали уж проф. Щерев е от най-добрите. За мен е вече минало и не може да се върне, така че не е грешка. Така е трябвало да стане.
Утре сутрин ще звъня да запазвам час при онколог и ще пиша повече какво е станало, че сега наистина нямам настроение.
Renji, може ли да кажеш как стигна до д-р Христова? Обажда ли се по телефона предварително или направо отиде там? Без проблеми ли те взе или трябваше да настояваш?
Благодаря на всички за подкрепата! Heart

# 749
  • Мнения: 348
Opossum, благодаря ти за подкрепата. Стискам ти палци. И аз се интересувам за второ мнение и проф. Христова. Но поне да видя, какво точно пише... В петскенера ми хич не дават добра прогноза та и аз ще давам за второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт