Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 81

  • 30 464
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 127
Малечка Палечка, добрият специалист трябва да може да обясни на пациента на разбираем език (Дудов го прави). Това, че аз знам какво е патоморфология на лимфен възел (примерно), не значи, че всички останали трябва да се приберат вкъщи и да търсят в Гугъл. Не познавам Тимчева, освен като име, но мнението ми е, че буквално е отбила номера с тази “консултация”. С нищо не е допринесла за хода на лечението, съжалявам да го напиша.

За проф. Александрова - категорично НЕ. Може да е била добра някога си, сега е друго. Операция при нея е неприемлив риск.

Подкрепям мнението на DZ и съм за хирургия първо, а после всички други неща. И като казвам хирургия, имам предвид напълно, с оглед на разнородното описание от хистологията на биопсията.
Ренджи, кураж, момиче! Няма да се даваш. И се вслушай в съветите от тук - питай, записвай си, не оставяй нищо неизяснено.

# 721
  • Мнения: 1 365
Renji,  цял ден се спирам, да ти пиша...
Ама айде да си кажа моето.
Аз съм ЗА операция. Нека извадят цялото образувание. Нека извадят и ЛВ. Да изследват каквото трябва и каквото искат.
После ще си миниш химията пак.
Мое мнение. Различава се от другите, но поне в семейството ми не виждам с какво повече помага първо химията🙄
DZ съжаляеам,че не се вслушах в мнението ти и за биопсията ,помня ,че ти и за нея беше на различно от другите мнение,но каквото такова .Чуствам,че операцията ще ме измъкне от дупката ,но я отложих де,за няколко дни.Утре ще се видя с онколог,ще направя скенер с контраст и ако всичко е ок,ще я направя.Ще занеса и блокчетата,но къде.DZ образуванието уж е извадено цялото било е 2см,а са извадили 5 ,е да все атипии са около него,но се успокоявам,че в периферията на тумора няма ракови клетки,а аденоза и папиломи.,дано е така де,така трябва да е .Лв ме тормози много,но каквото такова.
Flo 1 благодаря и на теб,защо не проф.Александрова.

# 722
  • Мнения: 1 420
Панагюрище:
Имам приятелка и познати, които се лекуват там. Не плащат. Знам как е създадена клиниката, за отлива на специалисти като почина основателят й, за събирането на новия екип около д-р Кръстева. Лекуват по европейските онкологични протоколи. Това, че някой плаща не мога да коментирам как и защо се е получило.
Проф. Тимчева:
Правила съм няколко консултации с нея онлайн. Предварително изпратена цялата документация, предварително задава уточняващи въпроси. На консултацията питам всичко, което ме интересува  - какво препоръчва в случая, какво следва, какви допълнителни изследвания да пусна, какви добавки да вземам и т.н. Отговаря изключително изчерпателно на абсолютно достъпен език. След това изпраща писмено изключително подробно становище, никога не е три реда като цитата.  Дотолкова е подробно, че в частна болница го приеха и ме лекуваха по плана, съставен от нея.
Проф. Александрова:
И от мен абсолютно НЕ. Още 2019 г не ставаше, сега още по-зле.

Пожелавам успех на всички, бъдете отговорни за здравето си: четете, разпитвайте, проучвате, но в един момент и действайте! Flowers Four Leaf Clover

# 723
  • Мнения: 347
Професор Александрова е на 53 г., не е стара. Какво й има, че не става за операции? Аз се оперирах при нея 2 седмици преди. Проблемът ми е, че София е далече от нас и не съм могла да взема епикриза. Писах вече. Особен характер има, но няма как българският професор на 53 г. да не е кадърен да направи операция, освен да е болен. Тя е жизнена на вид, знам ли. Rolling Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 127
Професор Александрова е на 53 г., не е стара.
Танче Sunglasses, как на 53 г?!?!
По-скоро към 70+
Завършила е медицина около 1978г

# 725
  • Мнения: 347
Flo_1, пише, че е родена през 1970 г. Това чета в биографията й. Висшия медицински институт завършва в София през 1993 г. Тя е млада. А през 2015 г. придобива  академична степен „Професор”, а през 2019 г. е некадърна за операции...., някак не се връзва. Laughing

Последна редакция: нд, 24 сеп 2023, 23:42 от #Тatyana#

# 726
  • Мнения: 2 677
Ще занеса и блокчетата,но къде..
Пак ли почваш чуденето и мятането от лекар на лекар?
Има няколко имена, които се споменават във всички теми, включително и в тази ги има:
Поповска в Плевен
Христова в Александровска
Факирова във ВМА
Транселикс
Има и още едно две, но тези са на първо място по препоръки.
Какво има да мислиш толкова, пускаш търсачката на форума, вадиш им телефоните и почваш да звъниш наред.
Все някъде ще имаш късмет.
Звънене и настояване му е цаката, както и при запазване на час за преглед,  проверка дали случайно някой час не се е освободил, което става често.

Татяна, това което най-вероятно четеш е неграмотно написана статия. Някоя журналистка е претупала работата, често се случва.
В сайта на на Онкологията си пише, че  1979 година вече работи в Пирогов. Няма как да е на 9 години тогава.
Може и да е още в кондиция жената, но някак и аз клоня към по-млади лекари, най-вече заради желанието им да се развиват и учат.

# 727
  • Мнения: 347
Opossum, тя е от Видин и аз съм от там.... Това разбрах на операцията. А кога е станала професор, знам прекрасно - през 2015 г. Ходих в Онкологията на Дървеница години наред. Тя е млада.

# 728
  • Мнения: 2 496
Професор Александрова е на 53 г., не е стара. Какво й има, че не става за операции? Аз се оперирах при нея 2 седмици преди. Проблемът ми е, че София е далече от нас и не съм могла да взема епикриза. Писах вече. Особен характер има, но няма как българският професор на 53 г. да не е кадърен да направи операция, освен да е болен. Тя е жизнена на вид, знам ли. Rolling Eyes
Нещо имаме някакво разминаване, проф. Александрова, за която се коментира, дори само като я погледнеш трябва да ти е ясно, че няма шанс да е на 53 и тя все още работи в Онкологията, освен да има още една проф. Александрова, която те е оперирала в Сити клиник. Не съм чула тя да оперира и на двете места.

# 729
  • Мнения: 347
Pro, професор Елена Александрова ме оперира. Но не мисля, че е некадърна да оперира. В Сити Младост е скъпо и затова бързо взима за операции, а другаде оперира безплатно, но не се интересувах къде. Подочух, че там са дълги списъци с пациенти.

# 730
  • Мнения: 1 365
Малечка Палечка,становището на проф.Тимчева при мен е цитата,по -дълго има писано и преди каченото от мен ,защото е обобщила документите ми ,но това на колко съм години и какво ми е правено и без да ми го казва някой ,го знам. Затова и качих само ,това което предлага.Ако не ти се вярва ,какво е писала ,мога на ЛС да ти ги пратя,да не ги развявам тук.А то е нищо конкретно,защото не и е ясна хистологията.При задавани въпроси ,тя сама ми поиска номера да ми се обади ,за да ми обясни.В разговора получих общи насоки за лечебни заведения,уклончово и двусмислено мнение за какво да е лечението и конкретна насока за патолог.В карая на разговора  ни ,тя ми каза ,аз не знам ,какво да напиша в становището ,защото с тази диагноза и ИХХ ще  е повеждащо.
До колкото разбрах целта на химията е за да спасим гърдата и лв.като операция,каза че ще има после,но уж евентуално по -щадяща.
Та предвод,че тя има проблем с хистологията и не може да даде конкретни отговри ,за мен това беше объркващо,за което обаче тя няма вина.
И в разговора ни също каза ,че лв трябва да му направя проверка със сентинелна биопсия,това си е пак рязане ,според мен,хем е на мнение за химия,хем не е сигурна без яснота за лв какво е ,кой стадии съм и какво да предложи .
Диагнозата ми не е толкова не ясна ,нищо не виждано инвазивен тубуларен карцином с наличието на кибриформен и папиларен ин ситу.Предвид ,че пише Т1а и размера и е ясен/от2 до 5мм/.ИХХ вече дали е права,че я съмнява нямам идея.Твърди ,че за да имам ниско ки67 10% ,трябва да имам най -висока степен на хормонална чуствителност,моята е умерена ,за нея е ниска .
Проф.Тимчева се съмнява ,че Туболарния карцином може да не е инвазовен ,а ин ситу 3ст. моето мнение е,че не е вероятно да е така и и го споделих.Патолога правил хистологията не е случаен,беше лично ангажиран да прегледа внимателно и вероятността да е сбъркал и ИХХ и диагнозата ми се вижда някак невъзможна.Допускам,че в ИХХ може да има грешка или разминаване ,но да е грешна цялата хистлогия вече  егати.
Та това е,от цялата работа тя предлага всичко от начало.
Предвид толкова въпростелни при нея с хистологията,в разговора ни тя дори не беше сигурна,че операцията особено мастектомията е за отлагане,предвид ,че предлаганото от нея изискава време ,което вече не трябва да губя,но просто каза вие сте млада и така да режете на сляпо.
Та аз съм съгласна с Flo 1 ,че до някъде беше отбиване на номер с неясни последствия,защото отлагането на операцията не е сигурно ,че е правилно,хистологията не е сигурно ,че е грешна и така ,обърна ми внимание ,но нищо конкретно и по същество.Разговора ни беше чисто хипотетичен.Предвид това,че не може да предможи категорипно мнение по тези документи ,а се ангажира да ме консултира всеки може да си направи сам заключение за себе си,дали му е полезно или само обърква пътя му.
Но това заключение е лично и не ангажира никой друг да д на същото мнение.
Доволна съм от отношението на професорката ,обърна ми внимание ,но просто в моя случай тя не пожела да се ангажира лично да изкаже категорично мнение без да се врътна още веднъж ,през хистологии и тн.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 05:47 от renji

# 731
  • Мнения: 1 420
Ренджи,
Проф Тимчева и проф Дудов са ме пращали за ревизия (трето мнение) на блокчета при проф. Христова в Александровска болница. Според тях е последна инстанция в България. При нея правих освен стандартна ИХХ и изследване с Ventana Dual ISH  (последният писък на Рош за изследване на HER2 neu), 600 лв.
Ако имаш желание, правиш го и ти и с абсолютно достоверен резултат се консултираш с проф Тимчева и/или проф. Дудов и правиш каквото са ти препоръчали.
Успех!

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 05:51 от Малечка Палечка

# 732
  • Мнения: 3 997
Renji, за второ мнение използвах Поповска- Плевен. В темата хвалят Факирова.
Начартай си план за действие и действай!
Ти реално си минала вече първата операция.
Остана ти втората, за да се уточнят ЛВ.
За мен е важно, да си направиш втората хистология. Но през това време можеше да си минеш операцията.
Какви са ти плановете за тази седмица?

# 733
  • Мнения: 1 365
Имам план само за днес😂
След днес чертая нататък .След малко тръгвам към София ,имам час при Др.Таушанова .Към 8 ще зв.за час и за проф.Дудов да видим има ли.След това ще си взема блокчетата и ще зв.на доц.Христва да видим ще ги вземе ли и колко време ще и отнемат.После ако успея да го организирам КТ ,ще видя има ли часове в някои от МЦ ,гледам Нео клиник имат ,уж ги хвалят ,но дали е добра идея там нямам идея,др.вариант от днес за днес ще го мисля в движение,може да зв и в Токуда.
След обяд имам час за хирург,който мога да отменя в зависимост от това как се развият нещата.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 07:04 от renji

# 734
  • Мнения: 70
Стискам палци, Renji! Измъчи се, момиче! Моето лично мнение е да не се бавиш с операцията. Вече имаш такава и химията така или иначе няма да в съвсем предоперативна. А предвид факта, че са няколко фокуса, макар и ин ситу, мисля че операцията трябва да е по-радикална - мастектомия. Разпитай хирурга, при който имаш час. По отношение на проф. Христова - отивай направи на място в Александровска, като си сложиш дебелата кожа, защото е доста груба, но всички онколози я тачат като светило. А д-р Таушанова също е добър избор. Стискам палци за ползотворен ден!

Общи условия

Активация на акаунт