Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 81

  • 30 147
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 356
Момчета ,много се протесних от тези сбпекторални лв.😥Да нося ли КТ да го погледне и друг.Дали тази картина е реална,след като там е рязано преди 3седмици.

# 751
  • Мнения: 2 652
Момчета ,много се протесних от тези сбпекторални лв.😥Да нося ли КТ да го погледне и друг.Дали тази картина е реална,след като там е рязано преди 3седмици.
Първо, къде го прави този скенер? Второ, коментира ли го после със специалист по образна диагностика там? Той какво каза?
И трето, този резултат имаше ли го при посещението при д-р Таушанова? Ако тя го е видяла, казала ли е нещо по въпроса?
И изобщо ти какво се разбра с нея? Да чакаш второто мнение за хистологичния материал и тогава ще решаваш ли? Ще имаш ли втора среща с нея и кога?
Трябва да си намериш лекар на когото да имаш доверие и той да те съветва. Д-р Таушанова видя ли ти се като такъв човек? Имаш ли уговорка пак да се видиш с нея?
Въпросът не е да отидеш при десетина лекари, а да намериш точния.
Ти пита ли я и за хирург кой би ти препоръчала? Мислиш ли да търсиш друг хирург или ще си останеш при д-р Александрова? Ще коментираш ли с хирург сега или ще чакаш резултата от Христова и мнението на Таушанова?
Вчера си се справили много добре - среща с добър онколог, образно изследване и даване на материал за второ мнение по съвет на онколозите. Това е правилният път, продължавай така и гледай да не си разпиляваш силите.

# 752
  • Мнения: 1 356
Коментирах с лекаря по образна ,каза че имам слепнали лв и около разреза има натрупан контраст .Каза ,че не може да изкаже мнение, дали със сигурност това е мета, или е от операцията ,но съветва да се махнат или проверят.В разговора аз мислех,че говори за акселарени лв,чак в нас видях,че е за други. С Др.Таушанова се разбрахме след КТ и хистологията да отида ,не съм запазвали час при друг ,защото останах с добри впечатления и ми се стори ,че няма против да работи съвместно с проф.Тимчева.поне така ми се стори от мнението и поведението и.Хирург смятах да се срещна с още някой ,които може да предложи реконструкция и да преценя.Но ходенето при хирург сега,без яснота от хистологията и с този КТ не знам дали е уместно.Ако режа и това са мети ,лошо.Ако пък е от операцията ,а го нямаме предвид ,може и най-тежката артилерия ,да отнеса ,ненужно.Изпратих резултата при проф ,Тимчева ,чакам отговор ,естествено до срещата с лекар специалист ,никакви планове не мога да имам ,с тези свтнали подмускулни лв.И да тичам днес при онколог,без да знаем агресивността на рака ,ще иска да чакаме хист.КТ  направих вчера след обяд ,така че не сън била с него още при лекар.Общо взето, без второ мнение от хистологията ,каквото и да предприема, ще е на сляпо.
Затова и попитах ,има ли значение ,колко време след операция е редно да се изчака до КТ?

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 10:09 от renji

# 753
  • Мнения: 2 652
Ами супер е, че си харесала онколог и че ще продължиш да се виждаш с нея.
А с хирург има смисъл да се видиш, за да го избереш преди да имаш нужда от него. А не като ти каже онкологът операция и ти тепърва да се луташ отново, да има часове след месец и да се притесняваш, че ще чакаш. Затова за мен е добре да намериш твоя хирург преди да има нужда, да му имаш телефона и като дойде момента, операцията да стане по-бързо.
Но това си е лично мое мнение, аз съм голяма паника и ми помага да имам блан Б, В и т.н.
За съжаление не мога да ти помогна за въпроса за скенера. Щом си го изпратила на проф. Тимчева, изчакай нейния отговор преди да се паникьосваш.

# 754
  • Мнения: 1 356
Не съм в паника  ,аз вече взех да претръпвам и взе да ми става все едно,  егати,само проблеми.Тъкмо се зарадвах вчера ,че Др.Таушанова ми даде светлина за хирург и КТ ме срази.
Освен това проф.Христова също ми даде някви индикации ,че хистологията ми е яко оплетена.Например ,забеляза ,че ИХХ е правена на ин ситу компонентата ,а не на инвазията,на ин ситу обаче ,не се правела с този препарат😥Номерата, не отговаряли😥Питах патолога ,който я направи и той потвърди,че е преценил,че там рака е най-агресивен ,как така го е преценил,защо не е направил на всички,той си знае каво е правил 🤔Няма идея ,кой е прав и кой крив,те все се плюят ,едни други.
И така сдухано ми е просто и вече нямам желание при никой да ходя.Изхабих си силите още от старта,а тя борбата не е започнала😥

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 11:01 от renji

# 755
  • Мнения: 2 652
Еееее, мила Renji, напротив, при теб нещата почват да се нареждат.
Имаш вече трима от  най-добрите лекари в България, които са се заели с твоя случай. Досега се луташе, сега ми се струва, че си в правилната посока.
Струва ми се, че много се филмираш от тези лв. Остави лекарите да решат дали са важни и доколко са важни.
Сега остава и един добър хирург да си харесаш и нещата ще се обърнат към по-добро.
Те всъщност вече се обърнаха, колкото и да е трудно да го повярваш.
П.П. Бях те питала по-назад за срещата ти с проф. Христова? Как се добра до нея и лесно ли се съгласи да те приеме? На място ли отиде или първо си запази час по телефона?

# 756
  • Мнения: 1 356
Трудно се добрах до нея😂😂😂С тези корпуси, в двора на Александровска болница,няма намиране ,в коя сграда е.😂
Отидох на място,беше в кабинета си ,прие ме веднага ,нямаше проблем да оставя матеряла.Не съм звъняла,направо там.

# 757
  • Мнения: 2 652
Някаква насока какво пише на сградата и номер на кабинета?
Има ли регистратура да питаш или направо търсиш кабинета с нейното име на вратата?

# 758
  • Мнения: 1 356
Някаква насока какво пише на сградата и номер на кабинета?
Има ли регистратура да питаш или направо търсиш кабинета с нейното име на вратата?
Това са сложни въпроси😂Явно и ти ,като мен, не си ходила ,в тази болница😂Аз ,много не мога да те упътя,мен навигацията ме закара ,до адреса на болницата и от там мъка.Влизаш в един парк , вътре пръснати сгради ,като за цял квартал, на някой провинцялен град😂.Пълно със студенти и табели ,сочещи кое ,къде е,входове и сгради, колкото искаш.Но с питане ,навсякъде се стига.Така и не разбрах ,какъв е адереса ,защото се мотаех пеша,а до там по заобиколен път и с кола може.Но запомних,че сградата е срещу ,корпуса на ,Майчин дом'  .Регистратура няма или има ,но човек нямаше там,качваш се на 3 ет.първия кабинет в дясно,но и там ,табела на кой е кабинета май няма,или поне аз не видях😂Но ти ,като стигнеш до сградата лесно,питаш някой от персонала и ще ти кажат.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 12:11 от renji

# 759
  • София
  • Мнения: 1 038
Опосумче, ако ще ходиш при нея, ето тел. и точен адрес

https://alexandrovska.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B … D0%B3%D0%B8%D1%8F

# 760
  • Мнения: 1 356
Да ,това е адреса.Аз от бързане и мислейки си ,че са на един адрес всички звена,зададох на навигацията адреса на болницата и затова трудно я открих после .

# 761
  • Мнения: 564
От три дни се чудя дали да го напиша това, за да не разпаля страстите, но понеже  скоро Ели ще направи нова седянка, предпочитам това да остане тук в края, отколкото е началото на новата тема.
Ще си кажа и дано не засегна никой, но от 20-тина страници насам, иначе уютната за мен темичка, започна леко да ме напряга. Остри реплики, неуважитвлни изказвания към доказани авторитети ( разбира се, че винаги има и доволни недоволни, но моля имайте уважение към знанията и опита), даже доживях да прочета призив от потребителка да не й се спами темата, в която тя самата е от скоро. Фрази от рода " нали е хванат навреме" аз лично не намирам за уместни в тема, в която пишат и жени в 4-ти стадий.
Колко ужасно ще стане, ако получим лимфдем не е  много окуражаващо да го прочете жена с две "надути" ръчички, която отлично знае колко е ужасно. Ама по-добре така било, отколкото малко поумрял...
Странно за мен чуство за хумор!
Моля ви момичета,не превръщайте това прекрасно и спокойно местенце като тема в СО или клюкарника! Там знаем, че всички са перфектни във всичко. Ние тук не сме . Затова и се опитваме да си помагаме, вместо да се критикуваме. .Мисля, че достатъчно дертове си имаме, за да хабим излишна енергия в препирни, вместо да се подкрепяме.
Много пъти съм го писала, но няма да спра да го повтарям: Няма да е пресилено, ако кажа, че аз успях да се съхраня емоционално и благодарение на четенето и писането тук, за което ще съм благодарна до края на живота си на "по-старите кучета". Толкова са ми помагали всички с всичко !
За съжаление сега виждам, че този дух на темата се губи. Факт е, че в последните 20-30 страници не пишат познатите за мен дами, които са особено полезни и могат много да помогнат. Нямат желание сякаш, а да си призная и аз започнах да усещам липса на такова.
Ще е много жалко да се изгуби онзи дух, който аз заварих, когато нахлух тук, и който ме предразположи да си споделям, помрънквам и мобилизирам за действие след това.
Ще се радвам да греша и се извинявам, ако някой се почувства засегнат, но много ми се иска да го споделя това с вас, вместо да натисна UNFOLLOW.
Благодаря, че ме изчетохте!

# 762
  • Мнения: 2 652
Понеже съм цитирана и странното чувство за хумор е моето - да, това странно чувство за хумор ми помага да не полудея последните два месеца.
Знам, че не съм 4ти стадии (или поне се надявам), но и моят свят и планове се сринаха напълно.
Съжалявам, ако съм накарала някой с по-тежко заболяване от моето да се чувства зле. Не съм помислила за това. Аз лично се чувствам добре, ако някой каже, че има по-добри резултати от моите или някой ми опише какви са рисковете да не се случи нещо лошо. Не ми пречи каквото и да напишете, защото за мен всичко е полезно - и хубавото, и лошото, и хумора, и наставленията, и съчувствията, и предупрежденията. Всеки има нужда от различен подход.
А който е спрял да пише е, защото така е решил. Не смятам, че някой трябва да се чувства виновен за решенията, които друг е взел.
И само да кажа, че има хора, които ми писаха на лс, така че който иска да помогне, ще го направи всякак.
Позволих си да кажа това, просто защото моите думи бяха цитирани.
Не е с цел да опонирам или да карам още някого да напуска темата.
И аз няма да си тръгна, да знаете.
Но ще се опитам да бъда по-тактична занапред. Blush

# 763
  • Мнения: 749
Благодаря Моли. Аз ще изчакам още малко "коментари" на някои от момичетата от последните страници и ще напиша някои неща. Чета темата от доста години и помня нечии постове, изказвания и заклеймяване на Лекари! Името мисля е сменено, но изказът е същия.
На мен също ми липсват съветите на "моите " момичета! Бъдете здрави всички! И не разваляйте темата градена с години и обич!

# 764
  • Мнения: 2 495
Скрит текст:
Благодаря Моли. Аз ще изчакам още малко "коментари" на някои от момичетата от последните страници и ще напиша някои неща.
Чета темата от доста години и помня нечии постове, изказвания и заклеймяване на Лекари! Името мисля е сменено, но изказът е същия.
На мен също ми липсват съветите на "моите " момичета! Бъдете здрави всички! И не разваляйте темата градена с години и обич!
Абсолютно съм съгласна, даже няколко пъти тръгвам да питам и после се отказвам Hands Thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт