На море в Гърция 2023 - IV

  • 43 989
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 552
Вече сме в Астакос и ще има фери до Сами. Прокрадва се слънце, но има и вятър

По пътя към градчето се виждаха Лефкада и изглеждаше облаците се разреждат. Така, че вероятно ще е приятно за разходки.

П.С. Другият път няма да правя резервация по телефон, на билета нито името ми е правилно, нито номера на колата😁

# 676
  • София
  • Мнения: 14 879
В Офринио грее слънце и има много хора по плажа. Сега сме преди Солун и е слънчево, дано да е така и на юг.

А1 си имат живи хора на *88, чакайте търпеливо всички опции, докато ви даде избор на оператор. Той ще ви включи допълнително Интернет.

# 677
  • София
  • Мнения: 597
Здравейте. Моля за линк или сайт, на който има информация за фериботите към Тасос, защото тази сутрин били спрени, а съпругът ми ще пътува към Тасос утре сутринта. С дъщеря ми пътувахме от София до Кавала с автобус, а по план съпругът ми трябва да дойде утре на Тасос с колата.

# 678
  • Мнения: 11 267
Утре си е за утре. Можете да търсите информация на тези телефони и имейли, а ако сте в Лименас или Принос, и направо в офисите на компанията. Иначе на сайта си нямат публикувано съобщение за спрени фериботи, но те не ги и актуализират съвсем редовно тия сайтове.

Tel.: +30 25930 24001
Fax: +30 25930 23026
E-mail: thassosferries@gmail.com
Prinos ticket office: 25930 71160
Limenas ticket office: 25930 22426
Kavala ticket office: 2510 835977

# 679
  • Мнения: 278
На Тинос е хубаво времето... Blush

Сирос, а с вятъра как е положението?

# 680
  • Мнения: 765
В Сигри се редуват слънце и облаци. Освен нас тримата има още 2-3 ентусиаста на целия плаж. Водата е спокойна и ласкаво топла, страшен кеф е.
Сутринта като видяхме колко е причерняло тръгнахме към музея в Сигри, с идеята да разгледаме пътьом няколко манастира, но реших все пак да сложа бански и хавлии в колата. Когато пристигнахме печеше и се метнахме директно на плажа. До музея не знам дали ще стигнем, след вчерашната студена вода в Анаксос детето не иска да тръгва от плажа.

# 681
  • Мнения: 12 367
На Тинос е хубаво времето... Blush

Сирос, а с вятъра как е положението?
Вчера духаше много силен вятър. Днес малко.

# 682
  • Мнения: 91
Някой знае ли къде мога да проверя какви са планираните часове за възстановяване на електричеството? Има ли сайт където мога да проверя за Волос?
Благодаря

# 683
  • Мнения: 500
Поздрави от Кавала, не е лошо времето, няма дъжд и буря, пристигнахме късно следобед и не знам дали е ставало за плаж. Топло е, небето е леко облачно.

# 684
  • Мнения: 818
Гледах, че в района на Пелион е наистина страшно и апокалиптично, особено около Хорто, Милина, Волос.
На Пелопонес, около Гитио заваля снощи, но днес сутринта спря и беше подходящо за разходки цял ден. Възползвахме се да посетим пещерите Дирос, определено си заслужават на 100 %.

# 685
  • Мнения: 11 267
Имаме няколко пелионки в темата, как са? По вътрешния бряг на Пагасетийския залив е най-зле май...

# 686
  • Мнения: 24
Здравейте,снощи се прибрахме от Пелион/ден по-рано от предвиденото/.Благодарение на контактите с вас си спестихме големи тревоги.Все пак изкарахме 9 чудесни дни.Дано да няма за дълго лошо време за тези ,които сега започват почивката си!

# 687
  • Мнения: 1 550
Здравейте. Моля за линк или сайт, на който има информация за фериботите към Тасос, защото тази сутрин били спрени, а съпругът ми ще пътува към Тасос утре сутринта. С дъщеря ми пътувахме от София до Кавала с автобус, а по план съпругът ми трябва да дойде утре на Тасос с колата.
Днес имаше фериботи от керамоти до Тасос.  Вечерния беше фул.

Утре го дават да няма вятър.
Тук няма дъжд или буря, малко по силен вятър и мрачно време. Ама ние днес и плаж бяхме. Спокойно, фериботите до Тасос вървят.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Има проблем с фериботите днес. Наши близки се отказаха в 11 часа да чакат след разговор с полицаите(било е пълно с полицаи, заградено е било до определен час заради забрана за движение на ферибота) и са чакали 3 огромни колони автомобили. Нашите близки останаха да нощуват там, казаха че имало следобед хора на палатки с огромни куфари. Доколкото разбрах от групи и от техните домакини: движил се е само 1 ферибот днес на ANAX(ако така се пише правилно), доколкото разбрах не повече от 4-5 курса за деня. Чета в групите, че има хора, които чакат вече над 11-12 часа и не са успели да минат. Иначе вятърът е бил по-силен на моменти, лек дъжд, близките ни бяха на плаж и се виждаха ентусиасти, които танцуват пред вълните на силна музика от баровете. Колоната си стои в Тасос и е огромна, явно доста хора ще нощуват там.
https://www.meteocam.gr/ThassosLimenasPort
Дано няма много възрастни хора и дечица на опашките. Но на фона на бедственото положение в Гърция и България(прочетох за отнесени коли в морето около Волос), само желая на всички да се приберат живи и здрави!

# 689
  • Мнения: 48
Момичета, дайте съвет на къде да тръгнем в събота, все още нямаме резервация и нищо, предпочитам да следя прогнозата. Лефкада или Каламата? Била съм и на двете места, ако ви хрумва и друга опция също е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт