Какво ви дразни у чужденците в България

  • 4 252
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 160
Не просто ме дразни, а ИКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО МЕ ДРАЗНИ, че нито един чужденец, идвайки на почивка в България не си е направил и най-малкото усилие да научи поне нещо на български...очакват ние да говорим всичките им езици и да ги обслужваме като царе...
миналото лято работих целия сезон на Златни пясъци...един не видях, който да прояви някакво желание да каже нещо на български...да пита...да се научи...направо ме вбесява това...също ме дразни, че ако не говориш добре немски германците правят такива физиономий сякаш си длъжен да им знаеш противния език...
ми идваш в България, ми научи някакви изречения поне...най-елементарното научи на български как е Златни пясъци... Peace

Това изказване доста ме развесели. От къде накъде ще трябва да учат български? Ти ако отидеш на ваканция в Тайланд например дали ще се очаква от теб да проговориш техния език?

Друг е въпроса, че наистина не могат да очакват всеки да говори френски или немски, но английски спред мен е задължителен за човек, който работи в сферата на туризма.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
о ДА, безкрайно се дразня от плоската шега на англичаните, че: "моят английски все пак е по-добър от техния български"  Whistling


в професионално отншение ме дразни единствено волското спокойствие на турците, ако ще тавана да се срути те си действат "яваш-яваш", нищо не е в състояние да ги накара да се разбързат, дори и сроковете написани bold на официален документ. съвсем си е в реда на нещата за тях да се забавят  Crazy

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А българи, които след три години миене на чинии в Европата  говорят с акцент, не те ли дразнят.
Нормално е да говориш чужд език с някакъв акцент, ако това не ти е основна професия.

Нямам връзка с такива българи.
И не става дума за професия, а за живот в България от минимум 10 години.
Работила съм с арабин, турчин, румънец без да разбера, че е такъв по акцента. С руснаците това не става.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 415
hand, ходила съм в Труция например и ДА направих си труда да науча местата, които искам да посетя на турски...елементарното, което исках да кажа е, че ме дразни да кават Golden sands, а не Златни пясъци...нито се мъча да те убеждавам в нещо, нито нищо...изказах мнение...и се радвам, че си се развеселила все пак  Peace
 
 

# 64
  • София
  • Мнения: 203
Дразнят ме чужденците по морето НИ

Особено руснаците  Twisted Evil Twisted Evil

# 65
  • DE
  • Мнения: 521
Не просто ме дразни, а ИКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО МЕ ДРАЗНИ, че нито един чужденец, идвайки на почивка в България не си е направил и най-малкото усилие да научи поне нещо на български...очакват ние да говорим всичките им езици и да ги обслужваме като царе...
миналото лято работих целия сезон на Златни пясъци...един не видях, който да прояви някакво желание да каже нещо на български...да пита...да се научи...направо ме вбесява това...също ме дразни, че ако не говориш добре немски германците правят такива физиономий сякаш си длъжен да им знаеш противния език...
ми идваш в България, ми научи някакви изречения поне...най-елементарното научи на български как е Златни пясъци... Peace

Молим?  Shocked Значи като заминавам за Индонезия трябва да спретна един бърз курс по бахаса, или може би ако ходя в Сенегал да понауча уолоф, не ми се мисли каква подготовка ми трябва, за да си позволя да отида в Япония...

Баси, тия римляни съвсем полудяха, както казва Обеликс... ooooh!

# 66
  • Мнения: 2 401
Че нали всички туроператори рекламират курорта само като  Golden sands, едва ли някой чужденец знае, че си има българско име.
Иначе има чужденци, които живеят тук месеци и една дума не знаят на бг. а ти очакваш от тях за почивката си да искат да научат.
Както разбира се има цели колонии в чужбина, където хората през целия си живот не научават местния език.

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Работила съм с арабин, турчин, румънец без да разбера, че е такъв по акцента. С руснаците това не става.
Да те запозная със свеки Wink Само където пълния член го пропуска, като говори и пише, но това и много хора родени и учили в България го правят  Laughing А акцент лесно не се заличава.

От както съм в ролята на чужденка, вече е трудно да се издразня от подобни в БГ. Даже напротив, разбирам ги по-добре и се възхищавам на тези, които искат да работят и живеят там, пък и езикът ни го учат!
А туристите навсякъде са еднакви. И тук организираните групи се бутат като овце по улиците и не спазват елементарни правила  Rolling Eyes Но не се напиват, защото им е скъпичко  Money

# 68
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ма чакайте малко бееее...никой не ангажирам с мнението си...просто отговорих по темата...въобще нямам намерие да ви убеждавам... Peace всеки е различен и има различни дразнители и мнения... Peace

# 69
  • Мнения: 1 937
Дразни ме, че пият много и не мога да им смогвам! Пък се обиждат ако не им отговориш с Наздраве.
Тази година на морето ме беше срам, че съм българка, на фона на мизерията, която оставяха наоколо български семейства с малки деца... След мен и потоп... Бетер развързаните чужденци.

# 70
  • Мнения: 2 152
Хайде и аз да се изкажа Stop

От Русе съм и от както сме в ЕС всяка събота и неделя, вече и през седмицата се пълни с румънци.Ужасно нагли и невъзпитани същества.Изключително ме ДРАЗНИ, че се държат така все едно са господари и всеки им е длъжен.В Метро редовно правят огромни опашки, а персонала им пуска и румънска музика.Е, хубаво оставят си парите в Бг, но не трябва затова и задниците да им лижем.Блъскат се, нахални са, говорят много силно без грам да се съобразяват, все едно са си у тях.Най-редовно ми блъскат количката, а в нея слагам синът си.Така ги храня,че не е истина.Забелзвам обаче, че само аз го правя, останалите си мълчат Crossing Arms
Винаги това ме е дразнело , че българина позволява чужденеца да си прави каквото си иска в собствената ни държава #2gunfire
Ходила съм доста в чужбина е никъде го няма това.Бясна съм, че им се мазним и ги оставяме да си "вандалстват" наволя #Cussing out

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Работила съм с арабин, турчин, румънец без да разбера, че е такъв по акцента. С руснаците това не става.
Да те запозная със свеки Wink Само където пълния член го пропуска, като говори и пише, но това и много хора родени и учили в България го правят  Laughing А акцент лесно не се заличава.


Запознай ме  Peace
За акцента - въпрос на възможности /физически по-скоро/ и желание е. Когато учих англ. едно от изискванията за добър английски е акцента. Показва отношението ти /тук англ. е само за пример/. Ама как така не срещнах един руснак, дето да не си е запазил руския акцент и не можеш да го сбъркаш /не говоря само за бълг. език/.

# 72
  • Мнения: 184
Всичко в тях ме дразни    grinning039

# 73
  • Мнения: 184
Всичко в тях ме дразни      grinning039

# 74
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ми и те са хора като нас, папкат, нанкат, пишкат и акат в тоалетната, така де.
По принцип са доста дисциплинирани и стриктни - говоря конкретно за западноевропейците, понеже работя предимно в чужди фирми, но след известно време се изоглавяват и почва да им се харесва нашия мързелив начин на живот, да си попийват яко ракиА, да хойкат по нощни заведения и т.н.

аа, можем да поспорим колко са дисциплинирани и стриктни.
мноого отдавна и те са научили мекото и лекото, дори и да не са бачкали по нашите геофрафски ширини.

Иначе по темата:
Имам познати чужденци, които вече 8ма година живеят в БГ.
Постоянно са недоволни, ква била страната, кви били хората, бла-бла....
Ми ок, хайде, пътя и да ги няма. Да, ама не. Още са тук, и жилище си купиха и т.н.
Туй ме дразни мен. Иначе с кви чорапи са или как се секнат не ме вълнува особено, не ме дразни.

Общи условия

Активация на акаунт