Интересни любовни истории

  • 10 153
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте. Пускам тема, в която да споделяме интересни любовни истории. Самата аз съм на 45+ години, разведена, живееща в малък град. Вече почти съм загубила надежда, че ще срещна някой, с който да продължа живота си. Но подобни истории ми показват, че никога не се знае. Blush
Започвам първа. Бабата на моя колежка, на почти 60 годишна възраст, след като е загубила мъжа и дъщеря си, заминава за Италия да гледа възрастна жена. Там се запознава със сина на жената, за която се грижи, който е 10 години по-млад от нея. Женят се и вече 20 години са заедно в добро и лошо.

Последна редакция: нд, 13 авг 2023, 10:07 от Рaдост

# 1
  • Мнения: 12 790
Чувала съм тази история, не знам дали е истина, не познавам участниците.
Една млада майка почива при раждане.
Младият баща остава сам, съсипан, объркан и с дете на ръце.
Тъщата се включва на помощ.
Разликата между годините на двамата не е толкова голяма.
Покрай бебето, общата мъка и общото домакинство двамата се сближават и след някоя година се женят.

# 2
  • Мнения: 1 600
Майка и дъщеря  от малък град спят с един и същ дърт пергиш, който има дете от дъщерята и други няколко деца от предишни бракове. Та една вечер, майката и дъщерята се сбиват в заведение, пред погледа на безброй много хора и до ден днешен се носят легенди за това млатене и скубене на коси..

Ааа, май са си спретвали и тройки.. Това вече не мога да го твърдя на 100 процента..


Не беше баш любовна тази история, ама много ми се искаше да я напиша! 😃

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 22:06 от Luellis

# 3
  • Мнения: 1 034
Преди години/ вече не са между живите/, в съседство с дома на баба и дядо на село, дойде да живее една баба, от близкия град. В последствие се появи и дядо от по-далечен голям град. На младини били влюбени, но не могли да се оженят и на старини се събрали.  Дядото поживя известно време и си тръгна, не му понесе живота на село, но е факт че след половин век се бяха събрали.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 569
Чичо ми (на почти 70 е) по някое време на младини още е имал любовница. Искал е да се разведе с жена си, но тя е направила страшен цирк и го е изнудила и принудила да останат заедно, заради децата. Отдавна между тях вече няма нищо, жена му замина да работи в чужбина преди 20+ години. Преди 3-4 години чичо ми откри любовницата си ( нямам представа как) Събраха се да живеят в нейния роден град и се чувстват много добре един с друг.

# 5
  • Мнения: 988
Майка и дъщеря  от малък град спят с един и същ дърт пергиш, който има дете от дъщерята и други няколко деца от предишни бракове. Та една вечер, майката и дъщерята се сбиват в заведение, пред погледа на безброй много хора и до ден днешен се носят легенди за това млатене и скубене на коси..

Ааа, май са си спретвали и тройки.. Това вече не мога да го твърдя на 100 процента..


Не беше баш любовна тази история, ама много ми се искаше да я напиша! 😃
Звучи ми като сюжет от "Съдби на кръстопът" 😆

# 6
  • Мнения: 2 150
Историята е нещо, което си спомням майка ми да разказва.
Нейна позната отива в Русе студентка. На квартира в стая, в апартамент на 55-60 годишна вдовица. Хазайката имала женен син с две малки деца. Около втората година на следването, снахата на хазайката почива от рак. И бабата започва да се грижи за децата през деня - градина, ясла, разходки, за да може синът й все пак да продължи да работи. Децата полека полека се привързват към судентката. Доклкото знам и тя, а и от време е отменяла бабата. Но синът явно не е бил въобще готов за каквато и да е нова връзка, а и не е лесно за мъж с две деца да намери жена без деца. Говорим за 60-те години на миналия век. Последната година на следването хазайката помолва студентката да се омъжи за синът й. Без той даже да подозира. Сядат една вечер на масата и бабата казва на сина си - "Децата имат нужда от майка, ти имаш нужда от жена. Утре това момиче като си тръгне, тези деца ще загубят близък човек за втори път. Знам, че тя е десетина години по-млада и може би иска да има свои деца, но аз искам да я помоля да помисли и да ми каже дали има поне малък шанс да станете семейство". И момичето се съгласява. Дефакто се омъжва заради децата.
Това е по-скоро необичайна житейска история, и не толкова любовна история, но майка ми винаги казваше за тях - "Това беше едно от най-сплотените и щастливи семейства, които познавам".

# 7
  • Мнения: 818
Ще напиша историята на баба ми и дядо ми. Запознават се във влака за Варна, сядат в едно купе и се заговарят. Пишат си писма известно време, след това дядо ми идва в дома на баба ми да я иска от пра дядо ми (на баба ми баща). Той не я дава, а дядо ми си намира работа и малка квартира в града, в който баба ми живее. През това време няколко пъти идвал да я иска, но пра дядо ми така и не му я дал. Докато една нощ не я откраднал (така де, баба ми избягала) Smile
След известно време пра дядо ми склонил и приел дядо ми, като наравно с него издигнали къщата, в която живяха заедно и отгледаха деца и внуци (в това число и мен Simple Smile )
Дядо ми почина преди 2 години, с баба бяха екип във всичко и се гледаха до последно в очите.

# 8
  • Мнения: 1 810

Покрай бебето, общата мъка и общото домакинство двамата се сближават и след някоя година се женят.
Sweet home Alabama.
Не знам как би се отразил на едно дете фактът, че майка му (мащеха, ама реално от невръстно дете си е като майка) му е и баба, но не мисля, че ще е ползотворно. Тед Бънди е с подобна история.

# 9
  • Мнения: 1 332
Бившият мъж на колежка е женен за сестра ѝ. Имат и деца. Което означава, че помежду си децата са едновременно братовчеди и полу-братя.... Оплетена история.

# 10
  • Мнения: 2 524
Много хубави истории за бабите и дядовците си сте разказали, умилително е много.

Включвам се с по-съвременна, вероятно и по-клиширана история, но за мен е сладка. Става дума за двама мои приятели, обща компания сме от първата година в университета, тоест към 4-5 години вече. През цялото време се караха като котка и мишка, каквато глупост се сетите - за тях беше повод да се скарат. А отстрани всички ги виждахме как толкова си приличат, че са като един човек в две тела. Довършваха си изреченията, влияеха си на настроението, чисто визуално като застанеха един до друг си личеше, колко си подхождат. Толкова бяха еднакви, но инат.
100 пъти питахме единия - отрича да има нещо повече, питахме другия - отрича. Все се търсеха обаче с поглед.

Преди малко повече от година след една пиянска вечер излязоха нещата наяве, всички се успокоихме. За мен лично от всичките ми познати двойки тази е с най-голяма хармония в отношенията си, лятото на 2024 сме на сватба. Blush Шегуваме се, че имат ли деца един ден ще е нелепа история как майка им и баща им близо 3 години не се понасяха.

# 11
  • Мнения: 7 276
Една колежка, като била студентка, едно момче я харесало и я поканило на среща. Тъй като моята колежка е малко мързелива, домързяло я и помолила сестра си да отиде вместо нея. Двамата се влюбват, женят и имат три деца. Колежката, вече над 40 все още не е намерила подходящия. Всички се обичат и уважават. С добри позиции са всеки от историята.

# 12
  • Мнения: 2 191
Двама приятели се запознават онлайн и се харесват по характер.Оказва се, че жената е на 50, а мъжът на 32.
Той е швед, тя холандка.Освен това има доста сериозно заболяване и повечето време стои вкъщи.
Миналата година той напуска работа и отиде да се грижи за нея. Май ще се женят догодина.

# 13
  • Мнения: 25 620
Като дете съм чувала баба и дядо да разказват следната история.
Една жена имала много ревнив мъж и когато се наложило да отиде да се лекува на минерални бани, мъжът ѝ я принудил да вземе със себе си и свекървата. Да, ама там свекървата среща старата си любов. Навремето родителите ѝ са я омъжили насила за друг. И сега, след толкова години, случайно се срещат. Той – вдовец, тя – още женена. Старите чувства пламват с нова сила и двамата решават да се съберат.
А снахата реве и се тръшка какво ще обяснява на мъжа си и на свекъра си, когато се прибере вкъщи сама...

# 14
  • Мнения: 680
Не помня от къде съм я чувала:
Отиват голяма компания на планина. И един от мъжете все пие много и се държи зле с жена си - все нещо не е направила както той иска, все нещо му е крива. И стоят на маса едната вечер и той пак мърмори - виж са каква си, добре, че бях аз иначе кой ще те вземе за жена. Един от компанията казал - аз ще я взема! Взел я, тръгна ли си, тя зарязва мъжа си и се жени за него и живеят в щастие и любов.

Общи условия

Активация на акаунт