Надомна работа за основен доход

  • 3 914
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 724
Отказаха ми за телк.Лекапите ми казаха първо че не се поставя диагнозата от психиатър като поисках час за психиатър и ми казаха че само от психолог.

Защо лъжеш? Кои лекари ти казаха това? С психичните заболявания се занимават психиатрите. Психолозите диагнози не поставят, защото не са лекари.
Ако просто те мързи да гледаш и си търсиш шарани да ти дават пари, откажи се. Чак толкова глупави хора няма.
Ако е гадна пързалка... Явно наистина не си наред.

# 31
  • Мнения: 10 593
Каква е диагнозата, в крайна сметка? Каква болест ти откриват? За какво е назначена психотерапия?
В това състояние безумно как смяташ ще те вземе някой на работа сериозно?

# 32
  • Мнения: 19 139
Отказаха ми за телк.Лекапите ми казаха първо че не се поставя диагнозата от психиатър като поисках час за психиатър и ми казаха че само от психолог.Поисках за психолог,разпитаха ме за симптомите и болестта и казаха че няма никой да ми постави диагноза за телк с тези симптоми,никой психиатър и че от телк също ще ме върнат и няма да признаят.Обясних им че не мога да излизам от вкъщи и да започна работа,казаха ми да си плащам домашни посещения за лечение и дори ми се скараха,че който ми е казал че може да се издаде телк да ми го издаде той и като нямате средства искайте помощи не телк.Така че оставам без телк,моля ви помогнете с някаква работа,може и за домашна помощница или чистачка за един или два дена седмично или разхождане на кучета както писах.Всеки ден търся обяви,нищо не намирам,а от борсата не ми казаха че при тях не се получават такива обяви.Кажете ако трябва да пусна нова тема,която да не е за надомна работа

Кога ти отказаха ТЕЛК? В петък нямаше нищо такова, сега в събота и неделя ли намери лекар да ти откаже ТЕЛК?

# 33
  • Мнения: 32
Това е ужасно грубо отношение,което аз не съм проявила към никоя от вас и никога не съм ви искала пари,а работа.Ужасно е да се подиграваш с болестите на хората,да днес ми отказаха,клиника на граф игнатиев,софия център,която работи и събота и неделя,ако искате я потърсете и им се обадете да ви потвърдят че са ми отказали.Там работят и психиатри и психотерапевти и психолози,поисках час за психиатър,попитайте ги.ще ви цитират всичко точно както аз ви го написах,аз никога не лъжа,част от кармичните ми вярвания е.Диагнозата ми е още от предишните психиатри и психотерапевти,писах ви че съм ходила на невролог,психиатър и психотерапевт докато работех,пила съм добавки и изследвания на щитовидната имам и дори егг на главата са ми правили,не съм сигурна за правилното съкращение.диагнозата е за много заболявания,не едно,окр,генерализирано тревожно разтройство,загуба на памет,деперсонализация,паник атаки и тогава още не бях дори толкова зле,още работех и нямах и този проблем със страховете,които ви описах от излизането.сега само ме разпитаха за болестта и симптомите и не пожелаха,казаха ми че е лечимо и дават и домашни посещения.относно работата нямам избор,мога не мога ,какво да направя,просто да чакам да умра защото съм болна и ми отказват телк.И пак повтарям че ми казаха че психолог трябва да го издаде не психиатър попитайте ги

# 34
  • Мнения: 2 042
Какви лекарства е изписал психиатъра? Какъв МКБ код пише на листа, обикновено започват с F. Например страх от излизане навън може да е с код F40 - "Фобийно тревожно разстройство".
  Пълни лъжи пише авторката. Точно от психиатър се поставя и лекува диагнозата.
Психолог какво ще.помогне, ако сам човек не си помогне с положителни мисли, почивка на интересно място, среща с приятели в заведение с красива панорама.

# 35
  • Мнения: 32
Окр диагноза от военна болница от психиатър имам,ако искате и там се обадете,посочих ви и другата клиника,обадете се да попитате.Останалите диагнози са от психотерапевт и те поставят диагнози,изписаха ми антидепресанти за серотонин,потърсих холистичен психиатър,който ми назначи изследването на щитовидната и витамини и ми изписа витамин б12,литий,дЗ,магнезий,лития не пих другите пих и цинк и селен,пих и маточина и пасифлора,която ми препоръча невроложката.след като нищо не подейства ходих при психотерапевти.А за положителни мисли е трудно,когато си изгубил семейството си и изпитваш вина дори да се храниш и едва ли който и да е било би искал да ходи на почивка,когато преживее загуби,последната ми загуба е юли месец.пак повтарям достатъчна карма имам,достатъчно съм наказана,да изгубя семейството си и да се разболея ,не лъжа и моля ви ако не искате не помагайте но не се подигравайте.никой не си избира съдбата,имах мъж и прекрасно семейство,бях най щастливия човек на земята,бях и здрава и работех,никога не ме е мързяло,не мисля че нещо лошо съм направила с това да търся работа

# 36
  • Melmak
  • Мнения: 3 200
Авторке, обърна го на езотерика. Хората ти дадоха толкова съвети, трол ли си, какво си, не знам! Ако си трол, наистина ми е жал, че се бъзикаш с такива болести и проблеми. А ако не си, наистина не разбирам защо лъжеш...
И какви са тия глупости, диагнози имала, проблеми имала, а пиела пасифлора и витамин Д?????

# 37
  • Марс
  • Мнения: 616
Ако имате само 2 месеца неплатени осигуровки, мисля, че не се прекъсват.

Не разбирам при какви лекари сте ходили, но е редно да отидете при психиатър, за да ви изпише лекарства, ако прецени, че има такава нужда. Може да попитате в някоя от темите за психично здраве и да ви препоръчат такъв.

Психологът помага само с говорене и не се покрива от здравната каса.


Процедурата по издаване на ТЕЛК

# 38
  • Мнения: 19 139
Значи отиваш в частен кабинет да искаш насочване за ТЕЛК? Добре...

Епикризи нямаш ли? Какви са тези холистични психолози? Иди в нормална болница, например в клиниката по психиатрия в Александровска, много от изследванията са безплатни само при хоспитализиран. Обясняваш колко си зле, как нищо не можеш да свършиш, и изведнъж ОКР било диагнозата. То всеки втори е с ОКР, извинявай...

В началото останах с впечатление,  че се грижиш за домашен любимец, защото беше писала "същество" или нещо подобно, но явно е човек, жена? На тази жена какво й има, че изисква грижи? Споменаваш, че нямаш пари да си купиш лекарства, за нея не споменаваш лекарства. Болна ли е жената, възрастна ли е, че има нужда някой да се грижи за нея? Пенсия не получава ли? За възраст, инвалидна? Ако и тя няма никакъв доход, пък е болна и има нужда от грижи, задвижи процедурата за нея за ТЕЛК, ако има някакъв по-сериозен проблем от ОКР. Ако е неподвижна, за ТЕЛК май може да я прегледат. Ако е с голям процент инвалидност с чужда помощ, има право на личен асистент. Трябва да отидеш при социалните да подадеш заявление в такъв случай. Може да назначава теб за неин личен асистент, заплатата е МРЗ. Провери при социалните за всички възможни помощи, на които имате право. Има теми за ТЕК, някой от София може да ти помогне, ама ще трябва и ти малко да се понапънеш. Сега е моментът, докато още получаваш обезщетение за безработица.

# 39
  • Мнения: 32
Не съм молила за нищо повече,помолих ви само да спрете да се подигравате на болест и да не ме обиждате,аз не съм обиждала никой и не съм се подигравала на никой на болест.Болестта ми е много тежка и не е окр само,установена е и от лекари,аз не се подигравам с болести и е грозно за който се подиграва.лекувала съм се с психотерапия не психолог,доказано ми я че психиатър ще навреди в моя случай,опитах се да обясня много пъти,но не може да се разбере,затова мисля че няма смисъл да споделям и повече информация,споделила съм повече с всеки,който е разбрал и е поискал да помогне,нямам предвид парично,не съм искала пари от никой и съм им благодарила за помощта,както съм благодарила на всяка от вас за всички съвети.За телк видях че няма да стане при мен но пак съм благодарила за съвета,за кабинета не знаех че е частен,най близо ми е и прочетох че дават документи за телк затова се консултирах с тях.моля ви само за това,аз съм благодарила на всички

Последна редакция: пн, 21 авг 2023, 15:36 от Nikolai1234

# 40
  • Мнения: 12 865
Направи, каквото те посъветва кукумицинка: виж на това същество дали се полага ТЕЛК или социални помощи, или асистент.
Все е нещо, докато си търсиш надомна работа.

# 41
  • Melmak
  • Мнения: 3 200
И как точно психиатъра ще ти навреди???

# 42
  • Мнения: 8 828
Да оставим лечението и ТЕЛК. Тъй като темата е за работа за основен доход при това, мога да дам само един съвет, тъй като си смених работата преди 15 г. Най-добре новото занимание да се търси в сферата на образованието и предишната работа. Само така може да се прави нещо, което да донесе доход, близък до заплата, а не просто малко джобни. Може и с някакво хоби, развито до професионални възможности.
От разхождане на кучета нищо не може да се изкара. Не всеки е готов да повери домашния си любимец на непознат човек. Пък и тук хората сами си разхождат животните. Чистенето на входове предполага доста часове работа всеки ден навън, защото се плаща много евтино.
Авторке, опитай с професията си.Не знам каква е била и дали е възможно да се работи и самостоятелно.
Търсят настоятелно и хора за лични асистенти, но гледането на болен човек е доста трудна работа. С роднината може да стане, ако е толкова болна, че да й отпуснат платен личен асистент. Важи както за трудоспособни, така и за пенсионери, но при тежки диагнози. Към общината също има програма за платени лични асистенти, трябва да се подаде и там, щом и без това грижата е поета вече от теб.

# 43
  • Мнения: 69 051
Намери си стълбище за чистене. Няколко може дори.
Не вярвам да няма, постоянно се търсят хора да почисват входовете...

# 44
  • Мнения: 9 790
Aвторката казва, че не може да излиза навън, затова търси надомна работа.

Общи условия

Активация на акаунт