В момента чета...86

  • 54 035
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 165
Аз най-после приключих с "Приказка" на Стивън Кинг и за първи път в съзнателния си живот на четящ и огромен фен на краля давам оценка 3 ГР. Не е моята бира, не обичам такива приказни неща, на моменти нямах търпение да свърши и да се приключва. Мисля, че доста би се харесала на феновето на "Властелина на пръстените", на който също не симпатизирам ососбено.
Започнах "Големите митове на Втората световна война" на Жан Лопес. За сега върви добре и се надявам по-бързо да е изчета, защото след нея подхващам традиционно коледните книги.

# 691
  • Мнения: 5 993
Започнах "Тътени". Прочела съм буквално няколко страници и ми се наложи 4-5 пъти да отгръщам отзад, за да търся значението на архаични думи или турцизми. Не съм в първа, нито втора младост, за да не зная доста думи, които вече не се употребяват. А и доста чета и съм чела. И стари автори. Вярно, че писателят иска да придаде достоверност и автентичност на описваните събития, но на мен лично ми се разваля удоволствието от четенето като периодически отгръщам да прочета обяснението на дадена дума. Не зная нататък как ще е, може да свикна.

# 692
  • Русе
  • Мнения: 1 867
Прочетох "Хавра" на Захари Карабашлиев. Книгата е хубава, с интересно описани два времеви периода, които се преплитат.
Мисля да започна "Да докоснеш земята" на Рани Маника.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 790
Приключих преди няколко дни Малки пожари отвсякъде и това е една от малкото книги в последните години, в която не симпатизирах на нито един от образите. И дори нито един образ не ми беше положителен, не одобрих съвсем постъпките на нито един герой….абе много странна емоция ми донесе книгата. Дадох 3*.

Започнах Балканска рапсодия, и съвсем не ми потръгна 🙄. Май ще я зарежа.

# 694
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Аз направих грешката първо да изгледам сериала по Пожарите и така и не посегнах да прочета книгата. Набили са ми се образите в главата с лицата на актрисите, а не харесвам това Simple Smile

# 695
  • София
  • Мнения: 1 790
Аз много исках да изгледам сериала, и за да не си създавам впечатления, реших първо книгата. Сега вече се чудя и на сериала…

# 696
  • Русе
  • Мнения: 1 867
Аз така изгледах "Олив Китридж" и нямам желание да посегна към книгата. На този етап, по-късно не знам.

# 697
  • Мнения: 5 430
Олив Китридж май само мен не ме привлича по никакъв начин. Дълго време ѝ се чудих дали да ѝ дам шанс, но в крайна сметка се отказах.

# 698
  • Мнения: 404
Започнах "Дългата разходка" на Кинг. Върви ми бавно обаче, явно тази половин година (от юни досега) заради лични проблеми, здравословни проблеми, много работа, малко почивка и четенето въобще не ми върви... Зарязала съм толкова много книги... Дано успея да дочета тази..

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 13 582


Прочетох "Как ще те убия" на Рен Дестефано. Чете се бързо, историята увлича. На мен ми хареса, макар финалът да е малко захаросан.

# 700
  • София
  • Мнения: 23 093
Олив Китридж май само мен не ме привлича по никакъв начин. Дълго време ѝ се чудих дали да ѝ дам шанс, но в крайна сметка се отказах.

Аз я прочетох, но не ми хареса.

# 701
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 165
Скрит текст:
Започнах "Дългата разходка" на Кинг. Върви ми бавно обаче, явно тази половин година (от юни досега) заради лични проблеми, здравословни проблеми, много работа, малко почивка и четенето въобще не ми върви... Зарязала съм толкова много книги... Дано успея да дочета тази..
На мен това ми е една от най-любимите ми негови книги, дано да я дочетеш и на теб да ти хареса.

# 702
  • Мнения: 2 068
Завръщам се отново със ,, семейство Роял '' на Ерин Уот. Няколко пъти ми я препоръчваха тази поредица и аз все отлагах . Започнах я миналата седмица и вече съм на 4 - та книга . Въпреки , че имам още две ще дам мнение за останалите . Първите три много ми харесаха има я интригата , има любов и хиляди проблеми . Буквално ги четох по цял ден и нощем до късно. Четвъртата до към средата е малко тъпа , но и нея ще дочета .

# 703
  • София
  • Мнения: 23 093
Прочетох "Винаги ще има Коледа". Със смесени чувства съм. Някои глави бяха празнични и приятни, други не особено. Образът на главната героиня е много дразнещ. Иска всичко да се върти около нея и да става, както и когато тя реши, да не говорим как си бъркаше непрекъснато носа в чужди работи и взаимоотношения. Малко по милост ще дам 2.5/5. Половинката е само заради къмпунгуването пред телевизора ( много ми хареса как беше описано всичко).
Този месец ми е изключително отвратителен и изобщо не ми се чете, но съм приготвила "Хората, които са винаги с мен" на Абгарян.

# 704
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Май доста от образите на Джени Хейл са дразнещи до степен глупави. Тъкмо изслушах и аз една коледна история от Хейл- Коледа в Силвър Фолс. Повечето образи ме дразнеха- непостоянни в решенията си, две крачки напред, една назад, ще го направя, ама няма да го направя, даваха се едни нереалистични обещания. Знам, че коледната тематика предполага лековата атмосфера, де, ама усещането за коледен дух ми се съсипва от подобни образи.

Последна редакция: сб, 18 ное 2023, 15:03 от Тарталета

Общи условия

Активация на акаунт