В момента чета...86

  • 53 971
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Чета Зовът на кукувицата - Робърт Галбрейт. Това ли е първата книга от поредицата за Корморан Страйк? Имам чувството, че съм започнала от средата на някаква история. До 35-тия % много мудно ми вървеше книгата, след това изведнъж се "отрищи" действието и стана много интересно.

# 736
  • Мнения: 4 452
Чета Зовът на кукувицата - Робърт Галбрейт. Това ли е първата книга от поредицата за Корморан Страйк? Имам чувството, че съм започнала от средата на някаква история. До 35-тия % много мудно ми вървеше книгата, след това изведнъж се "отрищи" действието и стана много интересно.

https://robert-galbraith.com/stories/

Pppqqq, радвам се, че ти е харесала. Аз я прочетох и чакам вече следващата, а може и серия Simple Smile

# 737
  • Мнения: 36 666
Ще е хубаво, ако догодина излезе нова - тя ги пише изненадващо бързо. Simple Smile

Сега трябва да излезе нова на Сандерсън (от поредицата за сайтониците - не се сещам как се казваше в момента). Ще я чета, щом си я намеря.

# 738
  • Мнения: 5 289
Аз мъча "Деца мои" на Гузел Яхина - не е лоша, но е доста тягостна, много описателна и натоварваща. Зулейха ми хареса повече, макар че и тя е доста тежка.

# 739
  • Мнения: 1 837
Гузел Яхина е талант, страхотен разказвач! Но политическите теми, които засяга опорочават целия разказ и в двата романа.
Чета Катрин Панкол Буболечка в кревата.

# 740
  • Мнения: 5 289
Аз точно политическите теми, за които разказва, харесвам, или по-скоро се интересувам. То няма нищо хуваво в тях. Но тази ми е малко тромава, повествователна. А по-лошото е, че отворих две ревюта на книгата и веднага разбрах неща, които се случват доста напред в романа, което е много тъпо Sad

# 741
  • Мнения: 70
Прочетох наскоро "Баба праща поздрави и се извинява" на Фредрик Бакман с благодарност към потребителя,който ми я препоръча в темата. Relaxed На моменти беше много лека, после ставаше динамична. Не ми хареса само прекалено подробното описване на "приказния свят", даже го прескачах. Но много хубава история и сюжет даващи много теми за размисъл.
Прочетох и "Absolvo te" на Георги Бърдаров и то малко преди да ескалира конфликта между Израел и Палестина. Преди това не бях чувала почти нищо за това. Много ми хареса книгата, въпреки че след "Аз още броя дните" някак си ги предвиждах нещата преди да станат ясни в историята, но важното беше,че финала беше неочакван и прекрасен. Най-хубавото, което би могло да се случи е този конфликт да приключи възможно най-бързо със същата идея във финала на книгата.  
Сега с ММ сме започнали "Шестото клеймо" и като цяло книгите на Дан Браун за Робърт Лангдън. Искаме след всяка да гледаме филма по нея. Само че той доста бавно чете и често заспива, докато го прави Smile и най-вероятно ще започна да чета нещо друго, докато ме настига. Ще събирам от тук идеи за нещо коледно.

# 742
  • Мнения: 25 713
Чети му на глас. Simple Smile

# 743
  • Мнения: 1 837
Че то половината удоволствие се губи така:)

# 744
  • Мнения: 25 713
Е, да, ама поне младежът няма да изостава. Simple Smile

# 745
  • Русе
  • Мнения: 1 097
Реших да подкрепя български писател,книжна мама с нейния дебютен роман. Надявам се да не е поредната сладникава история.

# 746
  • София
  • Мнения: 2 008
Мазохистично продължавам с "Четвърто крило" и вече знам на какво ми прилича - Хари Потър с щипка "50 нюанса сиво". Малко е да кажа, че е заимствано - магическо училище с 4 дома, герой с белег, подготовки за нещо подозрително напомнящо Тримагическия турнир... Диалозите и сценките с любовни трепети са от репертоара на нюансите: пърхания на пеперуди в стомаха, засядане на буца в гърлото, възклицания колко е секси и повторения на клишета на килограм. Чак сега обърнах внимание, че в гудрийдс жанрът е romantasy, т.е. romance+fantasy.
Знам, че доста съфорумки си купиха книгата от намалението на Сиела. Любопитно ми е да чуя мнения.

# 747
  • Мнения: 790
И двете на Гузел Яхина--"Зулейха" и "Деца мои"--много ми харесват, но предпочитам първата. Политическите елементи са много важни в книгите й. На мен дори ми се струва, че са подценени от авторката.

Прочетох "Хамелеонът се завръща" на Картър. Наистина е супер динамичен. Сега разбирам защо често го споменавате. Много добре навързна история, държи в напрежение непрекъснато, но краят ми се стори някак прекалено набързо разплетен.

Прочетох и "Burnout" на Софи Кинсела защото харесвах книгите й за Беки. Не достига нивото на серията Шопахолик. Забавно е поднесена историята и ме разсмя няколко пъти, но е очаквано предвидима.

# 748
  • Мнения: 1 489
Чета "Грехът на пианистката". Върви много бързо и леко, има интрига и е интересна, но нещо ми липсва, за да я харесвам на 100%.

Искам да ви питам. От размяна имам "Падане" на Ирса. Мога ли да я чета или няма да стане без останалите от поредицата?

# 749
  • Мнения: 10 298
Имах подобен въпрос и Хепи беше писала някъде назад в темата,  може да погледнеш. В някакъв момент смятам да почна от началото на поредицата.

Общи условия

Активация на акаунт