Спряхте ли децата си от ясла заради грипа?

  • 3 403
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хм, тамън казах, че ще ходи и тя взе, че се разболя......

# 16
Кажете мили майки, рискувате ли да водите децата на градина ? Аз много мисля по този въпрос и не мога да реша, защото:
1. Ако стоят вкъщи, то трябва да ги държим до края на м. Февруари, когато ЕВЕНТУАЛНО опасността ще е отминала, но ще дойде нова. А аз много държа децата ми да посещават редовно градина /по една или друга причина, която сега няма да излагам/
2. Ако ги задържим вкъщи за една-две седмици, то като се върнат в градината ще лепнат пак грипа от някой закъснял болен или както съм чувала да го наричат от "ОПАШКАТА НА ГРИПА"
3. Ако ходят сега – почти 100% е сигурно, че ще се разболеят. Е ????????????
Казано по-просто - бягство от грипа няма. Въпрос на време е кога ще се разболеем.
Е добре - да ги държим под похлупак или да ги пускаме да се борят с живота с всичките му хубави и лоши неща ???

Зададох този въпрос и в друг форум, но нямам отговор. Явно не е подходящото място.

# 17
  • Мнения: 229
За сега е на градина. От групата им- 30-32 деца, след нова година редовно ходят 15 деца, а от днес 10.  Следят ги стриктно сутрин, и дори едно сополче да се покаже, са предупредили че ще ги връщат. Ще ходи. И да седи в къщи няма гаранция че няма да се разболее. Нямам намерение да я завирам у дома, без разходки и без разнообразие, детето ще пощръклее само в къщи.

# 18
  • Мнения: 167
Ние също ходим на ясла. Миналата седмица каката беше с грип и стана голям купон. Ние сме й сложили маска, пращаме я да се храни в другата стая и непрекъснато проветряваме. Малкият не съм го спирала от яслата, защото няма никаква гаранция, че като стои в къщи ще остане здрав. Освен това аз не мисля, че скоро ще приключи грипната епидемия. На каката в училището госпожата ми каза, че някои от болните вече се връщат, но затова пък други се разболяват. Освен това лично аз смятам, че вируси мотира непрекъснато и е напълно възможно да повтори вече боледували деца.
Няма спасение  #Crazy

# 19
  • Мнения: 6 461
Да.
 И сега се чудя от кога пак да го пускам на градинка........ newsm78

# 20
  • Мнения: 2 609
Ние принципно спираме за известно време с градината. Алекс много боледува от както ходи на градина и аз покрай него. Сега съм си взела отпуска до средата на февруари и ще си останем в къщи. Не само заради грипа всъшност...а заради това, че много боледува. Да се стъбилизира малко и пак. Дано тогава вече е друго.  Praynig

Поради същата причина и аз спрях малката от ясла, до средата на февруари. По случайност съвпадна с грипа, дано до тогава отшуми. Praynig

# 21
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Да,миналата седмица го спрях,той и без това се разкашли,мисля да си стои още една седмица в къщи и после на ясла.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 131
За сега големия ходи на градина, въпреки, че се притеснявам и заради по-малкото му братче. Той изкара през ноември много тежка ангина и през целия декември беше в къщи. Смятам при най-малкия симптом за разболяване да го оставя в къщи.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 100
и ние сме вкъщи. След Нова Година не съм я пускала, защото имаха варицела, а сега и грип, но наистина незнам, кога да я пусна.

# 24
  • Мнения: 3 456
Спрях я от градината още към средата на декември, защото беше болна и още не съм я пуснала и не знам, кога ще я пусна отново. Наехме детегледачка.

# 25
В групата на баткото , децата които имат братчета и сестричета бебенца са си останали в къщи ( аз моя го пускам ), но съм оставила малкия , защото предишната седмица беше настинал и още не съм го пускала , смятам от другия месец да го пусна , че е един кекчо.

# 26
  • Мнения: 717
ние вече изкарахме грипа, надявам се само да не ни повтори. пуснах го сега пак на ясла просто защото нямам избор...

# 27
  • Мнения: 215
И аз моето детенце го спрях, просто много ме достраша като разбрах за усложненията след този грип.

# 28
  • Мнения: 8 505
Не съм.Нямам избор.

# 29
  • Мнения: 809
Да, от днес.  Хич не ми се ще пак да е болен. Тъкмо го закрепих. Ама гаранции няма.

Общи условия

Активация на акаунт