🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LXI 🎬

  • 50 133
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 815
Сериалът Никита с Пета Уилсън беше страхотен. Един от любимите ми навремето на шпионска тематика. Често имаха мисии на Балканите и в България Grinning
Наистина? Като малка много се радвах, когато говорят за България или Балканите в някой филм 😁. Ще го потърся.

# 61
  • България
  • Мнения: 6 239
Ако Дисни решат да направят продължение на Малката русалка, ето кой може да играе порасналата дъщеря на Ерик и Ариел, която си мечтае да се върне в океана:
Скрит текст:

Коментираме лични впечатление от филми, а не личните ни представи за красота на актьорите.

Намирам горния коментар за много грозен и се чудя с какво допринася за темата.
Именно, "Коментираме лични впечатление от филми" и съм съгласна с pppqqq.
Ако очаквам да видя живата версия на лявата част от картинката, а видя дясната, какво трябва да е личното ми впечатление от филма според Вас?

Потрес може би?

# 62
  • София
  • Мнения: 1 663
Сериалът Никита с Пета Уилсън беше страхотен. Един от любимите ми навремето на шпионска тематика. Често имаха мисии на Балканите и в България Grinning
Наистина? Като малка много се радвах, когато говорят за България или Балканите в някой филм 😁. Ще го потърся.

# 63
  • Мнения: 48 023
Пак казвам, филма не беше лош. Не знам защо избраха тази актриса. Пее добре. Но иначе това допринесе за успеха и неуспеха на филма.

# 64
  • Галифрей
  • Мнения: 4 254
Мен пък Малката Русалка много ми хареса  гледах го няколко пъти. ❤ Пак казвам страхотен филм.

# 65
  • София
  • Мнения: 27 301
Синият бръмбар след два уикенда е с едва $82 млн. общ световен приход, при 120 млн. бюджет. Супер провал. Пореден такъв за ДиСи и Уорнър.
Барби след броени дни ще чукне $600 млн. само в Щатите и Канада и е въпрос на време да задмине хита на годината - Супер Марио като световен боксофис.

ТОП 10 за 2023 г.





В България нищо съществено, затишие по кината, което е напълно нормално.

# 66
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 789
Някой гледал ли е The ritual killer?
С доста нисък рейтинг е. Гледах го заради Коул Хаузер. Има нещо, което не схванах, много странен финал, но филмът си става. Има слабости, но не е чак провал.

Аз го гледах горе долу по същите причини Simple Smile На мен ми хареса, определено не е типичен трилър и не мисля, че е голям провал. Кое ти е странно във финала?

# 67
  • Мнения: 3 635
Финалът беше претупан, но освен това:
Скрит текст:
1) какво ли има в пратката на италианеца?
2) според теб - на кого бяха очите - на професора или на Сандоку? Имаше картичка и първоначално реших, че е от професора, но после се сетих, че той няма как да знае, че италианският детектив е помогнал на американския и няма причина да изпраща “сувенир” и на него. Докато Сандоку “познава” и двамата и може и той да им изпраща пратките.

# 68
  • Мнения: 36 666
Трябва да пуснеш и класацията на провалите.
Знам че от Индиана Джоунс очакваха милиард, а май взе около 350 милиона...
Но май нищо не може да бие Светкавицата.

За русалката мисля, че е по средата - едва си изби парите, които са вложени в продукцията.

# 69
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 789
Финалът беше претупан, но освен това:
Скрит текст:
1) какво ли има в пратката на италианеца?
2) според теб - на кого бяха очите - на професора или на Сандоку? Имаше картичка и първоначално реших, че е от професора, но после се сетих, че той няма как да знае, че италианският детектив е помогнал на американския и няма причина да изпраща “сувенир” и на него. Докато Сандоку “познава” и двамата и може и той да им изпраща пратките.

Според
Скрит текст:
картичката мисля, че са на Сандоку, защото професора нали му писа, че отива да го гони. Сувенирът, който му прати, според мен трябваше да му даде сила и предимство. Нали заради това бяха ритуалните убийства. На италианския детектив също той го е пратил, по спомен имаше някаква препратка във филма, нещо бяха казали, но не се сещам какво беше, което ме наведе на мисълта, че се знае за участието му. А за финала си права - имаше неща, които ми останаха недовършени, но може нарочно да е с отворен край.
Аз като цяло не подходих с високи очаквания към филма и останах доволна, че не съм очаквала много Simple Smile

# 70
  • Мнения: 3 635
Моето единствено очакване беше да гледам Хаузер в главна роля. 🦊
И все едно беше Рип със значка.

# 71
  • Мнения: 5 815
Гледах Заложникът на кино и не ме впечатли, дори не ме държа в напрежение и не беше нито изненадващо, нито особено интересно. Гледала съм всички филми на Лиъм Нийсън.

# 72
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 789
Моето единствено очакване беше да гледам Хаузер в главна роля. 🦊
И все едно беше Рип със значка.

Същото и при мен Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 27 301
Пусната е новата анкета, която не можете да откажете, защото... 😈





Приключихме с уестърните! Проточиха се нещата, но лято е, нормално... 😉
Малко неочакван за мен победител, но пък наистина си е класика в киното! Разбира се това не е точно победител, защото победителите по жанрове както знаете ще се обявяват в 2 кръг. По-скоро, филмът който спечели квалификацията! 😀

Аз не че си налагам мнението, но само да си кажа, че Имало едно време не запад не е просто велик филм, а абсолютен кино шедьовър. 😈🙄

И така, ето и филмите, класиращи се напред за 2 кръг!

1. Великолепната седморка (The Magnificent Seven) (1960) - 23 гласа
2. Имало едно време на Запад (Once Upon a Time in the West) (1968) 22 гласа
2. Тумбстоун (Tombstone) (1993) 22
4. Маверик (Maverick) (1994) 20
5. Джанго без окови (Django Unchained) (2012) 19
6. Непростимо (Unforgiven) (1992) 18
7. Добрият, лошият и злият (The Good, the Bad and the Ugly) (1966) 17
8. Уайът Ърп (Wyatt Earp) (1994) 15
9. Винету (Winnetou) (1963) 14
10. Буч Касиди и Сънданс Кид (Butch Cassidy and the Sundance Kid) (1969) 13
11. Млади стрелци (Young Guns) (1988) 13
12. За няколко долара повече (For a Few Dollars More) (1965) 11
13. Бърз или мъртъв (The Quick and the Dead) (1995) 9
13. Синовете на великата мечка (Die Söhne der großen Bärin) (1966) 9
15. За шепа долари (A Fistful of Dollars) (1964) 8
15. Един пробит долар (Blood for a Silver Dollar) (1965) 8
15. Златото на Маккена (Mackenna's Gold) (1969) 8


Скрит текст:

















Приключи и анкетата за Опенхаймер и Барби.
Първо, много съм щастлив, че това допитване за най-любимите ни филми е толкова харесвано. Чак такива резултати не очаквах. От 52 гласа, само 4 са против или по-скоро не им харесва. Отделно че бях засипан с благодарности на ЛС от хора, които за съжаление не пишат редовно в темата, но я четат. Как сега благодарение на тези анкети си имат списък за гледане и т.н.
На тях също съм много благодарен! Simple Smile

Иначе резултатите от Барби и Опи не са изненадващи, а и у нас Опенхаймер дори побеждава Барби и в боксофиса. Така че всяко нещо си има своята логика. И въпреки големия шум, който се вдигна покрай тях все още има много хора, които не са ги гледали. Може би чакат да излязат на хубаво качество по торентите, а специално Барби се очаква да има и премиера в HBO Max. 😊

# 74
  • София
  • Мнения: 27 301
Заложникът (Retribution)
https://www.imdb.com/title/tt6906292/
С Лиъм Нийсън.

Гледах до днес на кино.
Класически трилър от този тип, който много харесвам. Като Телефонна клопка или Лок (макар че той си беше драма). Действието се развива в колата, но съспенса е на макс. И така беше до последната третина на филма. Добро начало, добра средна част и последната третина съсипа всичко!
Все пак филмът е над чертата, задоволителен повече отколкото разочароващ и става за убиване на времето.

А какъв ми беше проблемът с последната част?
Скрит текст:
Първо, че познах кой е бомбаджията и второ, не мога да повярвам, че никой не му повярва до самият край, а пък тогава как така изведнъж му повярваха не знам, хаха. Визирам кимването на следователката, а нямаше доказателства, защото колата беше в мощни пламъци след взрива и нямаше как да се приближат до нея, за да видят дали има някой отзад. А дори и да имаше самото тяло не доказваше веднага всичко.
А колко лесно Мат Търнър можеше да поиска телефона на инспекторката от Интерпол, за да го държи включен на скришно място до него и така да може тя и всички останали да чуят всички разговори между истинския убиец и изнудвача (аз точно това очаквах).
Да не казвам и че всичко приключи много набързо. Разгръщаха, разгръщаха и накрая МЕХ!
-
6.0 / 6.5

Общи условия

Активация на акаунт