🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LXI 🎬

  • 50 257
  • 756
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 897
Дяволче, като приключат тези анкети за жанрове, дали да не направим анкети за актьори/режисьори? Примерно кой е най-добрият филм с Лиъм Нийсън примерно, те всичките му са един тертип.

Много висока оценка си му дал ... има доста по-добри с него, според мен.

# 76
  • Мнения: 36 853
Най-добрият филм с Лиъм Нийсън е Невидима заплаха Sunglasses
Непопулярно (сред критиците) мнение.

# 77
  • София
  • Мнения: 27 356
Т. Велчева, мислех го, но само за актьори и примерно по десетилетия... Ще видим. Не знам дали би имало интерес. Simple Smile
Иначе имам една стара идея, да се обърне внимание на филмовата музика. Има велики саундтракове. Да се направи една хубава селекция. Wink

# 78
  • Мнения: 48 103
Оооо филмова музика Heart Eyes Ханс Цимер примерно Heart Eyesче и скоро ще има концерт Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 5 897
Енио Мориконе ❤️

# 80
  • Мнения: 36 853
И на мен ми харесва идеята, въпреки че често не помня имената на композиторите...
Кой беше написал саундтрака на Властелина? Знам, че е много известен, но сега изобщо не мога да се сетя името...
И от по-новите - на Хари Потър. Темата на Хедуиг (мелодията в началото) е толкова добра, че изглежда като нещо, което винаги го е имало.

    # 81
    • Галифрей
    • Мнения: 4 336
    Музиката на Властелина е на Хауърд Шор.

    # 82
    • Мнения: 2 281
    Основно Джон Уилямс стои зад музиката на най-големите филми през годините, нищо че Цимер е по-известен. Понеже имената са му ей такива едни обикновени, все го забравям, но е велик.

    # 83
    • Мнения: 48 103
    Определено ще е интересно, има какво да се научи и сподели по тази тема!!!

    # 84
    • Мнения: 1 468
    Класик ФМ тъкмо тези дни направиха такава класация.
    https://win.classicfm.com/movie-music-2023/

    # 85
    • Мнения: X
    Дяволо и аз благодаря за огромния труд. Някои постове с филми си ги запазих и аз да си имам списък, обаче други съм ги пропуснала. И сега като казваш, че и други хора ти пишат на лични, ми се поражда друга идея, която мисля ще е полезна за много хора и наистина ще помогне всеки бързо и лесно да си направи списък за себе си с филми, които е пропуснал, а и целия този труд ще се съхрани. След като приключим с всички филми защо не направим една информативна тема "Най-добрите филми на всички времена" и там в отделни постове по жанрове да изброим всички предложения, които събрахме по жанрове (не само победителите). Темата може да се пинне и заключи за коментари и така ще бъде като справочник най-отгоре в раздела.

    За саундтракове и аз мисля, че има филми с култови такива, също и филми с танцови сцени, които са останали култови. За съжаление композитори също не помня и не знам. Но примерно, ако някой ви попита коя е темата на Мисията невъзможна всички ще се сетят. Или за тангото от Усещане за жена, за Брилянтин танца и т.н.

    По-нататък може да продължим и с теми сериали на всички времена, че в съседната тема вече разчепкахме доста такива, но и там това си е много труд, има и много различни жанрове и т.н.

    Стига толкова идеи за днес Grinning

    # 86
    • гр.София
    • Мнения: 4 172
    Дори ми се иска да има анкета и за мюзикъли. Освен ако съм я проспала. Ах,този джаз, Коса, Брилянтин, Мама миа, Мулен Руж.... Има и много култови стари музикални филми.
    Много от любимите ми филми са ми любими И заради музиката в тях.
    Но и за саундтрак на филм става.

    # 87
    • Мнения: 36 853
    Винаги съм харесвала Аз пея под дъжда (участва майката на Кери Фишър и има една сцена с объркано озвучаване, която винаги ми е смешна), като бях малка Вълшебникът от Оз много ми харесваше (там пък участва майката на Лайза Минели).

    Филмите на Дисни също са мюзикъли. Много ме дразнеше една приятелка от училище, която твърдеше, че ги харесва, но мрази музиката. Определено ми повлия на мнението (за нея).

    П.п. Харесвам и Звукът на музиката - точно заради саундтрака, както и Моята прекрасна лейди, но по-скоро заради костюмите и защото навремето историята ми се видя сладка. Не мога да си спомня някоя много запомняща се мелодия от него.

    # 88
    • Мнения: 48 103
    От по новите The greatest showman и Евровизия (е, не е точно мюзикъл), гледали сме ги безброй пъти. Много харесвам и Евита.
    Дисни филмите са супер също, някои де, не най-новите. По едно време правеха страхотни неща.

    # 89
    • Мнения: 21 687
    Т. Велчева, мислех го, но само за актьори и примерно по десетилетия... Ще видим. Не знам дали би имало интерес. Simple Smile
    Иначе имам една стара идея, да се обърне внимание на филмовата музика. Има велики саундтракове. Да се направи една хубава селекция. Wink

    О, да, непременно. Даже нямам търпение.

    Веднага ще предложа Мисията, Уилоу, Умирай трудно 3 и нещо на Дани Елфман. И Терминатор. И Блейд Рънър с Вангелис и още много Simple Smile

    Общи условия

    Активация на акаунт