МАЙско бебе шава и палува, в коремчето на мама то лудува

  • 19 686
  • 299
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 089
станела - предивреме бях питала тук за максимална не-вредна доза мгнезий на ден. тогава на лични се включи една бъдеща майска мама, която беше фармацефт. тя каза, че препоръчителната доза е 3 ден х 2, но дори и да се прекали, в редки случаи може да се поличи разтройство. така че - гълтай на воля  Mr. Green уви, жената така и не успя да се запише при нас, защото бебетата загубиха сърдечни тонове - чакаше близанци  Cry

# 226
  • Мнения: 78
               

          Rossitta, нашия татко пък си доучва в Германия, та и "ние" сме самички/може да си спретнем компания/. Чакаме го да се върне окончателно около месец преди събитието. Иначе Давидков прави страхотни клипчета и с коментар/ти при Яков ли ще ходиш в Майчин дом?/. Нашия татко си го заведохме по Коледа на представление, а сега му пращам снимки в нета.
         Хайде още една покана към варненки за среща - аз мога по всяко време, защото съм си в къщи по цял ден, та да кажат по-заетите претенциите си???

# 227
  • Варна
  • Мнения: 30
Dana, аз ходя на ЖК при Капка Атанасова в Майчин дом и тя ще ме гледа на 4D. А за среща - идеята е супер. Само че съм на работа по цял ден - от девет до седем и най-рано към шест часа мога да се измъкна. Та ако се организираме - ще мога да дойда ако е след шест.

# 228
  • Мнения: 625
Ей момичета от Варна аз писах на Bodil за срещата и се разбрахме нека отшуми тоя грип Hugи наистина сериозно да се замисляме вече за мястото и деня на срещата.Ако искате дайте да си пишем на лични да се уговаряме или в Skype.Моето име там е smiled_f1
А за прегледите аз ходих при доц.Балев на фетална морфология.На 3D няма и да ходя че май вече прекалявам. А и всичко до последно е божа работа кадето и да ходим!!! Praynig

# 229
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Mira_atan  Praynig късмет и кураж друго не знам какво да т пиша.Не знам до колко е редно да се стягаш сега и да бъдеш силна.Просто кураж.
Момичета оказва се че в Бургас няма лекар за ехокардиографията и фет.морфология #2gunfire #Cussing out.Идвал на два месеца веднъж лекар от София -д-рШивачев-познато ли ви е това име.
Ако не успея да се вредя ще отскоча до София ама ще ми трябва малко помощ.Ако може да ми дадете кординати на някой добър лекар и да ми кажете колко време се чака в смисъл ако се запиша сега за кога ще ми е часа.

# 230
  • Мнения: 154
mama21, д-р Шивачев е един от най-добрите детски кардиолози във Варна, и цяла Източна България всъщност. Мои много близки познати имат детенце със сериозен сърдечен порок (слава Богу, тя си расте и вече е на 3 годинки) и той я преглежда редовно. Не знам да се е премествал в София.. но ще попитам и ще ти кажа. И определено го препоръчвам с две ръце. За съжаление също не знам дали се занимава с пренатална диагностика, но ще гледам да разбера и това.
Поздрави на всички  Hug

# 231
  • Мнения: 3 089
ми то фетална ехокардиография се прави в 20-24 г.с. не е ли късничко малко  newsm78

# 232
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
bodil много ще съм ти благодарна за информацията.Тук казаха че той е единствения който си разбира от работата и посещава нашия град.Прегледа траел около 20мин. до половин час.
Представяте ли си в град Бургас не правят Фетална не препоръчват БХС и няма кой да извършва ехокардиография .Всички момичета родили и раждащи тук просто имат невероятен късмет. majceto какво да ти кажа просто нямам думи направо съм им бясна на тия ..........
Според завеждащия родилно-не е късно въпреки че по учебник се правело по рано- #Cussing out просто нямали навика да правят такива изследвания тук.

# 233
  • Мнения: 3 089
ясно
аз успях да си запиша час за 3 седмици след като се обадих по телефона. но бях много настоятелна и с протекции - т.е. при въпросния лекар ме изпращаше негов познат колега. дано успееш в по-обозримо време.

# 234
  • Мнения: 373
Аз обаче, съм сигурна , че бия всички рекорди по скорострелно записване и явяване на ФМ  Flutter В деня, в който реших , че искам да отида на такова чудо при доц.Томова, намерих и телефона , обадих и се , и понеже бях мноооого настоятелна и молеща ме взе същия ден. Иначе опцията беше да ме запише за края на февруари, а тогава си беше началото на декември...

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 290
mama21 къде във Бургас се правят тези изследвания и  имаш ли повече информация по кое време идва лекаря? То за нас Бургазлийките освен Варна май друг вариант няма Sad

# 236
  • Мнения: 3 089
за софийстите мами, които нямат против да пазаруват.
в премама има намаления. и то сериозни. нещата пак са малко скъпички, но някои неща съвсем малко и си струват. например, комплект от 7 бодита за дъщеря ми струва 45 кинта, което излиза по-малко от 7 лв./броя. а като се има предвид, че 1. бодита за деца на година и половина-две по принцип не се намират много, а и 2. тия, които съм виждала са х 8-10 лева, то 3. това си е направо далавера Simple Smile за чакълчо взех гащеризонче пак уж за изписването Simple Smile. малко скъпичко идва, ама е супер сладурско. дано не взема трето нещо, ч етогава съвсем ще се чудя в какво да облека детето. оправданието ми е, че реших, че ако реша да изчакам ще го помете някой - само едно беше. от обиколката днес набелязах за изписването и жилетка (магазин веро мода - продават неща на name it), бебешки терлички (пак от премама), бодита (магазин слънчо) и пелена (малечко). след няколко дни влизам в 7-я месец и тогава ще донакупя нещата - тия последните няма да свършат.
тази инфо беше за повдигане на леко сумрачното настроение, което цари напоследък в темата. да попощим и някоя по-леконравна и вятърничева тема.
а сега отивам да лягам, че петра утре ще ни вдигне на ура в 6. нищо чудно утре пак аз да открия тукашния клюкарник Simple Smile

# 237
  • Мнения: 3 089
отварям кепенците Simple Smile

# 238
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
majceto eй голямо хахо 8 и 30 ама това е заради Петранчето сигурно-тя ли те събуди толкоз рано?Тука като гледам бодитата вървят между 4-7лв. едното .Аз ще изчакам до 3 като вляза в 7-мия(нали така в 7-мия влизам) и хуквам да си провеждам шопинг терапията Mr. Green.Ох отивам да си хапна че  Sick от глад.


ani4ka ФМ никой не прави защото ОПИТНИТЕ ни лекари виждали и на обикновен преглед ако има нещо- освен Калчева аз като отидох при нея беше късно за БХС а единствено тя ми спомена .Ехокардиография никой не прави освен идващия в Света София лекар но утре ще разбера със сигурност и ще пиша.

# 239
  • Мнения: 16
Здравейте, мили момичета! Hug

Пише ви една позабравена мама, която не се е вествала във форумчето от миналата година. Но да не си помислите, че не съм писала, защото съм несериозна. Напротив, бях малко на гастрол в Майчин Дом. Е, малко, малко - точно 4 седмици и добре, че захвана грипната епидемия, та да ме изгонят, иначе щях да си отвися още не се знае колко време.
Та там си беше голям "купон", даже и Новата година си откарах в болницата.
Имах болки ниско в корема, които не искаха да минат нито от Но-шпато, нито от Магнезия и докторите, нали си ги знаете, веднага ме тупнаха в болница - системи, инжекции.
Сега, слава богу, вече съм си в къщи и не искам да чувам повече за болници, докато не дойде време за раждането.

Виждам, че докато ме е намяло сте изписали цели фермани и ми отне цял ден да чета, чета ...

Поздрави засега от мен и пак ще пиша като се освестя Simple Smile

Т.

Общи условия

Активация на акаунт