Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 70

  • 18 702
  • 760
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 27 971
Браво на туристическата група!😃 Страхотно меню, не се съмнявам, че и разходката, и компанията са били на ниво!🤩
А аз се чудех по едно време защо тук е необичайно тихо...🙂 Аз пък цял ден бях градски турист, чак около 20 ч се прибрах.😃
Елора, ако искаш, мога да измисля торта със сусам😅, за да има и такава.😃 Но все ще измисля нещо друго.😉
Натка, този мързелив тутманик беше първото печиво с млян сусам, което пробвах.🙂 Харесвам блога на Дени.
Мисля, че 10-15% от теглото трябваше да се свалят ударно за по-добра инсулинова чувствителност- а при слабите хора с ИР това е по-трудно за постигане.
Шарпи, имам бегъл спомен за спирката на 604, но отдавна беше.😅 Има време, ще се уточним. Моста си го помня много добре иначе.😁
Няма шанс да ходя до пазара с автобус за яйца, та моите домашни яйца са с куркума.😅
Аз.съм.правила с кокосово брашно,крема сирене и сирене някакви опалянки им.казваха в групата на АУ🤩
Опалянките са от жълтък, крема сирене и разбит белтък- някаква модификация са били тези със сиренето.🙂
Stryper, за мен не е съвсем като захарта еритритолът (самостоятелно, когато го опитвам), но няма нищо общо с усещането, което ми е оставяла стевията (преди не помня вече колко години- вероятно 2017-2018 г за последно е било). Изпечено вече си се получава доста добре, а предполагам и за неща като крем, сладолед ще е ок.

Последна редакция: нд, 20 авг 2023, 03:50 от dolce miele

# 91
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 835


Най-накрая добър повод да си закупя фитбит Stuck Out Tongue Winking Eye

# 92
  • Мнения: 32 516
Stryper , как я правиш кето баницата с праз?
По-същия начин като Ураганчето ли? Праза иначе задушаваш ли го предварително?
Още не знам за еритритола.

Долче, а нидей сусамец и в тортата Joy
Не че няма да опитам де. Има си хас.

# 93
  • Мнения: 33 436
BFF, вчера съм се объркала за витамин Д. Моя е д-абовит😂😂 Явно съм се заблудила с този на племенницата ми, ама тя е бебе😂 Сори😂

# 94
  • Мнения: 4 238
Това е рецептата за баницата с праз. Слагам повече праз и го задушавам в масло. Ползвам краве сирене, тъй като овчето мирише по-силно. https://www.vilistime.com/bg/keto-banica-praz-luk-sirene/

# 95
  • Мнения: 6
Здравейте,момичета. Приемате ли нови попълнения 😉 ?
Наскоро правих изследвания на пролактин по препоръка на АГ,тъй като имам зацапване след менструация. Оказа се двойно завишен и ми препъръчаха да ги повторя някоя друга лаборатория ,в случая Бодимед. Консултирах се с ендокринолог онлайн и той ми даде списък с необходимите неща,които трябва да изследвам.
Трябваше да направя натоварване с глюкоза,да изследват кръвна захар и инсулин,пролактин, макропролактин и тестостерон. Оказа се,че инсулина на 120 мин. ми е малко над норма. Поне според лекаря. И ми изписа Метфогамма 500 по схема, и ми препоръча хранителен и двигателен режим.

Като цяло търся рецепти,забранени и позволени храни. Изгледах и клипа и  смея да твърдя, че много неща ми станаха ясни.

# 96
  • Мнения: 959
Хубка Бубка, разбира се, че приемаме. Дай резултатите от изследването. Само на 0 и на 120 минута ли имаш? Защото това не е пълно изследване, трябва и на 60-та минута. Какви са оплакванията? Излишни кг има ли? Продължавай с първия пост на първа страница и питай каквото не ти е ясно. Иначе тук не ядем хляб, ориз, картофи, сладки купешки боклуци. Понякога прегрешаваме с торти, ама гледаме ние да си ги правим или да купуваме качествени. Някои от нас не ядат и плодове или ги ядем в минимални количества и то предимно берита. Това е на кратко синтезираното за храненето. Има обаче още много. А , и да не забравя - основно ядем мръвки и яйца, зеленчуци.

# 97
  • Мнения: 6





Оплакванията са по повод зацапването,но седмица преди менструация имам апетит за сладко. Но като цяло повода за изследването беше завишеният при първите изследвания пролактин.

# 98
  • Мнения: 616
Хубка, пролактина има особености преди взимане - 21 ден, никакви сексове и дососвани по гърдите преди това, и 30 минути преди да вземат кръв седиш в лабораторията и почиваш. Може да не е толкова завишен.

# 99
  • Мнения: 6
Хубка, пролактина има особености преди взимане - 21 ден, никакви сексове и дососвани по гърдите преди това, и 30 минути преди да вземат кръв седиш в лабораторията и почиваш. Може да не е толкова завишен.

В повторните резултати е нормален.

# 100
  • Мнения: 4 638
Здравей, _Hubbka_Bubbka_! Аз съм Шарпи-мръвката. Laughing
Мисля, че щом инсулинът на 120 минута е толкова, то на 60-та минута е бил доста висок. Не мога да разбера, защо по дяволите ако не лекаря, то поне в лабораториите не казват да се пуска и на втори час.
Та... според мен си имаш "прекрасна" инсулинова резистентност. За пролактина по-горе, Мануна е обяснила в какви условия трябва да се изследва, надявам се, че поне те са спазени.
Имаш ли други оплаквания, освен зацапването след цикъл? Наднормено тегло, нестихващ глад, тлъстинки около корема? Как се храниш, спортуваш ли? Може да напишеш някакво примерно меню и дружно д дискутираме кое е ок, кое не е.

Аз, мили мои инсулинки, вече съм пред колапс от клекове. До тук са 650. До довечера ще ги направя 1000 и после 2 дни ще почивам. Мамка му и кантар, още малко остава до заветната цел.
Скрит текст:
Дразня се и, че ми закъснява. Трябваше вчера да ми дойде, днес още го няма. И накрая пак ще стане да отида на море в цикъл, ег@ти!

Последна редакция: нд, 20 авг 2023, 16:58 от sharpy

# 101
  • Мнения: 685
Шарпи, да не се окаже накрая, че ще ходите трима на море! Stuck Out Tongue Winking Eye
Не помня кой си беше купил кокосов йогурт от Лидл. Ако може да сподели как е на вкус.
Шарпи, май ти беше.

# 102
  • Мнения: 6
Не съм активна спортна натура,но понякога спортувам у дома - гирички,клекове и т.н. някога ходех и на фитнес,но скоро не съм. Там като ида и ми идва музата за спорт,нахъсвам се и се зареждам максимално. Трябва да го подновя .
За килограмите - имам 2-3 излишни за да стана както преди да забременея с първото дете.
За глад .... какво да кажа.... има моменти,в които вече съм се уж нахранила и пак обикалям за нещо друго... ( особено преди цикъл ). Понеже ми предстои и все си мисля,че заради многото сладко последно време и резултата на кръвната захар и инсулина е такъв 🙄 . Не знам реално дали има шанс да е от това.
За рецепти съм просто забила. Много неща не обичам и идея нямам какво да ям. Все още не съм започнала хапчетата. Ама и не знам какво да купувам от магазина. Киселото мляко пълномаслено ли трябва да е или обезмаслено? Яйца не обичам, елда и там някакви си други дори не съм опитвала и не знам дали ще опитам. Та....сложно е.
Иначе не закусвам,избягвам хляб и тесто,газирани напитки също. Тлъстинки около корема си имам.

# 103
  • Мнения: 959
Пълномаслени продукти са за предпочитане, обезмаслените често имат нишестета разни. Без елда. Изчистено меню - месце и салатка със зехтин. Олиото не става за ползване. Щом не те влече тестото, ще ти е по-лесно. Едва ли заради сладкото ти е такъв резултата. Хората, които нямат такава предразположеност могат да си ядат сладко и нито кз, нито инсулин ще мръднат.

# 104
  • Мнения: 27 971
Зависи колко дълго се злоупотребява със сладкото и с по колко сладко всеки път, колко често...Причините за ИР са комплексни и има и други фактори също.
За киселото мляко (и някои други млечни) да се има предвид, че вгх в тях са по около 4-5 грама на 100 грама и е добре, ако се консумират, да е по-умерено, не по 1-2 кофички на ден.
Шарпи, не прекаляваш ли с клековете?🙂
Аз съм още с малко мускулна треска на корема и бедрата (мислех, че нямам почти никаква, докато не се пробвах пак на новата постелка да правя упражнения😅).

Общи условия

Активация на акаунт