Какво да правим, когато кърмата не стигне?

  • 2 540
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 301
Пробвай с Pulsatila 15ch един път на ден по 5 гранули, така 3-4 дни, след това една седмица почивка.

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 14:28 от chapelita

# 16
  • Мнения: 313
Мили мамчета, най доброто средство за увеличаване на кърмата е самото бебе. Аз като се панирам нещо по отношение на кърменето си представям, че се намирам само с моето бебе, както Бог ни е създал, на необитаемо място и си казвам: "Миличка ако ти трябваше помпа за гърда щеше да се родиш вместо с лява ръка с лява помпа, ако ти трябва бутилка мляко, за да си нахраниш бебето, то що са ти гърдите"  и ред други в този смисъл. Нито едно живо същество не е създадено така, че да не може да изграни малкото си. В този ред на мисли имам предвид: когато бебто плаче предлагай гърда! Това е Simple SmileУспех!

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз да използвам темичката.
Любо е на 8 дни, сънлив е суче вяло. Тази сутрин изцедих с помпата без да съм го кърмила преди това 20 гр. от двете гърди Sad Искам да го кърмя, но се налага да го дохранвам, защото 5 минути след кърмене пак е гладен и си смуче пръстите много настървено и плаче. Пия чая на Хип, взимам и Рицинус Комунис 3 пъти по 3 перлички, но положението си е така от самото начало.
Моля за съвет Hug
Сънливото и неефективно сучещо бебе е голямо предизвикателство в първите дни, когато и без друго всичко ти е ново и изглежда трудно. Сигурно се отчайваш от това, че бебето сякаш не иска да суче и се съмняваш дали ще се справите.
Има много неща, които можеш да направиш, за да се подобри бързо положението. Тези статии за разбуждане на сънливото бебе сигурно ще ти дадат идеи какво да опиташ:
Събуждане на сънливо бебе
Поспаливoтo бебе и как да се справим с него
Компресията на гърдата помага да се научи бебето да суче по-ефективно и да получи повече мляко.
Сама си се сетила за помпата - тя може да ти е от помощ за стимулиране на гърдите, докато бебето свикне да суче ефективно. Не се отчайвай от изцеденото количество - помпата не е показател за това колко мляко има в гърдите, а само за това колко си усвоила умението да цедиш Wink Изцеждането е нещо, което се учи - и на гърдите им е нужно време, за да се задейства рефлексът на потичане при използване на помпа. След като първоначалните струйки мляко секнат, не се отказвай - може да сложиш горещи влажни компреси, да редуваш гърдите, като се връщаш по няколко пъти на всяка и да пробваш тези масажи за задействане рефлекса на потичане, за да може гърдите да освободят голямата порция мляко.
Ако даваш добавка от АМ или кърма, е разумно тя да се предлага не с шише, а с алтернативен метод за хранене - капкомер, чашка, бебешка спринцовка за даване на лекарство. Даването на шише може да направи сученето на бебето на гърдата неефективно, тъй като изисква друга техника и движения, които не са успешни на гърдата.
Пиши как върви Grinning

# 18
  • Мнения: 3 405
Пробвам всичко Simple Smile Надявам се да се научи. Ще пиша, благодаря! Hug

# 19
  • Мнения: 5 178
Барабана, ако нямаш достатъчно мляко в едната дай и от другата гърда на Ема .. ние се кърмим и от двете иначе доникъде не стига, и аз забелязвам спад в млеконадоя - гадния грип нещо ме напада или някаква настинка

# 20
  • Мнения: 126
Да питам и аз по темата от името на една приятелка - бебчето и е на 26 дни и онзи ден го премериха за първи път от изписването и се оказа че е наддал едва 50г . и е едва 2500г. Той наистина все ревеше като да е гладен и тя го държи почти непрекъснато на гърдата, пие лактогонен чай, прави масажите, само за хапчетата сега прочетох и ще и кажа. Той суче по 10-15 мин и заспива /методите за събуждане ги приложи/ и след 20 мин надава вой и тя пак го слага. Та вчера купи АМ по съвет на педиатърката и го дохранва - та исках да попитам в този случай дали наистина положението е безнадеждно и не може да е само на кърма или все още могат да се променят нещата и кърмата все пак да се увеличи?

# 21
  • Мнения: 5 178
Наиди -  къде подяволите е спала педиатърката не са ли правили контролни тегления на 2-ра и 3-та седмица, 2500 е малко бебе..  Ако питаш мен ( с риск всички да ме нападнат) да кърми и после да додава АМ, така първо ще се успокои детенце,  а после и майката и ще има време да се погрижи и за увеличаване на кърмата..Аз лично изживях около 30 ден лактационна криза, малкия ревеше нон-стоп, заспиваше от преумора..бяхме наддали 700гр, педито каза малко са (не били малко ама паника) и така  2-3 дни АМ след кърменето - детето  и  аз се успокоихме и после премахнахме дохранванията малко по малко, е сега вечер дохранвам, но змейко иска по 200мл.
При нас имаше и зверски колики та нещата не станаха от раз и бая се поизмъчихме..

# 22
  • Мнения: 2 829
Найди, испоред мен в момента е най-важно бебето да се нахрани, да порастне малко, а после вече може да се опита приятелката ти да махне добавката. Е, ако има възможност нека да посети консултативен кабинет по кърмене или да се свърже с Бу, Хедра, някоя от майките, които наистина могат да помогнат. Но, такова малко бебе, което не наддава добре-мисля че няма време за губене-първо да се нахрани и да укрепне, пък после може и по-успешно да суче човечето, надявам се че ще успеят заедно с кърменето! Hug

# 23
  • Мнения: 126
Мерси момичета - ще и предам вашите съвети. За контролните прегледи - те са си били стандартните - един след изписването и един на 20-ия ден - тогава са го премерили за първи път след изписването.
Аз просто се чудех какво още може да се направи за да се избегне АМ-а, но май всичко сме опитали - хубавото е, че тя е търпелива и упорита и даже му дава добавката с лъжичка, което след 2 часа кърмене и последващо цедене /цеди по около 10-20 г и го додава пак с лъжичка след като се поразбуди бебо/ е направо геройство. 

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много ми стана мъчно за мамчето - толкова много мотивация и такава борба води...
Хубаво е, че има теб и чрез теб - информация от форума Hug
Признаците дали детето получава достатъчно мляко (мокрите и акани памперси) са явни много преди меренето на 20-тия ден - а колкото по-отрано се потърси помощ, толкова по-бързо се преодоляват проблемите. В тази ситуация АМ може да се окаже мярката, която да спаси кърменето - важно е бебето да се нахрани, да наддаде и да закрепне, а когато това стане, ще има веднага положително отражение и върху кърменето - ще се подобри сученето, бебето ще е будно и активно и ще може да стимулира добре гърдите.
За момента планът за действие би могъл да изглежда така - предлагане и на двете гърди с компресия на гърдата, след това дохранване с АМ (чудесно е, че е толкова търпелива и предлага добавката с лъжичка; някои от другите методи - особено чашката - са доста по-бързи и може би ще е удачно да й предложиш да пробва, за да й остават все пак време и сили да се зарадва и на бебето). Изцеждането е ключов момент, за да може да поддържа и увеличи кърмата, която може да е намаляла доста заради неефективното сучене на бебето. Колко пъти се изцежда приятелката ти в момента и с каква помпа?
Ако приятелката ти има желание, ще е хубаво някой да види лично нея и бебето, за да се прецени реално ситуацията и да се дадат по-конкретни предложения.

# 25
  • Мнения: 126
Хедра, благодаря ти за съветите.
Изцежда се след всяко дневно кърмене, а нощем - не. Ползва помпата на Авент.
За чашката сега ще се разтърся, защото аз лично не знаех че може да се предлага с чашка - това от чашките с мек накрайник ли са и ако да - няма ли да се задави детето / моя палавник например все се дави с тези чашки и все още му давам  течностите с лъжичка newsm78

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това сигурно ще й е от полза:
Хранене с чашка - как се прави това?

Общи условия

Активация на акаунт