Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 20 тема

  • 44 977
  • 692
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 061
Преди време видях една жена в градския транспорт и я снимах, много ми хареса прическата и, на пръв поглед ми се стори, че косата и е също така гъста, но още не мога да се реша да се подстрижа, не съм сигурна дали ще се получи същото.
Скрит текст:

# 76
  • Мнения: 117
Момичета, боядисвам си косата по принцип имам много бяла коса. Но този уикенд съм на Тиймбилдинг за първи път, че съм на нова работа. Няма време да се боядисам, а имам леко израснали корени, с шампоан оцветител дали ще закърпя положението, страх ме е да не си омажа и основният цвят. Имам нужда от съвета ви, благодаря!

Последна редакция: чт, 05 окт 2023, 09:32 от vioila

# 77
  • БГ
  • Мнения: 1 280
Спрейчета които боядисват, не е ли по удачен вариант?

# 78
  • Мнения: 5 046
Здравейте. Някой сеща ли се един фризьор Пламен? Май разни моделки ходят при него. Не се сещам фамилия, и не мога да го открия във фб, дали има сайт, страница? Някой ако може да помогне. Благодаря.

# 79
  • Мнения: 1 013
Момичета, боядисвам си косата по принцип имам много бяла коса. Но този уикенд съм на Тиймбилдинг за първи път, че съм на нова работа. Няма време да се боядисам, а имам леко израснали корени, с шампоан оцветител дали ще закърпя положението, страх ме е да не си омажа и основният цвят. Имам нужда от съвета ви, благодаря!
Спрей оцветител за бели коси на Лореал - уникално откритие за мен. Има го в ДМ, Лили, на цена към 8-9 лева, различни цветове. При измиване пада изцяло, няма го ефекта на оцветяващите шампоани да ти оцветява косъма в червено/оранжево.

# 80
  • Мнения: 117
Момичета, боядисвам си косата по принцип имам много бяла коса. Но този уикенд съм на Тиймбилдинг за първи път, че съм на нова работа. Няма време да се боядисам, а имам леко израснали корени, с шампоан оцветител дали ще закърпя положението, страх ме е да не си омажа и основният цвят. Имам нужда от съвета ви, благодаря!
Спрей оцветител за бели коси на Лореал - уникално откритие за мен. Има го в ДМ, Лили, на цена към 8-9 лева, различни цветове. При измиване пада изцяло, няма го ефекта на оцветяващите шампоани да ти оцветява косъма в червено/оранжево.


Благодаря, и на one_love, имам дерматит и не се чувствам добре със спрейчетата, а как се справят при пръскането да не оцветите и скалпа, при мен се получава малко нелепо.

# 81
  • Мнения: 1 093
Момичета, моля за съвет. Този месец няма да успея да ида на фризьор. Там ме боядисват с Majirel, но сместват много бои.
Искам да не ми жълтее толкова бялата коса(имам 80%). Да я матирам ли по дължина или да я боядисам. Доколкото разбрах Dialight малко потъмнява.
Ще сложа снимка на това ,което искам като нюанс (дясната снимка, а в ляво е състоянието на косата ми в момента).
Скрит текст:

# 82
  • Мнения: 215
Dessi, аз бих смесила Мажирел 7.0 и 9.1. Аз съм ползвала директно 8.0 с 8.1, но ми изрижавява на някое измиване.
Винаги трябва да имаш натурална х.0 или в случая 7.0, за да покриеш бялата коса, а другата половина да е с тонът който желаеш, в случая пепелно 9.1.
Диалайт не е за толкова бяла коса, както пишеш, че е твоята.

# 83
  • Мнения: 257
С тези спрейове е голямо мазало, ползвала съм в крайни случаи. Купих си точно показания и пръска навсякъде, боядисва и скалпа определено. Става за целта, но при чувствителен скалп не знам какви биха били последствията после.

# 84
  • Мнения: 8 920
Каква е обяснението, че върху белите корени е добре да се слага само чист цвят, примерно 6.0 вместо 6.1?
Примерно искам да постигна студено сребристо сивокафяво върху побелели корени корени и дължина. Не искам да е много светъл цвят, не искам и топъл нюанс, защото просто не ми ходят на тена на лицето, но и искам да е цвят, с който белите ми корени, когато изкарат, да се преливат малко по-естествено.

# 85
  • Мнения: 8 977
Обяснението, че на бялата част от косата трябва да и придадеш пигмента, който има останалата част от косата. С нулевата боя се маже само местата с бели коси или корени. Боята 6.1 е, за да дава на коса 6.0 пепелив оттенък.

# 86
  • Мнения: 8 920
Но нали и в 6.1 пак го има пигмента 6?

Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 17:15 от Блу

# 87
  • Мнения: 8 977
не, няма го в 6.1 пигмента на 6.0, но е направен такъв пигмент за сив оттенък, който е специално за кестенява коса, на черна коса от 1 до 4 почти няма да се забележи. За черните коси си има друг по-силен пигмент за сив оттенък и това са 1.1, 2.1, 3.1, 4.1
Боите. различни от нулевите, са замислени да се нанасят на определения цвят коса (примерно 6)  и да придават оттенък. Обаче при наличие на бели коси, боята за оттенък 6.1 не може да покрие белите коси и те  изглеждат много грозно после, виждали ли сте жени с червено боядисани коси, ама в корена са розови?

Натуралният пигмент го има само в боя х.0
Смесват се 1:1 нулевата боя и боята за оттенък, и след това се слага още толкова количество (на двете общо) оксидант.

В твоя случай:
- за корените-20г боя 6.0+ 20 г боя 6.1 + 40г оксидант 6%

-за дължините примерно 30 г 6.1+30г 6% оксидант

ако не стигне, забъркваш  още:
примерно:
за корените 5г боя 6.0+5г боя  6.1+10г оксидант 6%

# 88
  • Мнения: 8 920
Скрит текст:
не, няма го в 6.1 пигмента на 6.0, но е направен такъв пигмент за сив оттенък, който е специално за кестенява коса, на черна коса от 1 до 4 почти няма да се забележи. За черните коси си има друг по-силен пигмент за сив оттенък и това са 1.1, 2.1, 3.1, 4.1
Боите. различни от нулевите, са замислени да се нанасят на определения цвят коса (примерно 6)  и да придават оттенък. Обаче при наличие на бели коси, боята за оттенък 6.1 не може да покрие белите коси и те  изглеждат много грозно после, виждали ли сте жени с червено боядисани коси, ама в корена са розови?

Натуралният пигмент го има само в боя х.0
Смесват се 1:1 нулевата боя и боята за оттенък, и след това се слага още толкова количество (на двете общо) оксидант.

В твоя случай:
- за корените-20г боя 6.0+ 20 г боя 6.1 + 40г оксидант 6%

-за дължините примерно 30 г 6.1+30г 6% оксидант

ако не стигне, забъркваш  още:
примерно:
за корените 5г боя 6.0+5г боя  6.1+10г оксидант 6%
Безкрайно благодаря! Ще пробвам така.
Все съм мислела, че цифричките зад точката или наклонената черта показват добавен цвят към основния, който да придаде някакъв нюанс/оттенък на основния.

# 89
  • Мнения: 1 093
не, няма го в 6.1 пигмента на 6.0, но е направен такъв пигмент за сив оттенък, който е специално за кестенява коса, на черна коса от 1 до 4 почти няма да се забележи. За черните коси си има друг по-силен пигмент за сив оттенък и това са 1.1, 2.1, 3.1, 4.1
Боите. различни от нулевите, са замислени да се нанасят на определения цвят коса (примерно 6)  и да придават оттенък. Обаче при наличие на бели коси, боята за оттенък 6.1 не може да покрие белите коси и те  изглеждат много грозно после, виждали ли сте жени с червено боядисани коси, ама в корена са розови?

Натуралният пигмент го има само в боя х.0
Смесват се 1:1 нулевата боя и боята за оттенък, и след това се слага още толкова количество (на двете общо) оксидант.

В твоя случай:
- за корените-20г боя 6.0+ 20 г боя 6.1 + 40г оксидант 6%

-за дължините примерно 30 г 6.1+30г 6% оксидант

ако не стигне, забъркваш  още:
примерно:
за корените 5г боя 6.0+5г боя  6.1+10г оксидант 6%

Като в началото след изсветляване се боядисвах сама точно така се получи при мен на корените, но не червено, а все едно прозрачна коса и нехванало, въпреки, че смесих .0 с .1 50%на 50%.  Ще взема няколко цвята Мажирел и ще видя какво ще се получи. Като гледам и в салона трудно ми убиват жълтото, а бялата коса направо ми блести, така, че др път при фризьора ще искам препигментация , че не ми се рискува сама да я правя.

Общи условия

Активация на акаунт