Плагиоцефалия-специалист

  • 496
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! За Плагиоцефалия с какъв специалист трябва да се консултираме-ортопед, неврохирург или друго? Също така бихте ли препоръчали някого в София? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 18 998
С неврохирург. Ние бяхме при Кирил Георгиев, той извърши операцията. Ако е позиционна плагиоцефалия, не се налага операция

# 2
  • София
  • Мнения: 2 014
Доц.Ралица Николова (педиатър-невролог) от СБАЛ по Детски болести. Ако има нужда ще ви насочи към Неврохирург от УМБАЛ Св.Иван Рилски. Или д-р Фурлакис от Болница Надежда (детски ортопед), който при нужда също ще ви насочи. В Германия поставят каски на бебетата с които каски стоят по 23 часа на ден и един час почивка. Каската струваше към 2500-3000 евро.

# 3
  • Мнения: 8
Доц.Ралица Николова (педиатър-невролог) от СБАЛ по Детски болести. Ако има нужда ще ви насочи към Неврохирург от УМБАЛ Св.Иван Рилски. Или д-р Фурлакис от Болница Надежда (детски ортопед), който при нужда също ще ви насочи. В Германия поставят каски на бебетата с които каски стоят по 23 часа на ден и един час почивка. Каската струваше към 2500-3000 евро.
Благодаря Ви! А имате ли контакт на доц. Николова?
С неврохирург. Ние бяхме при Кирил Георгиев, той извърши операцията. Ако е позиционна плагиоцефалия, не се налага операция
Благодаря Ви!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 014
Доц.Ралица Николова преглежда на две места в СБАЛ по Детски болести и Болница Надежда. Пробвайте по телефон да запишете час на едно от двете места. Нямам неин личен телефон. Тя е завеждащ отделение в СБАЛ по Детски болести и първа в България въвежда и започва да прилага трансфонтанелната ехография в България. Разглежда черепа в детайли като връзки на костите една с друга и т.н. Имам мейл на д-р Фурлакис, на който ми е отговорил ако искате него мога да,ви дам и да му пишете за случая (защото при него се чака по три месеца за преглед а вие нямате време да чакате)

# 5
  • Мнения: 18 998
Аз не съм доволна от "Иван Митев" що се отнася до плагиоцефалията. Дори епикризата бяха объркали, от коя страна е плагиоцефалията и ако се бяхме помотали още малко тях да чакаме за някакво решение, щяхме да изпуснем сроковете.
Неврохирурзите са си точно специалистите за това, имайте готовност да направите скенер на главата, за да се види със сигурност.

Последна редакция: нд, 27 авг 2023, 09:47 от кукумицинка

Общи условия

Активация на акаунт