Отново за ваксината Pentaxim

  • 1 998
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 159
ама това е ужасно, на нас също ни трябва за след 2 седмици и направо не знам какво ще правим Confused

# 16
  • Мнения: 26
От представителството на  Sanofi Pasteur GmbH  в София ме увериха, че ще има внос следващата седмица на доста по-голямо количество. Предишният им е бил много ограничен и ваксините са се изчерпали бързо. Служителката на телефона беше доста сигурна, че няма да има проблеми и ще има достатъчно бройки. Дано!!!



# 17
  • София
  • Мнения: 978
Krissi и София, Благодаря Ви за отговорите. Знаете ли дали има някакви проблеми след поставянето на Infanriks и ийма ли някакви по-различни странични реакции. Предварително Ви благодаря

# 18
  • Мнения: 547
Нямаше абсолютно никакви странични реакции. Единственото неудобство е че са две инжекциите, но това е всичко.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Инфанрикс също е убита ваксина и няма странични реакции. Разликата е, че е тривалентна - ДТК, а не пет като Пентаксим.

# 20
  • Мнения: 483
Не се безпокойте мами, ваксината ще бъде пусната в търговската мрежа. Проблема е свърдан с влизанито ни в (Европа) и неуредиците с вноса на лекарства, коли,  промените в здравеопазването и т.н.
На нас трябваше да ни я бият на 8-ми януари, но ми педиатъра каза, че не е проблем това да стане и в началото на февруари.

# 21
  • Мнения: 252
Нашето JP ни осигурява Pentaxim-a. Трябваше да ни я бият миналата сряда, но все още нямаха. До края на миналата седмица обаче им доставиха от фирмата вносител.Така, че в момента е доставен някакъв внос.

# 22
  • Мнения: 851
Това което аз знам по въпроса е че и Пентаксим и Акт хиб и Тетраакт хиб и Имовакс полио са на една фирма - Adventis Pasteur. Или казано с други думи ако няма внос на едната няма и на другите Confused Тъй като Пентаксима се търси най-много той най-бързо свършва, а от другите има шанс да са останали някакви количества по разни аптеки. Ама човек ако не знае къде не може да обикаля цяла София и да търси Naughty Аз например вчера получих Имовакс-а, а по принцип се води изчерпан като количество. За сега сме на варианта ДТК-то от здравната каса и Имовакс-а. Исках отделно да бия Акт Хиб и го купих, но доктора ми прочете в упътването и се оказа, че тази васкина не е за менингокок, а за нещо друго и всъщност въобще не е противоменингитна ваксина или поне не за този менингитен вирус, които е в България.За това не я сложихме и си отлежава у нас. Обаче ако дойде Пентаксим другия месец си купувам 2 и продължавам с тях. Лошото е само, че няма да имам пълна имунизация с менингит - нали ще са само два приема. Cry И понеже съм бясна, че имунизационната програма на детето ми можеше да иде по дяволите, ако не бяхме намерили Имовакс-а Twisted Evil разчитайте на мен ако искате да раздухаме тая работа по медийте /аз имам и връзки по вестниците/. Как не ги е срам - ние имаме срокове за да ги сложим тия ваксини не можем да си позволим да ги чакаме! #Cussing out

# 23
  • Мнения: 934
Това ми е болна тема и на мен:(. От декември я издирвам тази ваксина. Все няма и т.н. А детето стой без ваксина вече повече от месец. Досега беше освободена от ваксини, но вече трябва да и се бият. Не смея да я извеждам много. Въобще се въртя в някакъв порочен кръг. Обърнах цяла България изкопах връзки откъде ли не и се надявам днес най-сетне да ми доставят поне една ваксина.
JP-то вече пищи затова, че ако и направят проерка ще има санкции за нашето забавяне.
Иде ми да удуша някой за това безхаберие което цари в милата ни родина.

Общи условия

Активация на акаунт