Думи и изрази, които използваме неправилно

  • 148 058
  • 3 353
  •   1
Отговори
# 3 300
  • Мнения: 30 501
Отбива се службата, самата нея, а не времето, което са ѝ посветили. Ако се имаше предвид времето, щеше да се убива.

# 3 301
  • Мнения: 55 944
За един наборен войник от моето време военната служба не беше никаква служба, дълг и прочее, а само време - загубено време, което трябва да изтече.

# 3 302
  • Мнения: 4 369
За един наборен войник от моето време военната служба не беше никаква служба, дълг и прочее, а само време - загубено време, което трябва да изтече.

Да де, но защо и официалният израз трябва да поддържа усещането за отбиване на номера.
Трябвало е да бъде "отслужване".

# 3 303
  • Мнения: 55 944
Аз не знам дали е официален. Освен в някой заблуден шапкарски вътрешен документ, заимствано някак от руснаците.

# 3 304
  • Мнения: 4 369
Нямах предвид "шапкарски" документ а мас-медиите.

# 3 305
  • Мнения: 55 944
Те са го взели от шапкарския документ за да се правят на интересни.

# 3 306
  • Мнения: 845
На мен ми е адски смешно и странно, като прочета някъде "педито".
Нелепо ми звучи за лекар,толкова ли е трудно да се напише "педиатъра" или "личния лекар"?

# 3 307
  • Glasgow
  • Мнения: 11 045
А на мен направо криндж, защото първо го виждам като педото, а в англоезична среда е кратко за педофил😑

# 3 308
  • Мнения: 295
Педито ми е любимо и на мен JoyJoyJoy

# 3 309
  • Glasgow
  • Мнения: 11 045
Да, гастро-то, ендо-то - по върви някак, но педито просто не стои добре😅

# 3 310
  • Мнения: 2 100
А преди двадесетина години, с първото, тук за първи път чух "педката".

# 3 311
  • Glasgow
  • Мнения: 11 045
🤣ох.
Педката на бебка, може би (друга любима дума)

# 3 312
  • Мнения: 4 120
“наблегна ме” вместо “налегна ме”

# 3 313
  • Варна
  • Мнения: 2 756
Ох, две уважавани съфорумки една след друга ,,пригледно"...

# 3 314
  • Наблизо
  • Мнения: 9 516
А “на детенце” без да се членува много ми бърка в душицата.
“Ще ходим при педито на детенце”.

Общи условия

Активация на акаунт