Думи и изрази, които използваме неправилно

  • 148 075
  • 3 353
  •   1
Отговори
# 3 345
  • По света и у нас
  • Мнения: 3 767
Моля като сте тръгнали да пишете абривиатурите, сложете им и думите.  аз съм от по новите съфорумки, още не знам какво е бднж

# 3 346
  • Мнения: 30 502
Присъединявам се към искането. Аз съм от старите форумки, но също не знам какво означава бднж.

# 3 347
  • София
  • Мнения: 1 613
ЖДНБ - жива да не бях, нали?
В седмокласната ни тема редовно се говореше за розмарин и бело (розмаринът помага за концентрацията, а белото е бяло вино), нещо останало от предишни теми и станало нарицателно. Една потребителка ни обвини, че сме наркоманки и говорим само за наркотици.

# 3 348
  • Мнения: 6 092
ЖДНБ - жива да не бях! Възклицание, старо като света. Simple Smile

# 3 349
  • Майничка
  • Мнения: 14 235
Даже имаше лозунг (заглавие на тема) "С розмарин и бЕло - към просветно дело!".

# 3 350
  • Мнения: 25 776
Гледах в бебешките теми за "мартчета" (деца, родени през май месец). Според мен трябва да е "мартенчета". Даже имам някакъв смътен спомен, че в по-ранни години съм го виждала "мартенчета".

# 3 351
  • Мнения: 15 974
Епизод и серия. Епизод е отделна самостоятелна история или случка,като от "Шерлок Холмс",да речем. Докато серията е съставна част на цяло филмово произведение. Понякога се бъркат двете понятия.

# 3 352
  • София
  • Мнения: 6 892
Даже имаше лозунг (заглавие на тема) "С розмарин и бЕло - към просветно дело!".
Къде ме върна  Smile 
Седмокласните вълнения за набор 2005.

# 3 353
  • София
  • Мнения: 1 613
Гледах в бебешките теми за "мартчета" (деца, родени през май месец). Според мен трябва да е "мартенчета". Даже имам някакъв смътен спомен, че в по-ранни години съм го виждала "мартенчета".
Преди 16 години редовно пишех в темата за мартенчетата.

Общи условия

Активация на акаунт