Забременели след инвитро 53

  • 41 481
  • 831
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 490
Знам, че доста често стимулацията се отразява с натрупани килограми. Дори като казвахме наскоро на един приятел че бременността е след инвитро първата му реакция беше да ме огледа и отбележи че е изненадан задето не съм се надула, при негови познати масово така се отразявало.
Всеки организъм обаче си е индивидуален, броя стимулации също предпоалгам допринася, та не вярвам много в генерализации. Аз още от 3ти месец започнах да раста на корем, макар че килограмите си стоят същите +- един-два.
В понеделник АГ ме пита колко съм в момента и ме прецени като 62 заради корема и гърдите, оказах си се добрите стари 53(сега съм в 17 седмица)
baby96  - струва ми се съвсем нормално покачване за 5ти месец. Вероятно вече започваш да се поклащаш при вървене като мен и затова ти се виждат повече Grinning

# 436
  • Мнения: 1 960
Аз съм в края на трети и от седмица имам коремче. По принцип нямам и който ме познава веднага го забелязва. Във вторник съм на работа след близо 10 дни отпуска и едва ли някой ще пропусне факта, че съм бременна, въпреки че още не съм дори в 4-тия.
За тегло... Последно бях 51 кг. Не бях качила. От седмица не съм се теглила. Дрехите ми стават. Но не избирам стегнати панталони в кръста, не ми е комфортно.
С близнаците стартирах на по-малко кг. Влязох да раждам 56 кг. , като качих само 9 кг с тях. Последните месеци качвах само по 1 кг, в началото повече.

# 437
  • Мнения: 234
Знам, че доста често стимулацията се отразява с натрупани килограми. Дори като казвахме наскоро на един приятел че бременността е след инвитро първата му реакция беше да ме огледа и отбележи че е изненадан задето не съм се надула, при негови познати масово така се отразявало.
Всеки организъм обаче си е индивидуален, броя стимулации също предпоалгам допринася, та не вярвам много в генерализации. Аз още от 3ти месец започнах да раста на корем, макар че килограмите си стоят същите +- един-два.
В понеделник АГ ме пита колко съм в момента и ме прецени като 62 заради корема и гърдите, оказах си се добрите стари 53(сега съм в 17 седмица)
baby96  - струва ми се съвсем нормално покачване за 5ти месец. Вероятно вече започваш да се поклащаш при вървене като мен и затова ти се виждат повече Grinning
Килограмите винаги са ми били до 55, преди бях много слаба...коремчето ми си личи, да, определено, но това дупе и тия крака, може би от двете седмици без движение след трансфера...няма значение, не ми е никакъв проблем...в крайна сметка важното е, че бебето расте и е здраво. Исках просто да попитам при другите бъдещо мами как е..

# 438
  • Мнения: 25
Здравейте, мили момичета! За съжаление моята бременност приключи в 9 г.с., поради забавено развитие на ембриона и спиране на сърдечна дейност...Спрях всички лекарства и чакам прокървяване с надежда да се изчисти само и да не се наложи кюртаж. Това ми беше първият трансфер и се радвам, че поне имах имплантация, но все пак разочарованието е огромно. Тъй като нямаме други замразени ще трябва да започнем от начало...Мисля да си почина лятото, да пия добавки и на есен с нови сили. Доктора предложи да изследваме ембрионите при следващия опит, тъй като подозира генетичен проблем.
Пожелавам успех на всички дами и леки и безпроблемни бременности. ❤

# 439
  • Мнения: 490
Много съжалявам, Lina Sad 
Почини наистина лятото, ако искаш прегледай и тази тема, може да намериш полезна информация и утеха:
Скрит текст:

Ако се стигне до кюретаж, или вие прецените че искате да направите такъв, задължително пуснете изследване на абортивният материал. Така ще може да се потвърди или отхвърли предположението на доктора за генетичен проблем.
При мен се оказа това и след тестване на ембриончетата сега съм в 17гс. Успех занапред!

# 440
  • Мнения: 76
Здравейте, записвам се и аз с + тест на 4то бебе. Имаме 2 момчета от спонтанно зачеване 1 момиче от свеж трансфер и сега от ЗЕТ.
Леко бременност на всички 🍀🙏💙🩷

# 441
  • Мнения: 206
Здравейте,искам да попитам,колко време продължават лекарствата и инжекциите след забременяване и дали няма да навредят на плода,благодаря!🙂

# 442
  • Мнения: 76
Кои лекарства?
Пролутекс до сърдечна дейност около 7сед.
Утрогестан до 12сед. и при нужда може до края на бременността.
Всичко най-вече е спрямо всяка бременна и нейните нужди.
Здравейте,искам да попитам,колко време продължават лекарствата и инжекциите след забременяване и дали няма да навредят на плода,благодаря!🙂

# 443
  • Мнения: 926
някой ако има Пролутекс 25, нека ми пише

# 444
  • Мнения: 1 415
Може да намерите в групата Инвитро България (аз си купих от там за 55 лв. кутията). Има и във verutol.net и turkomeds.com.

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 12:17 от Tessaria

# 445
  • Мнения: 206
някой ако има Пролутекс 25, нека ми пише

https://verutol.net/produkt/proluteks-25mg-7-flakona-prolutex-25-mg/ много са коректни ,за 1 ден са при Вас,аз поръчах 5 кутии защото слагам на ден по две,бяха 77 лв,сега са 79лв

# 446
  • Мнения: 1 415
Днес бях на преглед и видяхме пулса на фъстъчето, отдъхнах си засега Grinning

# 447
  • София
  • Мнения: 1 328
Честит пулс! 🥰🙏

# 448
  • Мнения: 206
Здравейте,след потвърждаване на бременността (които от вас имат коте) ,казаха ли ви да си направите тест за токсоплазмоза?

# 449
  • Мнения: 1 415
Нищо не ми казаха, но нашата котка живее в апартамент и реално няма откъде да я хване. С първата бременност така и не направих теста, но този път ще го пусна за всеки случай. Не доближавах тоалетната ѝ.

Общи условия

Активация на акаунт