Забременели след инвитро 53

  • 41 707
  • 829
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 224
Нищо не ми казаха, но нашата котка живее в апартамент и реално няма откъде да я хване. С първата бременност така и не направих теста, но този път ще го пусна за всеки случай. Не доближавах тоалетната ѝ.

И на мен ми казаха,друг да й чисти тоалетната,като цяло мъжа ми да се грижи за нея ,а аз да стоя по-далеч нищо ,че е домашен 🙂

# 451
  • Мнения: 495
Вчера коментирахме в друг подфорум че теста за токсоплазмоза влиза под шапката на здравна каса, особено, ако бременността се води рискова. Предлагам да пробвате с АГ по ЗК, иначе е хубаво да се направи преди забременяване и после пак да си се провери към трети месец. Заболяването може да се хване и от недобре измита храна или заразено месо, мляко... котето не е единствен преносител.

# 452
  • Мнения: 1 433
Да, дори е по-голяма вероятността да го хванеш от храна, отколкото от домашна котка (която не излиза навън).

# 453
  • Мнения: 2 010
Преди 13 години изследвах токсоплазмоза преди бременността. Имах огромно число за антитела. 2-3 пъти ми правиха ново изследване в НЦЗПБ. Там ни изпратиха от Бургас. Активна инфекция нямаше. Но наличие на антитела много. Сега не съм правила. Котките са преносители, но може да се запазиш и от неизмити зеленчуци, а аз редовно ядях от градината на село такива.


Здравейте,след потвърждаване на бременността (които от вас имат коте) ,казаха ли ви да си направите тест за токсоплазмоза?

# 454
  • Мнения: 224
Здравейте,след като ви потвърдят бременността ,по колко пъти ходите на преглед,всяка г.с. или както прецени доктора ви и използвате ли нещо по специално за интимна грижа след като сте разбрали за бебчетата ,благодаря!

# 455
  • София
  • Мнения: 1 384
Следя се при двама по мое си желание, два пъти  месечно, понякога ходя и повече, но това си е само за мое спокойствие и по преценка. Иначе лекаря, при който ще раждам ме иска 1 път месечно. Обикновено знам, че искат веднъж месечно след 12 седмица.

Иначе не ползвам абсолютно нищо, рядко се случва. Само вода и това е.

# 456
  • Мнения: 1 433
При репродуктивния имах два прегледа през две седмици, за потвърждаване на вътрематочна бременност и за пулс. След това ме прати при редовният ми АГ. При нормално протичаща бременност прегледите при АГ са веднъж месечно и с първата бременност не съм ходила по-често от това. Чак някъде в 8-ми месец започнах да ходя през 10 дни, а в 9-ти - всяка седмица, такава е практиката на моят лекар.

За интимната грижа - само вода. Повечето интимни гелове и пяни повече вредят, отколкото помагат.

# 457
  • Мнения: 285
Здравейте,след като ви потвърдят бременността ,по колко пъти ходите на преглед,всяка г.с. или както прецени доктора
Моят ме пита дали искам всяка седмица или през седмица. Избрах през седмица. Все още съм при репродуктивния обаче, 10г.с., ще видим дали този от ЖК ще каже различно.

# 458
  • Мнения: 2 010
Моят следящ лекар женската консултация ме иска на около 3 седмици. Да следи как се развива всичко с бебето и дали е наред бременността ми. Предходната беше много рискова, с болезнени контракции и кървене от 17 г.с. и сега не смея да се зарадвам. Тази...В началото (8 г.с.) имах леко кървене и ни притесни снежинката, но сега уж всичко е наред. Старая се да не се претоварвам. Работя в офис и идеята ми е до края на юни да съм активна. Надявам се да се чувствам добре. Иначе ще изляза по-рано в болничен. Към момента са само болки от нарастването на матката, спрях почти но шпа, само вечер пия да мога да заспя, скоро спирам прогестерона, иначе съм всеки ден на клексан и натаспин. С високорискова мутация към, но поне няма риск към този момент от прееклампсия. На първата фетална казаха, че всичко е наред.

# 459
  • Мнения: 224
Благодаря Ви за отговорите,а някой от Варна да ми препоръча доктор при който да си следя бременността ,защото нашия репродуктивен е в Шумен и не мисля 9 мечеца да пътувам до там ако реши ,че трябва да раждам при него

# 460
  • Мнения: 224
Здравейте,според доктора ми утре трябва да чуем пулс,според мен е рано 5 г.с и 4д(излиза ,че съм в момента),възможно ли е все пак да се чуе нещо при високо чхг

# 461
  • Мнения: 1 504
Здравейте. Дали ще ми препоръчате някой проследяващ по ЗК. От София съм и искам да е достъпен с метрото.
Видях, че във ВМА има клиника, където има ЖК. Някой ходил ли е там?

# 462
  • Мнения: 6
Здравейте, мами. Аз съм в 7+2г.с  и не мога да се справя с гаденето. Док. ми изписа Емил и Антиметил, но нямам абсолютно никакъв апетит и се притеснявам, че като не се храня ще отслабне организма. Всичко ми мирише ужасно и оцелявам само на солети. Някоя от вас имала ли е такъв проблем?

# 463
  • Мнения: 267
Сияна, и аз бях така - от 6гс до 13 гс нон стоп гадене + повръщане,  едва намирах какво да ям Sad Стабилизирах се донякъде, след като ме приеха в болница и бях 3 дни на системи. Там ме успокоиха, че дори и да не се храня съвсем пълноценно, бебетата в тези ранни седмици имат съвсем минимални потребности и така или иначе си набавят всичко необходимо. Тъй че не се тревожи, гаден период е, но ще отмине 😘

# 464
  • Мнения: 6
Сияна, и аз бях така - от 6гс до 13 гс нон стоп гадене + повръщане,  едва намирах какво да ям Sad Стабилизирах се донякъде, след като ме приеха в болница и бях 3 дни на системи. Там ме успокоиха, че дори и да не се храня съвсем пълноценно, бебетата в тези ранни седмици имат съвсем минимални потребности и така или иначе си набавят всичко необходимо. Тъй че не се тревожи, гаден период е, но ще отмине 😘

Много благодаря за успокоението! ❤️ Първа бременност ми е и не съм подготвена за нищо 😁

Общи условия

Активация на акаунт