Майски бебета 2024г.

  • 29 584
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 89
Момичета, прочетох, че има група. Как мога да се присъединя?

Аз се присъединих днес в тази, предполагам е същата, за която се спомена в темата по-рано.
https://www.facebook.com/groups/131344453363441/?ref=share

# 76
  • Мнения: 190
Записвам се и аз.
Аз живея в Англия и все още не съм била на преглед и не мога да кажа дата за термин. Но според “приложението” трябва да съм 5+1г.с. днес. Първа бременност ми е. Точно щях да питам дали е нормално да нямам никакви симптоми. И прочетох по-горе, че има и други като мен.
Имам много лека чувствителност на гърдите и то на моменти. Нямам други оплаквания никакви. Даже от време на време забравям…
Тук ще дадат час чак между 10-12 г.с. Но не се сдържам така и запазих час на частно, който се пада в 6г.с.
Ще видим.
Поздравления на всички! Желая спокойни и леки бременности и най-вече пухкав финал, както казват всички тук. 😁

# 77
  • Мнения: 111
Добре дошли и честито на новичките!
За мацката,която се притеснява за липсата на симптоми-и е рано, а и те не са нещо задължително. И първия път ,и този до тук, минавам със съвсем леко гадене. Пожелавам на всички ви да сте така. Почти нямах ден с под 10км ходене +тренировка. 
Cloudoflove ехааааа! Браво на вас! Сподели нещо за отглеждането на деца с малкаразлика (по план си беше ,но все ме плашат,че е ужасна идея. Е-явно не са успели де Grinning)

# 78
  • Мнения: 89
....
Cloudoflove ехааааа! Браво на вас! Сподели нещо за отглеждането на деца с малкаразлика (по план си беше ,но все ме плашат,че е ужасна идея. Е-явно не са успели де Grinning)

Каката сега тръгна за първи път на градина, от време на време имаме помощ от баби, и с много гушкане и търпение, както и делегиране на домакински задължения, се получава. Например, вкъщи готви основно ММ, помага много и с децата. Ще се справите заедно Simple Smile

# 79
  • Мнения: 405
Момичета здравейте, следя ви и се чудих дали да пиша, но мисля че бихте ми дали куража от който се нуждая. Миналият месец на 5.8 направих спонтанен аборт. Трябваше да е 8 седмица, но беше спряло да се развива в 5+. Изчистих се сама, кървях 5 дни както при цикъл и на 8.8 беше наред вече всичко. Лигавицата беше чиста и нямаше нищо останало. Казаха да се пазим 2 месеца, но секс може след като спре кървенето. И така отидохме на море, детето беше с дядо си в стая ние сами и предполагам се досещате, че беше маратон. На 28 се върнах на работа и докато си пия кафето усетих, че отново ми се гади от него. Направих 3 теста бяха категорично отрицателни и си чаках цикъла. На 4.9 не знам някаква сила ме накара като станах от сън да направя тест. И какво да видя 2 черти. Гледах, въртях на лампа, с фенер както се сетите, събудих мъжа ми да види и в крайна сметка стигнах до 7 положителни уринарни тестове. Пусках си чхг, удвоява се за сега. Вчера бях на лекар видя се сак в матката, отговарящ напълно на чхг и седмицата на овулация. По календар трябваше да е на 19.8, но аз съм сигурна, че беше след 20. Може би 24 25 там някъде. Казах това на лекаря и той ме успокои, че за сега всичко си отговаря на казаното от мен и стойности. Вика ме другата събота пак на преглед да видим какво ще се случи. Каза че е рисково, защото не съм имала дори 1 редовна менструация, забременях веднага след аборта. Извинявам се за дългият пост, просто съм много притеснена и уплашена. Искам просто този път всичко да бъде наред и да стигна до финал. Искам да ви попитам вие в коя седмица сте и какво се е видяло при вас? Аз по дата на цикъла съм 6+ но както казах вече овулация беше седмица по-късно и реално съм 5+. Вие видяхте ли вече ембрионче? Колко мм ви е сака(съответно и за коя седмица сте)?

# 80
  • София
  • Мнения: 883
Нормално е да се различава от по дата на цикъла, защото реално ти не си имала цикъл, а аборт. Стискам ти палци този път всичко да е наред и да стигнеш и до финал.

При мен в 7+1 се видя ембрионче, чу се пулс. Бебето беше с размери 5 мм, а плодния сак - 28 мм. Не съм ходила по-рано, че да видя размери.

# 81
  • Мнения: 405
Нормално е да се различава от по дата на цикъла, защото реално ти не си имала цикъл, а аборт. Стискам ти палци този път всичко да е наред и да стигнеш и до финал.

При мен в 7+1 се видя ембрионче, чу се пулс. Бебето беше с размери 5 мм, а плодния сак - 28 мм. Не съм ходила по-рано, че да видя размери.
Да знам, че реално не е било цикъл. Едва ли дори и по тази дата съм в 6та седмица, защото не може да се смята за 1ви ден на цикъла аборта, това коментирахме и с лекаря. За това го сметнахме по стойности отговарящи на това, което казвам аз и това което вижда той. Благодаря ти за отговора. Моят е 10мм с жълтъчен мехур, но все още без ембрион. Лекарят каза че отговаря на 5+ като не уточни ден. Каза 5+1 2 дни. Принципно знам, че е рано да се види, имам успешна бременност, просто тук вече идва страх и безпокойство заради случката от миналия месец.

# 82
  • София
  • Мнения: 883
Много добре те разбирам. Мисли обаче положително, защото емоционалното ти състояние много се отразява на бебето, дори и съвсем в началото. Вярвам, че този път всичко ще е наред.

# 83
  • Мнения: 405
Много добре те разбирам. Мисли обаче положително, защото емоционалното ти състояние много се отразява на бебето, дори и съвсем в началото. Вярвам, че този път всичко ще е наред.
Опитвам се да няма лоши мисли, благодаря ти

# 84
  • Мнения: 74
Здравейте, прекрасни момичета! Simple Smile

Надявам се да ме приемете като една от вас!

Присъединявам се много плахо, тъй като съм съвсем в началото, също така ми е и първа бременност, съответно малко или много не знам какво да очаквам. Simple Smile

Предполагаем термин по мои изчисления е 25.05.23г.

Аз съм на 25 години от София.

НЕ очаквах да ми дойде на 16.09, но тъй като съм много любопитна започнах с тестването 5 дни преди очакваната М 😂 съответно и разбрах по-рано, че съм бременна, в четвъртък теста ми беше категоричен.

На първи преглед ще ходя другата седмица, за да съм с поне 10дни закъснение, доколкото разбирам сърчице едва ли ще чуем, но поне да се успокоя и да видим, че бременността е вътрематочна.

Вълнението и щастието е неописуемо!! Пожелавам на всички ви лека и спокойна бременност до пухкав финал. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 849
Добре дошли на новите бъдещи мами, надявам се не съм пропуснала да добавя някоя в списъка.

k0k0s4e, благородно завиждам за липсата на симптоми. Smile Много ми липсват тренировките и се надявам поне след третия месец да се кротне това гадене, за да си продължа с физическата активност.

Аз бях на първи преглед в 5г.с. + 6 (13-ти ден закъснение), видяхме сакче и ембрионче (0,29мм), чухме и пулса. За следващия преглед ще съм 7г.с + 5 и нямам търпение вече да видя колко е пораснала точицата.

# 86
  • София
  • Мнения: 883
Зойче, кога си пак на преглед?

# 87
  • Мнения: 849
На 26-ти ми е следващия преглед. Relaxed

# 88
  • Мнения: 187
Ми и аз минах на преглед,видя се само сакче на този етап отговаря на 5+2 аз съм 5+4,мисля всичко е наред.
На преглед след 10/14 дни за пулс.
Питах за това,че не усещам нищо и той потвърди,че било нормално и няма нищо притеснително.
Сега друго се чудя,изписа ми витамини Прентал Денк или нещо такова,но предишния път освен витамини пиех и Неофолик,питах го изрично,нямало нужда..

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 361
Плахо се записвам и аз с термин 05.05 Simple Smile
Втора бременност ми е, имаме си батко скорпионче на почти 4 г.

Бях на първи преглед в 5+4, видя се сакче с точица, по думите на лекарката ми с напълно нормални размери за периода.
Предстои ми следващ преглед в четвъртък, 7+4 и се надявам всичко да е наред и да чуем сърчице Simple Smile

За момента суплементирам с витамин Д, с установен дефицит съм, и метилирана форма на фолиева киселина. С първата ми бременност мисля, че започнах витамини за бременни около 12 седмица, но те така или иначе са в такива дози, че ако си има някъде дефицит не стигат.

BadGetaway, погледнах твоите, виждам че имат фолиева киселина 800мкг, мисля че до 12 седмица се препоръчва 400мкг (800 е максимално препоръчителната). Единствено не открих дали е метилирана форма, а ако имаш проблем с усвояването, за който не си наясно - трябва метилирана. Аз затова приемам направо такава, за да се застраховам.

По въпросът с групата във фейсбук - засега се въздържам, а и като цяло ми се иска ако се включвам да не е в някоя голяма. С баткото влязох в 2 - едната произлизаща тук от форума, другата - случайно открита с голям брой членове. Ами във втората така и не прописах, докато в първата си станахме доста близки, от там дори завързах едно много хубаво приятелство с една от майките и към момента все още си поддържаме връзка с голяма част от групата (разбира се, вече не толкова често, завъртя ни живота с децата, но все пак…)

Последна редакция: пн, 18 сеп 2023, 20:02 от Karina*

Общи условия

Активация на акаунт