Какво се радвате, че сте научили от родителите си?

  • 4 613
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 443
Вече се е изказала потребителката, няма да я върнем, я. Според мен си е по темата.

# 91
  • Португалия
  • Мнения: 4 453
На мен не ми пречи- да се изказва.
Но като казва че чете...да потърси помощ поне от книгите.
Травми, неизречени болки, заблуди...всичко може да се излекува, стига да търси човек .
Позицията на жертва не помага никому

# 92
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 443
Тя просто сподели. За мен човек, който има сили да напише подобни неща е много силен.

# 93
  • Португалия
  • Мнения: 4 453
Тя просто сподели. За мен човек, който има сили да напише подобни неща е много силен.
Съгласна съм- направила е първите стъпки- не се дави - съзнателно отсява негативното.
Но,за останалите стъпки...

За да не спамя- днес отчетох още нещо,което съм научила от майка ми.
Тя можеше да извърти 20 телефона,да прерови всички енциклопедии вкъщи и в библиотеката,  да потърси поне 2 мнения на специалисти, преди да вземе информирано решение- дали за здравословен или друг проблем.
Става въпрос за ерата преди интернет.

# 94
  • Мнения: 6 288
Не знаех,че само положителното трябва да се споделя.За мен е опит,преживяла съм го вече,на мъртвите какво има да им търсиш сметка и прошка.Но това не означава,че съм забравила.И в крайна сметка благодарение на тях не пия алкохол,не пуша и никога не съм изневерявала.Просто ме отвратиха от тези неща,виждайки ги всекидневно и последствията от тях.Другата тема я видях,но не виждам смисъл да пиша какво не съм научила.Благодаря за разбирането иначе,реших да споделя 🙂.

# 95
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 705
Много ми е хубаво и мъничко тъжно като прочета, че има хора с нормални и даже чудесни родители.
Аз не съм една от тях.
От баща си научих, цитирам:
"В живота, тате, всеки гледа да те пре@бе!". Бях на 7. Изводът дойде от игра на Черен Петър... гадно, ама пък вярно.

От майка си научих доста за поддържане на кожата и грижата за себе си като жена, но другите неща, които правеше като бях дете и, които все още прави ме отвратиха от женствеността. Виждам я и до днес като слабост и малко ме е страх от нея. Работя активно по въпроса, де...от 2-3 години нося рокли и поли и ми харесва..

От баба си научих да шия, да плета, да бродирам, всички "женски" хобита. Съща така и да работя земя, да гледам цветя.. все неща, които до ден днешен ми носят радост и спокойствие. Много ми липсва бабчето ми... човекът, които ми показваше и, че ме обича. Май единственият.

От дядо си научих сума ти терминология на латински и после, някакси несвързано, но заради него и професията си на ветеринар избрах. Въпреки, че не работя като лекар. От него ми е и любовта към животните... не прекалявам, но ги обичам, не ме страх и съм сръчна в работата си с животни. Мечта ми е някой ден да имам стадо овце Joy

Повечето ми уроци бяха негативни, но все пак, уроци.

Общи условия

Активация на акаунт