Стереотипите и връзките

  • 4 901
  • 168
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 17 968
Стереорипът е, че мамините трябва да се щадят, а жените да се нарамват с всичко.
Слава Богу, все още има мъже, които гледат да облекчат половинките си.

И на мен не ми е любимото нещо да карам, но като знам колко жени изкарват книжка, за да си карат децата, такива недодялани мъже, дето ще им паднат ръчичките, не бива да се обвързват.

# 121
  • Мнения: 15 316
И аз мисля, че не са мнозинство! Аз поне не успявам.
Работата ми е свързана с пътувания, респективно не мога да дам на 100% от времето си на семейството. Като се върна от работа гледам да сготвя , извеждам малкия навън, после гледаме някакъв филм с ММ. 2 пъти в седмицата ядем навън, но не предпочитам, че тогава детето яде главно джънк фуд.Те двамата като заспят, пускам перални, простирам, сгъвам дрехи, респективно сънят не ми стига. На три седмици ходя на маникюр , на козметик и фризьор. Но все бързам, все не ми стига времето за това, което искам да съчетая!:)))))))
Всичко разбрах, само не разбрах
- защо домакинстваш, когато другите спят
- кои са тези други (питам, понеже имам спомен, че все още не живеехте заедно с мъжа)

Нещо ще им паднат ръцете, ако пуснат пералня ли?

Последна редакция: сб, 02 сеп 2023, 19:49 от Нарцùса

# 122
  • София
  • Мнения: 1 140
Тъкмо щях да попитам, тия мъже за украса ли са? Щото нали говорим за стереотипи във връзка. Значи има някой до вас.
Конкретно по темата, не си спомням някога много да са ме вълнували някакви стереотипи, към момента пък- съвсем. Намерили сме се някак с мъжо, взели сме се... бръснати, епилирани, космати, каквито- такива, харесваме се. 😄

# 123
  • Мнения: 3 941
Ооо не, колкото може прави. Но не съм от тези, които си делят задълженията 50/50.

# 124
  • Мнения: 15 316
Хич не ми изглежда ок ситуацията ти, ама ти си знаеш.

# 125
  • Мнения: 3 941
Ами изморявам се, нали това казвам!😂😂😂
Разбирам какво имаш предвид, но ако нямах партньор, пак трябваше да ги правя!
Той прави разни неща, когато му заръчам, иначе трудно се сеща.
По-често явно трябва да му казвам:)

# 126
  • Мнения: 6 989
Мъжете имат нужда от точни и ясни указания. После нещата стават лесно.

# 127
  • Мнения: 15 316
Ама именно, ти имаш партньор и той върви с допълнителна пералня дрехи, набор замърсена посуда и половин слой прах. Ако го нямаше, и ти нямаше да домакинстваш като за още един възрастен.
Той просто те оставя, не че не се сеща. Напълно осъзнава, че тези миришещи на чисто дрехи не ги е измагьосал Хари Потър.

# 128
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 056
Кариерата обичайно не върви с 18.00 часа в къщи.
И директорското работно време приключва наред с това на чиновника. Това по принцип, изключения винаги има. Ако шефът ти иска да оставаш след работно време с обещание, че ще те повиши, това също е доста специфично изключение и излиза извън темата.

# 129
  • Мнения: 3 941
Хаха, това с Хари Потър ми хареса!
Викаш , че така му отърва!
Сигурно си права!:)
Пак щях да домакинствам- всеки ден пускам пералня с разни дрехи, кърпи, чаршафи, обувки, раници на детето:)

# 130
  • Мнения: 15 316
По принцип извънредното работно време може да е с цел натягане, свършване на повече работа или усъвършенстване. Харесва се или не, никой не е станал директор с цепене на секундата от 9 до 17 в делниците. Което пък не значи, че цепещите секундата са лоши служители, просто си имат други приоритети.

Хаха, това с Хари Потър ми хареса!
Викаш , че така му отърва!
Сигурно си права!:)
Пак щях да домакинствам- всеки ден пускам пералня с разни дрехи, кърпи, чаршафи, обувки, раници на детето:)
Разбира се, че му отърва. Кой прави всичко това, когато те няма?

Ако някой измисли система, която да покрие всичко от сортирането по цвят и материя до сгъването и прибирането, ще стане милиардер.

# 131
  • SF
  • Мнения: 21 641
Само петичките ли трябва да са му остъргани? Нещо оскубани веждички, червилце, фон дьо тен?
Иначе да, прави сте, съвсем искрено не харесвам такива метросексуални мъжлета, нямам тайни мераци да съм като тях или да ги плющя. Мисля, че други качества са важни за мъжът, да е твърд, решителен, уверен, да не се страхува да се нацапа, нарани или изгори при нужда. Или да се бие когато е необходимо. И някак си не си го представям за такъв с оскубани веждички и ползващ един тон козметика за нежната си кожа и душица

А съвсем сериозно, какви мъжлета харесваш?
Тези много твърдите, решителните, някой път удрят по масата, ама някой път и по най-близкия до тях субект, за да покажат, че не ги е страх да се сбият. Ти пази, да не си до тях в такъв момент, че шамарят, без да мислят.
Ние, жените, също трябва да внимаваме. Гледаш телевизия, нали.

Друго си е мъжът да е чистичък, гладичък, с прозрачни нокти.
И като му кажа, че съм минала през Сефора, да не ми прави скандали, че съм хвърлила едни пари за глупости, а да ме прати да се върна за още неща. Simple Smile
Ако не, винаги мога да бъркам в неговите кремове. Simple Smile

# 132
  • Мнения: 2 226
Пак само за някакви крайности се говори - или мачо насилник, или нежен, дето си прави маникюр.

# 133
  • Мнения: 5 390
Пак само за някакви крайности се говори - или мачо насилник, или нежен, дето си прави маникюр.
Това са точно стереотипи. Явно на някои хора доста дълбоко са им вкоренени в съзнанието.
Продължавам да не разбирам какво лошо има в това мъж да си прави процедури като маникюр/педикюр или епилация. Нежно и женствено е? Ами тогава и да не се подстригва, да не се бръсне, да не се къпе, за да бъде по-мъжествен? Мъжествеността не се определя от външния вид, а от поведението.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2023, 08:29 от bell_87

# 134
  • Мнения: 2 226
Пак само за някакви крайности се говори - или мачо насилник, или нежен, дето си прави маникюр.
Това са точно стереотипи. Явно на някои хора доста дълбоко са им вкоренени в съзнанието.
Продължавам да не разбирам какво лошо има в това мъж да си прави процедури като маникюр/педикюр или епилация. Нежно и женствено е? Ами тогава и да не се подстригва, да не се бръсне, да не се къпе, за да бъде по-мъжествен? Мъжествеността не се определя от външния вид, а от поведението.

Точно за това започнах темата... То не е лошо, реално не би трябвало да има проблем.
Но в следствие на възпитанието, стереотипи които налага обществото и аз не знам какво вече това просто е вкоренено в съзнанието ми ( и явно и на други хора) и просто не съм привлечена от този тип поведение.

Обаче не ви ли се струва, че младото поколение (gen Z) е обратното?
Особено под влияние на К-поп вълната, където момчетата са съвсем женствени, много розово, тесни дрехи и т .н.

Общи условия

Активация на акаунт