Нашите кухни - тема 95

  • 45 926
  • 760
  •   1
Отговори
# 645
  • русе
  • Мнения: 1 397
С кой препарат почиствате гранитена  мивка?

# 646
  • София
  • Мнения: 2 593
С кой препарат почиствате гранитена  мивка?

Аз я мия с препарата за чинии и гъба или четка, след това изплаквам, и това е достатъчно.

# 647
  • Мнения: 55 961
Moята е светла и от време на време почва да изглежда захабена. Сипвам малко Доместос, размазвам хубаво и равномерно навсякъде (много е важно да е равномерно и да не пропуснеш) и след 5 минутки изплаквам. Светва като нова.

# 648
  • Мнения: 919
Здравейте на мамите-интериорни дизайнери Simple Smile имам нужда от акъл с един сложен въпрос относно подовото покритие в кухнята. Надявам се това да е правилното място....
Казусът е, че подът не позволява никакви мокри дейности без да се налага и супер основен конструктивен ремонт- замазки и подобни са изключени. На пода сложихме уж водоустойчив ламинат, който след 2 протичания на миялната и веднъж на пералнята вече е в "прекрасен" вид. Майсторите нямат никакви особени идеи по този повод, много ще съм благодарна ако някой може да даде съвет Simple Smile

Последна редакция: нд, 07 яну 2024, 15:23 от Солена Луна

# 649
  • Мнения: 55 961
Сложете винил или SPC.

# 650
  • Мнения: 11 780
За винил навсякъде пишат, че подът трябва да е идеално равен и гладък.
Аз също го гледам, но, за съжаление, и за разлика от това, което гледам по ТВ за САЩ (че винилът е по-евтина опция от ламината), тук определено е по-скъпа опция - 50-ина лева е най-евтиният вариант.

# 651
  • Мнения: 919
Мисля, че скъпи са винилвите плочи, но и за тях се оказа, че е нужен идеално гладък под, а нашия е не само не гладък, но и подвижен.... Ще проуча какво е spc, благодаря!

# 652
  • Мнения: 192
Моя смесител е Бланко кано с, за 290 лв го бях купила. Харесваше ми опцията за душа който е със 1 метров шлаух. Ползвам го редовно за да пълня перялнята която е през 30 см и имам интересна програма при която аз да си напълня вода с температура до 60°С и аз я пълня с душа. Слагам перилен и омекотяващ продукт и се пере за 40 минути.
От душа съм доволна от ъгъла на смесителя не. Църка на всякъде водни капки по плота и задължително има локва около сглобката. Може би ще сменям със смесител тип U или Г окачване. Мивката е дълбока 24 см. Чисти се лесно. Удобна е.  
Други които ми бяха харесали са на гръцка марка и Теките по 330 лв които нямах тогава.

Солена луна, кой умник ви каза да правите ламинат в кухня? Познавам хора които си мислят че може и ламинат и гранитогрес и правят грозни лайсни. Няма разлика и два градуса между двете. От плочките където е мазно се минава на ламината и се размазва. Само те си мислеха че ще спестят от чистене.
Винила при нас в Пловдив е на цената 63-99 лв за кв.м. в Берг.
 Изкарай всички мебели в другите стаи, вади ламината на пролет и ако имаш условия сложи гранитогрес или плочки. Мразя винил и балатум, че като се омазнят няма чистене.
Ако нямаш тази опция ще трябва да сложиш винил.

Последна редакция: нд, 07 яну 2024, 16:17 от LaLeone

# 653
  • Мнения: 8 434
Здравейте на мамите-интериорни дизайнери Simple Smile имам нужда от акъл с един сложен въпрос относно подовото покритие в кухнята. Надявам се това да е правилното място....
Казусът е, че подът не позволява никакви мокри дейности без да се налага и супер основен конструктивен ремонт- замазки и подобни са изключени. На пода сложихме уж водоустойчив ламинат, който след 2 протичания на миялната и веднъж на пералнята вече е в "прекрасен" вид. Майсторите нямат никакви особени идеи по този повод, много ще съм благодарна ако някой може да даде съвет Simple Smile
Извинявам се, че не помагам със съвет, но искам да попитам. От каква ценова категория ви е прецакания ламинат и за какво точно протичане става въпрос - беше пълна цялата кухня или примерно две тенджери вода на пода?
Най-безобидното, за което се сещам е - подменят ламината, поръчате си в някое предприятие тави от неръждаема ламарина по размер и ги поставяте под двата уреда, до нагласяте дизайна с подвижен первази, ако са уреди за вграждане. Така като шурнр вода ще обират с гъбата от тавите.
Моля не ме нападайтр за мнението, но след като няма опция за основен ремонт и плочки - друго не ми идва наум.

# 654
  • Мнения: 919
dariVale

Ламинатът е слаган преди около 5 години, тогавашната му цена беше около 40 лв/кв., по спомен беше от по-скъпите ламинати, макар и не най - удачните (не се бях информирала още тук относно фуги и други тънкости). Течовете не бяха големи, но престояха. Подът е с  някаква денивелация и водата всеки път се събира на локвичка . Достатъчно малка за да не я забележа ако не стъпя в нея (подът е светъл, уредите се пускат нощем). Подът цъфна сериозно на третото накисване примерно, особено в областта на "локвата", но с времето и цялата конструкция се деформира и се нарани и в по-далечните части....

# 655
  • Мнения: 1 056
Наблегнете на качественото свързване на уредите с водата, за да не ви протичат и пак ламинат, никакъв проблем не е. Някой си е оставил ръцете при свързването на миялната и пералнята, та даже и два пъти!

# 656
  • Мнения: 919
Наблегнете на качественото свързване на уредите с водата, за да не ви протичат и пак ламинат, никакъв проблем не е. Някой си е оставил ръцете при свързването на миялната и пералнята, та даже и два пъти!
Не, не познахте ставаша въпрос за повреда на вече сменени уреди и едно преливане. Но каквато и да е причината, не бих сложила ламинат отново,освен уредите доста вода се пръска покрай мивката (особено когато шета мъжът или децата) за нас тази настилка не е подходяща,освен ако не я сменям на всеки 5 години....

# 657
  • Мнения: 55 961
Другият вариант е корк - не му пука от вода, нито се подбива от изпуснати неща.

# 658
  • Мнения: 192
Не става и с корк. Мои съседи сложиха върху стари плочи. Ако знаете колко черен е корка сега и не може да се мие. Само смяна. Плочки или гранитогрес. Аз съм сменяла при родител паркет при налични уреди като тв шкаф, стара ел печка с тухли. Местихме и така. Големите мебели като гардероб разглобихме и извадихме от стаята, леглата вдигнах на късата страна и мазах пясъчна мазилка. По-трудно е като е под. Но и стария латекс на стената ни стопи лагерите. Взехме машина със шкурка и свалихме всичко. За вашия случай трябва да питате майстор на плочки. Той ще ви каже има ли начин да се сложат плочки. Дай снимка да добием представа как са оформени краищата около шкафовете?
За кухни със ламинат е задължително пералнята и см да имат аквастоп-при теч машините спират да работят.

# 659
  • Мнения: 9 296
И аз се озадачих от това многократно протичане на уреди - ако мога да попитам, какви са и откъде протекоха, нямат ли аквастоп? Да имам едно наум, че също съм с ламинат в кухнята и то изцяло.
Щом подът е неравен (не разбрах в какъв смисъл е плаващ) и не желаете ламинат, а останалите настилки не са вариант при неравен под, бих помислила за мокет - уврежда се (ако пак), сваля се и се сменя с нов.

Общи условия

Активация на акаунт