Спиране на антидепресант

  • 968
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Бях изпаднала в тежка депресия с тревожност. Изписаха ми комбинация от флуанксол (за три месеца) и золофт ( за една година).
Чувствах се много добре от този комбинация, изтекоха трите месеца и спрях флуланксола, но веднага почувствах леко завръщане на симптомите. Доста се обезпокоих да не изпадна в същото положение, защото беше ад. Тренирам 3 пъти в седмицата, храня се по режим. Грижа се за себе си. Ходя на терапия и просто вече се изчерпах с възможностите, които да ми помагат да преборя депресията. Чудя се дали е възможно да е абстиненция от спирането, затова да съм нагоре-надолу докато се стабилизирам.
* моля ви от сърце, да не ме съветвате да ги спра, защото са много вредни. Това беше единственото ми спасение и ми помогна.

# 1
  • Мнения: 170
Как ги спря? С намалаване на дозата дневно или от раз? Ако се притесняваш, може би ще е по-добре да се консултираш с лекар.

# 2
  • Мнения: X
Как ги спря? С намалаване на дозата дневно или от раз? Ако се притесняваш, може би ще е по-добре да се консултираш с лекар.
Спрях ги така, както ми беше изписано: първия месец по три, втория -2, третия-1 и накрая ги махнах. Четох, че е много вреден. Може би е лек шок за мен, защото докато го пиех не усещах никаква емоция, дори секс не ми се правеше. Сякаш някой ме беше изключил. Като го спрях желанието ми за секс се включи, усещам по-дълбоко емоциите ми.

# 3
  • Hamburg
  • Мнения: 1 999
Най-добре се обърнете към лекуващия лекар. По принцип сексуални смущения са чест страничен ефект при тези лекарства, намалено либидо и труден оргазъм. Като се спрат лекарствата, изчезват и смущенията.

Общи условия

Активация на акаунт