Юлски Бебета 2023 - Тема 2

  • 16 756
  • 715
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 902
Важното е да си добре и здрава! Провери дали лекарствата са съвместими, които ти дават и можеш да цедиш и даваш. Дори и да е на шише, не е фатално, знаеш. Най-важното е мама и бебе да са добре! Късмет! Бързо възстановяване.

Пфу, аз ще се оплача, вчера съм изгоряла, голяма досада! Мажа с бепантен и дермодрин, че това имам…

# 31
  • Мнения: 343
Засега са ми давали парацетамол и амоксиклав. Доколкото знам "уж" са съвместими. Направиха ми скенер преди малко, но за него бях чела че вреди на кърмата и не само, но това е друга тема. Трябва да разуча по-подробно след колко време мога да я кърмя след това облъчване. Някой има ли представа?

# 32
  • Мнения: 413
Здравейте мамчета. Искам да попитам тези,които хранят само с АМ,вашите бебчета имат ли мъчителни газове и акането да е придружено с напъване,зачервяване и ръмжене? От няколко дни забелязвам при нашето бебе, не че преди това не го е имало,но като че ли не се мъчеше толкова. Иначе няма запек, изхожда се по около 3 пъти на ден.След като изкара газовете и акото е спокоен, спи непробудно особено вечер. Давам Био амика и Био гайа. Също така и каква е консистенцията на акото при вас? В сряда сме на консултация и ще попитам педиатър, но искам да видя и при другите бебчета как е положението. Благодаря Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 424
malinakupina бързо възстановяване желая. Не се предавай за кърменето. Важното е да има стимулация, за да има кърма. Другото ще се нареди. За жалост няма как да помогна с кърма. При мен е ту има ту няма, и вече изперках от това цялото нещо.

Вече не разпознавам кога му се спи на малкото и кога е гладен. Не заспива на гърда. Просто в един момент се дръпва,  уж спокоен и почва да се бие с мен. Пък е сукал, сукал... Даже си мисля, че сополите дето чувам са мляко влязло в носа от отвътрешната страна.  Ако въобще е възможно. Защото с двата аспиратора (на батерия и обикновен) нищо не мога да изкарам. Пък се дави особено нощно време като направи малко по-голяма пауза и се събере повече.

Също така на някой друг бебето да не харесва песнички? Нищо не признава. Само на tiny love въртележката и то от време на време.

# 34
  • Мнения: 343
Момичета, благодаря Ви! Аз съм си взела помпата и я пускам в употреба. Иначе се оказа след скенера, че нямам камъни. Добре че се съгласих да го направя, защото няколко различни доктора ме гледаха на ехограф и всичките казаха че имам камъни и частично запушване. От Ешерихията съм направила възпаление на бъбреците - пиелонефрит. Оставам само на системи и се надявам скоро да съм си вкъщи и да си гушкам бебока.
И моята принцеса много се напъва, свива и пъшка, ама звучно, като пръцка и ака. И аз мислех да питам педиатърката дали е нормално това, такова напъване все едно злато ще вади. Joy

# 35
  • Мнения: 1 742
Ние бяхме на ортопед по НЗОК с направление и не сме плащали ехографа.

Отчет и от вчерашното приспиване по-рано! Ами напълно успешно, от 19:30 до 21ч беше заспала без никакъв рев и никакво носене, яде и задрема в 19:30, после цокна още малко в 20:30 и в 21 я сложих в кошарата и си заспа , яде после в 2ч и после в 5, станахме в 9 сутринта .
Минти, според мен се превъзбуждат от активната и после големите . Нашата кака ме е гукала, тази също нищо почти не казва, ама се усмихва много. Ние ще ходим на 11.09 на ортопед, нямам спомен с голямата толкова рано да сме ходили, ама ще ходим какво да правим, разбрах че се заплаща допълнително ехогравския преглед, имайте предвид.

Ние сме изцяло на АМ, не се напъва и зачервява като ака. По-скоро наблюдавам едно съсредоточаване и гледане в една точка, както и свиване на юмручетата. От два дни обаче по време на определени хранения смуче, смуче и изведнъж се изнервя, заплаква с пълен глас и продължава да смуче. След малко пак така. Това е новост... Понякога пръцка, докато смуче и аз си мисля, че това е причината да се дразни. Обаче го свързвам и с увеличаване на количеството на АМ, вече пие по 160 мл. готово мляко, защото 150 мл. не ѝ стигаха, а бавно и славно на кантара у дома удари 5000 гр. 😊
Междувременно мамите, които хранят изцяло с АМ на колко часа храните Вашите бебоци, по колко мл. на хранене и по колко пъти на денонощие? Кога Ви са първото и последното хранене?
Здравейте мамчета. Искам да попитам тези,които хранят само с АМ,вашите бебчета имат ли мъчителни газове и акането да е придружено с напъване,зачервяване и ръмжене? От няколко дни забелязвам при нашето бебе, не че преди това не го е имало,но като че ли не се мъчеше толкова. Иначе няма запек, изхожда се по около 3 пъти на ден.След като изкара газовете и акото е спокоен, спи непробудно особено вечер. Давам Био амика и Био гайа. Също така и каква е консистенцията на акото при вас? В сряда сме на консултация и ще попитам педиатър, но искам да видя и при другите бебчета как е положението. Благодаря Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 14:33 от bubastet

# 36
  • Мнения: 67
Ние бяхме на ортопед по НЗОК с направление и не сме плащали ехографа.

Отчет и от вчерашното приспиване по-рано! Ами напълно успешно, от 19:30 до 21ч беше заспала без никакъв рев и никакво носене, яде и задрема в 19:30, после цокна още малко в 20:30 и в 21 я сложих в кошарата и си заспа , яде после в 2ч и после в 5, станахме в 9 сутринта .
Минти, според мен се превъзбуждат от активната и после големите . Нашата кака ме е гукала, тази също нищо почти не казва, ама се усмихва много. Ние ще ходим на 11.09 на ортопед, нямам спомен с голямата толкова рано да сме ходили, ама ще ходим какво да правим, разбрах че се заплаща допълнително ехогравския преглед, имайте предвид.

Ние сме изцяло на АМ, не се напъва и зачервява като ака. По-скоро наблюдавам едно съсредоточаване и гледане в една точка, както и свиване на юмручетата. От два дни обаче по време на определени хранения смуче, смуче и изведнъж се изнервя, заплаква с пълен глас и продължава да смуче. След малко пак така. Това е новост... Понякога пръцка, докато смуче и аз си мисля, че това е причината да се дразни. Обаче го свързвам и с увеличаване на количеството на АМ, вече пие по 160 мл. готово мляко, защото 150 мл. не ѝ стигаха, а бавно и славно на кантара у дома удари 5000 гр. 😊
Междувременно мамите, които хранят изцяло с АМ на колко часа храните Вашите бебоци, по колко мл. на хранене и по колко пъти на денонощие? Кога Ви са първото и последното хранене?
Здравейте мамчета. Искам да попитам тези,които хранят само с АМ,вашите бебчета имат ли мъчителни газове и акането да е придружено с напъване,зачервяване и ръмжене? От няколко дни забелязвам при нашето бебе, не че преди това не го е имало,но като че ли не се мъчеше толкова. Иначе няма запек, изхожда се по около 3 пъти на ден.След като изкара газовете и акото е спокоен, спи непробудно особено вечер. Давам Био амика и Био гайа. Също така и каква е консистенцията на акото при вас? В сряда сме на консултация и ще попитам педиатър, но искам да видя и при другите бебчета как е положението. Благодаря Simple Smile

Аз я храня на интервал от 3 часа 6/9/12/15/18/21 h след това къпя и приспивам и спи чак до 6ч сутринта така настояваше педиатърката да махна нощното хранене и признавам мн трудно беше часове нощно време друсане вода друсане докато заспи.

# 37
  • Мнения: 413
Нашето момче е на два месеца и все още сме с режима от болницата като малко след като ни изписаха той сам си махна едното нощно хранене. Яде на 3 часа (+-10-20мин около часа си огладнява) 120мл в 7/10/13/16/19/22 и около 3-4ч. през ноща, а преди храненето в 22:00 е банята. На първата консултация беше +3см и +1кг. В сряда е следващата консултация и ще видим как е. Гледането в една точка и стиснатите юмручета и при нас го има както и на моменти пуска шишето и започва да плаче за секунди и продължава с храненето.

# 38
  • Мнения: 388
Ние бяхме на ортопед по НЗОК с направление и не сме плащали ехографа.

Отчет и от вчерашното приспиване по-рано! Ами напълно успешно, от 19:30 до 21ч беше заспала без никакъв рев и никакво носене, яде и задрема в 19:30, после цокна още малко в 20:30 и в 21 я сложих в кошарата и си заспа , яде после в 2ч и после в 5, станахме в 9 сутринта .
Минти, според мен се превъзбуждат от активната и после големите . Нашата кака ме е гукала, тази също нищо почти не казва, ама се усмихва много. Ние ще ходим на 11.09 на ортопед, нямам спомен с голямата толкова рано да сме ходили, ама ще ходим какво да правим, разбрах че се заплаща допълнително ехогравския преглед, имайте предвид.

Ние сме изцяло на АМ, не се напъва и зачервява като ака. По-скоро наблюдавам едно съсредоточаване и гледане в една точка, както и свиване на юмручетата. От два дни обаче по време на определени хранения смуче, смуче и изведнъж се изнервя, заплаква с пълен глас и продължава да смуче. След малко пак така. Това е новост... Понякога пръцка, докато смуче и аз си мисля, че това е причината да се дразни. Обаче го свързвам и с увеличаване на количеството на АМ, вече пие по 160 мл. готово мляко, защото 150 мл. не ѝ стигаха, а бавно и славно на кантара у дома удари 5000 гр. 😊
Междувременно мамите, които хранят изцяло с АМ на колко часа храните Вашите бебоци, по колко мл. на хранене и по колко пъти на денонощие? Кога Ви са първото и последното хранене?
Здравейте мамчета. Искам да попитам тези,които хранят само с АМ,вашите бебчета имат ли мъчителни газове и акането да е придружено с напъване,зачервяване и ръмжене? От няколко дни забелязвам при нашето бебе, не че преди това не го е имало,но като че ли не се мъчеше толкова. Иначе няма запек, изхожда се по около 3 пъти на ден.След като изкара газовете и акото е спокоен, спи непробудно особено вечер. Давам Био амика и Био гайа. Също така и каква е консистенцията на акото при вас? В сряда сме на консултация и ще попитам педиатър, но искам да видя и при другите бебчета как е положението. Благодаря Simple Smile

Аз я храня на интервал от 3 часа 6/9/12/15/18/21 h след това къпя и приспивам и спи чак до 6ч сутринта така настояваше педиатърката да махна нощното хранене и признавам мн трудно беше часове нощно време друсане вода друсане докато заспи.

За колко вечери успяхте да спрете нощното хранене?

# 39
  • Мнения: 413
Ами сравнително бързо може би на втората-третата седмица. Съвета,който получих от една акушерка в болницата беше да го къпем по късно вечер за да има по-хубав и здрав сън. Не мога да претендирам дали е изиграло роля,но факт, че след баня 21:45, хапва спокойно и полузаспал в 22:00 и до 03:30-04:00 спи непробудно.

# 40
  • Мнения: 1 742
Ние се храним на 4 часа, по 5 пъти - в 6,10,14,18,22  Не се събужда през нощта и спи до 06ч00 сутринта. Хапва по 160-170 мл. на хранене. Общо 800-850мл. На интервал от 3 часа още не е гладна и, ако я насиля ѝ идва тежичко на стомахчето. Пробвах 3-4 пъти обаче не изяжда всичко. Сама си изгради този интервал и така....
Отделно през деня в повечето случаи много трудно заспива 😢 и, докато заспи и то дошло време за следващото хране. Затова оставих нашия режим засега на 4 часа.

# 41
  • Мнения: 30
Здравейте мамчета. Искам да попитам тези,които хранят само с АМ,вашите бебчета имат ли мъчителни газове и акането да е придружено с напъване,зачервяване и ръмжене? От няколко дни забелязвам при нашето бебе, не че преди това не го е имало,но като че ли не се мъчеше толкова. Иначе няма запек, изхожда се по около 3 пъти на ден.След като изкара газовете и акото е спокоен, спи непробудно особено вечер. Давам Био амика и Био гайа. Също така и каква е консистенцията на акото при вас? В сряда сме на консултация и ще попитам педиатър, но искам да видя и при другите бебчета как е положението. Благодаря Simple Smile


Ние сме само на АМ от началото.
От Селената ни изписаха Био Амика но на нашето бебе не помогна и аз ги смених. Когато ползвахме Абоколикен с лайка , и инфакол се изхождаше без проблем без да се зачервява.
Но коликите си бяха силни от 3 седмици сме на Gripe Water, дневните от 3 дена ги плюе и само нощните ползваме от както сме с тези капки колики мн малко имаме но пък изхождането е с зачервяване пръцка си спокойно но докато се изходи 10-20 мин ту е бял ту е червен като домат но не реве в този процес.

Нашия бебок се изхожда през ден. А в болницата беше на антибиотик и там  за един ден 3/4 пъти се изхождаше но вкъщи сме през ден мн рядко 2 пъти на ден.
В момента  акото е като пастет така трябвало да бъде беше казала нашата педиатърка.

# 42
  • Мнения: 147
Момичета дойде ми помпата на momcozy и да ви кажа съм супер доволна от покупката. Ако някоя се двоуми няма да съжалява.

Мен друго ме притеснява в момента. Предстои ни операция за премахване на дермоидна киста на веждата на малката. След консултация с детски хирург насрочихме операцията за октомври,като малката ще бъде на 3 месеца и половина.  Операцията я водят уж козметична,но ще бъде с пълна упойка. Ето това ме притеснява толкова малка, а с пълна упойка. Другото е да не вземе да ми спре кърмата от притеснение. Някакви съвети освен постоянно цедене,докато сме в болницата. Гледам да не се шашкам, но няма как. Все пак е операция.

# 43
  • Мнения: 4 842
Нането, приятели изчакайа до първата годинка на детето им преди да направят козметична операция. Ако не е спешно, защо не изчакате?
За спирането на кърмата - не знам, то си е до хормони там. Не съм сигурна, че цеденето ще има ефект в случая.

# 44
  • Мнения: 147
Ами в края на самата вежда е въпросната киста и ме притеснява ,че ще започне да и притиска окото и да и пречи да вижда. А и хирурга каза, че  ако изчакаме повече има вероятност кистата да врастне към костта и после като се отстрани да остане като вдлъбнатина. Все пак е момиче, и аз незнам вече.

Общи условия

Активация на акаунт