Юлски Бебета 2023 - Тема 2

  • 16 754
  • 715
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 324
Отчет и от вчерашното приспиване по-рано! Ами напълно успешно, от 19:30 до 21ч беше заспала без никакъв рев и никакво носене, яде и задрема в 19:30, после цокна още малко в 20:30 и в 21 я сложих в кошарата и си заспа , яде после в 2ч и после в 5, станахме в 9 сутринта .
Минти, според мен се превъзбуждат от активната и после големите . Нашата кака ме е гукала, тази също нищо почти не казва, ама се усмихва много. Ние ще ходим на 11.09 на ортопед, нямам спомен с голямата толкова рано да сме ходили, ама ще ходим какво да правим, разбрах че се заплаща допълнително ехогравския преглед, имайте предвид.

# 16
  • Мнения: 1 424
Лютиче и аз рано съм имала зъби. На 5м майка ми разправя,че съм имала 6 зъба. 😬 Каката обаче късно почна да ги вади, първия беше на 5м... Проходи 11м и половина та не знам. Всичко очаквам вече. Рано да проходи, около годината...
А за зъбите... аз се бях навила,че няма да кърмя второто заради това хапане защото боли жестоко. Често се режа с остри ножове в кухнята, обаче това не боли толкова колкото хапането. 😬 Бях решила, че по-лесно да помпя и със шише. Че ще имам така време за каката... ми в момента инцидентно не намирам как да помпя. Сутрин като се наяде от едната помпя другата, че тези дни и са някакви препълнени... и вечер като заспи евентуално. Да има че да мога да изляза или да ида да се изкъпя без да бягам.  Ето сега пак прави някаква луда пауза 3ч неочаквана. После ще съм О.О в гърдите пак ама не ми се цеди в момента. 🤣
Ту има кърма много ту няма никой. Весело ... 🫠

Magenta Ох не знам, два дни ми е преуморен и му се спи та 2 не вижда от 17 до 21ч, и аз го мъча мъча мъча да заспи. Не та не ... От превъзбуждане ли е и аз не знам вече. Весело ми е обаче. Ръцете ми са там ама ги няма...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Sun light, спешно ми трябват съвети как махна АМ. Почвам да му изтървам края. Първо беше отвреме навреме, после стана веднъж на ден, днес от сутринта вече два пъти съм дала. Едната гърда за нищо не я брои. Всяко хранене на гърда е ад от седми ден насам, освен ако не е полузаспал. Денем е постоянен кошмар.
Ям много мазнини, пия Лактил и литър чай семена от копър и анасон, пия по 2-3л вода, тъпча ядки, авокадо, масло... Обаче трудно намирам време да цедя и усещам как ще отиде коня у ряката. Взех си даже хендс фрий помпа и пак не става.
Понеделник имаме консултация по кърмене, аз имам чувството че до тогава ще минем изцяло на АМ.

# 18
  • Мнения: 760
Нормално ли е бебе на 1м 20дни да суче по 5 минути?

Не иска по повече да суче. Доскоро цокаше по 15 минути

# 19
  • Мнения: 3 902
Диди, на мен ми помогна безалкохолна бира. Чай на лактеса или чай на Холе за кърмачки, никой друг няма ефект. Фурми и спокойствие да не е на всяка цена, на всяка цена нищо не става. Можеш да пробваш да дохранваш със сонда след като омекнат гърдите. Хем яде, хем стимулира или да цедиш докато дохранваш. Другото е power pumping, но това иска време. Аз спрях да давам гърда в началото, Защото с помпа си докарах лактация по-лесно. Чаша вода преди и след цедене. Задължително компресии и цедене на празно поне по 5-6мин на гърда. Като половината са на програма за стимулиране. Също след кърмене/цедене доизцеждане на ръка, защото излиза повече мляко.

Днес оставих малкото за малко на баба, за да зарадвам каката.

Скрит текст:

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Чай правя от семена директно, то не трябва ли да е най-ефективно?
Ох това със сондата бях чела за него, обаче ми се струва супер сложно. Особено при положение, че храня с накрайници. Какво е power pumping?
Само фурми не ям май от всичко, иначе се наливам нон стоп с вода и чай.

# 21
  • Мнения: 3 902
И аз си мислех, че да си правя е по-Ок, но от както опитах на лактеса, аз си правех 3*2 пакетчета, просто усетих разлика. Пълнят се гърдите и като цедя вадя повече. А иначе никакъв ефект. Power pumping се прави 1-2-3 пъти на ден. Цедиш двете гърди по 20мин, 10мин почиват, цедиш 5-10, почивка, цедиш 5-10. С дъщеря ми нямаше много инфо и аз го правех рано сутринта, веднъж на ден или два. Около 5. Тогава са най-високи нивата на пролактин и се стимулира най-добре. Аз малкия го храних няколко дни със сонда от пръст, за да свикне да суче. Не е толкова зле.

Ей сега сефте го дохраних с кърма след гърда, но бях цедила до дупка преди 1.5ч. Та.. нормално да писне. Иначе винаги цеди до дупка и после на празно. След всяко кърмене на ръка ще ти стимулира повече от помпа. Особено ръчна.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Интересно че това momcozy дето си го взех повече изкарва от ръчната ми Медела. Ще го видя тоя чай тогава, благодаря

# 23
  • Мнения: 343
Момичета, спешно имам нужда от помощ! За съжаление с антибиотика който приемам, не се получават нещата и се налага да влезна в болница, съответно ще ме наблъскат с лекарства и няма как да кърмя. Не знам за какъв период от време става дума, но със сигурност ще са минимум 5 дена. От Пловдив съм и ако някой има излишна кърма, моля да я сподели! Дори и да не сте от града, съм готова да поема разходите за доставянето. Не искам още на два месеца да минаваме на АМ! Благодаря Ви предварително!

# 24
  • Мнения: 214
Нормално ли е бебе на 1м 20дни да суче по 5 минути?

Не иска по повече да суче. Доскоро цокаше по 15 минути

Ако е видимо сито бебето, гърдите омекват, пълни памперсите както до момента, значи за твоето бебе е нормално.

Моят бонбон източва до дупка препълнена гърда за 8-10мин.

malinakupina, не мога да помогна за съжаление, но се чудя дали няма банка за кърма в Пловдив? Иначе ако не намериш - не се притеснявай. За няколко дни нищо няма да му стане. Изцеждай регулярно гърдите и като се прибереш пак ще си продължите кърменето.

# 25
  • Мнения: 343
В Пловдив няма, има в София, но пише че само жители на София и околностите може да се възползват. Вече съм в болницата, каквото такова, стискам палци да успеем да се кърмим като се прибера.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Баткото като беше на годинка ми се наложи да вляза в болница за седмица. Той яде АМ. След седмица като се видяхме се лепна веднага и го кърмих още 9м.
А сега брат му научи шишето и много трудно иска гърда Sad
Аз май съм пропуснала, но какво лекуване ти?

# 27
  • Мнения: 760
Нормално ли е бебе на 1м 20дни да суче по 5 минути?

Не иска по повече да суче. Доскоро цокаше по 15 минути

Ако е видимо сито бебето, гърдите омекват, пълни памперсите както до момента, значи за твоето бебе е нормално.

Моят бонбон източва до дупка препълнена гърда за 8-10мин.

видимо сито бебето - не, с голям рев прекъсва кърменето и се свива като от колики
гърдите омекват - не, има си още твърди участъци
пълни памперсите както до момента - не, за съжаление, изобщо не са обилно мокри

Пробвах да го кърмя прав. Да го полюшвам. Остана да го повия преди кърмене.
Изцедих се вчера и не успя да изпие 100мл.
И се изчерпах от идеи какво му е и какво да правя. Май да ходя на педиатър?

# 28
  • Мнения: 3 902
Минерва, моят син прави така от газове и колики. За нищо не мога да му напъхам гърда. Някой път помага да го унеса с биба и тогава да дам. Иначе много се превъзбужда от кака си и околните и хептен не ще. Цоква като за дегустация и край. Ей сега яде, аз направо ще се пръсна, а не смея да цедя, че вече няма къде да прибирам(не че имам повече от 2-3л замразени), но ме сме си и у дома. Аз на твое място щях да ида все пак на лекар за консултация. Моят просто яде на често.. по малко, отдавам го, че сега се учи още да суче от гърда.

МалинаКъпина, бих споделила, ако имах достатъчно:( имаше една майка във фб групите пишеше, че дарява, но е от София.

# 29
  • Мнения: 343
Първоначално беше Ешерихия коли в урината и после се допълни с камъни в бъбреците, да не ми е скучно. Мъжът ми е купил АМ и ще я храни, като се прибера ще видим какво ще бъде положението, в краен случай ще се цедя и ще давам в шише. Надявам се да не стигаме до там, но нямах друг избор освен да влезна в болница.

Общи условия

Активация на акаунт