Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 45

  • 34 174
  • 803
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 168
Някой скоро слагал ли е парапет на вътрешно стълбище? Търся идеи, но не от гугъл, а от реални домове. Бихте ли споделили вашите? Стъкло няма да ми отива на интериора. Как вървят цените? За Варна ако някой има преки впечатления ще е идеално за мен.
Виж в pinterest.com ..има чудни идеи.
ToniShu, поздравления! Искаха ли ви готови плочници около къщата, че нас в момента това ни бави и се надявам до месец да имаме готовност.. Въобще от вертикалната какво точно ви искаха?

# 76
  • София
  • Мнения: 8 594
Искаха цокъл, но не пътеки - ММ само изравни хубаво почвата, оплеви и като се виждаше цокъла, не ни върнаха за това. Знам, че на съседа му искаха пътеки около къщата, не знам на нас защо не... От вертикална искаха пътеката през двора, цокъл, верандата завършена. Даже не знам подпорната стена дали я снима ММ, но ако ти е важно да го питам?

# 77
  • София
  • Мнения: 7 168
Не, не го питай, плочниците само ме интересуваха, но така или иначе ще ги правим, затова ще изчакаме още. За пътеки през двора пък на нас не са ни казали, че ги искат..Иначе цокъла ни е готов. Браво, че сте минали по-бързо и без усложнения.

# 78
  • Мнения: 1 624
Ехе, Тони! Страхотна новина! Знам колко зор беше!

Аз сега се боря с майсторите да дойдат поне чакъла да наместят за пътеките. Аз после и сама мога да си наредя паветата.
Додоха в началото на лятото - направиха верандата и от тогава все казват, ще дойдем, ще дойдем.
Нашият надзор не иска въобще да подписва ако не е говото всичко в градината. Вече много взех да му се нервя.

# 79
  • София
  • Мнения: 8 594
Някой да има идея как се преминава от един одставчик на ток към друг? Сега сме при ТОКИ като небитов абонат, а не намирам информация как да премина като битов абонат към ЕРМ Запад (бивше ЧЕЗ).

# 80
  • Мнения: 3 596
Някой да има идея как се преминава от един одставчик на ток към друг? Сега сме при ТОКИ като небитов абонат, а не намирам информация как да премина като битов абонат към ЕРМ Запад (бивше ЧЕЗ).
Не съм точно меродавна и може и другаде да се консултираш, и за да не ровим сега в ЗЕ и наредбите, най-добре с УВЕ и документ за собственост /може и друго да искат, подготви си повече книжа, пък което се окаже излишно, ще го върнеш/да отидеш във въпросното ЕРМ и да подадеш заявление.

# 81
  • София
  • Мнения: 8 594
Утре ще им звъня на ЕРМ, да видим какво ще кажат. Има шанс да искат Проучването от преди строежа, стария ни договор с тях... уф, това пък съвсем не се сетих, че ще ни е усложнено като процес Simple Smile

# 82
  • Мнения: 3 596
Утре ще им звъня на ЕРМ, да видим какво ще кажат. Има шанс да искат Проучването от преди строежа, стария ни договор с тях... уф, това пък съвсем не се сетих, че ще ни е усложнено като процес Simple Smile
Стария договор за присъединяване - задължително. Ако го нямаш, те го имат, не се притеснявай.

# 83
  • Мнения: 1 209
За да имате УВЕ би трябвало да имате сключен договор за присъединяване, още повече щом сте със строителен електромер. С УВЕ-то и договора отивате в търговски център. Към договора трябва са имате служебна бележка за изградени съоръжения ( тя също трябва за Уве-то). Със тези документи ще сключите договор за продажна на електроенергия и ще се прехвърлите като битов абонат. Промяна по договорите за отворения пазар мисля имаха срок до 10-число, но не съм сигурна. Като промяната ще започне за следващия отчетен период.

# 84
  • София
  • Мнения: 8 594
Полезно, благодаря!

# 85
  • Мнения: 6 354
Тони, Честито и със здраве да се ползва дълги години!
Ние още си чакаме майсторите за мазилката на оградата. Направиха частично измазване за заглажадне на бетона и до там. Все казват, че от понеделник ни почват, ама минаха много понеделници. ММ вече е на мнение да ги отказваме. Лошото е, че ни пропиляха лятото и не усхяхме да затревим и да поставим сглобяема барака за летните ни принадлежности. Сега всичко е набутано в мазето. Обаче пък другият ни майстор за лепене на камъка по лицевата ограда ни почва и се надяваме да свърши преди да е паднал първият сняг и да скове студ.
Много трудно с тези майстори!

Последна редакция: ср, 04 окт 2023, 20:59 от Fatalina

# 86
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
Тони, честито ви УВЕ!
Нашият вътрешен парапет е метален, черен мат.

# 87
  • Мнения: 629
Здравейте, чета ви от доста време и най-накрая започваме и ние да строим, след доста приключения покрай покупката на парцела.
Имаме оферта от архитект със следните данни без ДДС за Варна и ни се стори скъпо. Бихме искали да попитаме и вас за мнение и дали сте имали подобни стойности.. 
Става въпрос за къща между 140-150кв.м , на два етажа с мансарден втори етаж и парцел 750 кв.м.

Цена без ДДС:
Архитектура - 35.00 лв./кв.м. РЗП
Включва фотореалистична детайлна визуализация на сградата и терена, с нанесени реални материали и цветове, обхождащи алеи, подходи, фасадно осветление и други елементи, касаещи екстериорното оформление (проектиране на конкретен модел ограда и портал се договорят допълнително).
Конструкции - 7.00 лв./кв.м.
ВиК – 2.50 лв./кв.м. (мин. 300.00лв.) ОВК - 350.00 лв. за цялата сграда

# 88
  • София
  • Мнения: 352
Вероятно колегите аутсорват визуализациите  на друга фирма, а фотореалистичните картинки са скъпи (минимум 250 лв/бр).
От друга страна - това е приблизително 2 месеца труд (идейните разработки, одобрение, подложки, техническа разработка, краен продукт).

# 89
  • Мнения: 901
Малко е висока цената за архитектурен проект. По принцип за еднофамилни къщи, цените на квадрат са по-високи, но пак ми се струва скъпо. Но зависи и от сложността на проекта и терена.

Общи условия

Активация на акаунт